Пәні | Қазақ тілі мен әдебиеті |
Күні | 28.01.2019 |
ОӘК тақырыбы |
|
Бөлім тақырыбы
| Менің тәуелсіз Қазақстаным |
Сабақ тақырыбы
| Тәуелсіздік нышандары |
Оқу мақсаты ұзақ мерзім жоспардан | 5.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау;5.2.1.1 - тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді олардың синонимдерімен, антоним, омонимдерімен қатар қолдану, ойын жеткізе білу; |
Сабақ мақсаты | Барлығы: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді. Ел тәуелсіздігі жайлы ақпарат береді.Көпшілігі: Мәтінге қатысты шағын диалогке қатыса алады. Ел тәуелсіздігіне қатысты қосымша мәліметтер береді. Кейбірі: Мәтіннен нақты ақпаратты анықтай алады. |
Бағалау критерийлері | Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): ел тәуелсіздігі жайлы ақпарат береді.Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): Тәуелсіздік күні жайлы айтады, ел тәуелсіздігіне қатысты қосымша мәліметтер береді.Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында тілдік қарым-қатынас құра алады, сұхбаттасады, шағын мәтін құрайды. |
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар орындай алады: мәтіннің мазмұнын толық түсінеді. |
| Жаңа сөздер: Тәуелсіздік нышаны,бейнеленген,қанаттыт ұлпар,қыран,уық, жол сілтеу,келешек,құрмет,ұлықтау рәсімі. |
Құндылықтарды қалыптастыру | Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:Халықтар достастығы |
Ресурстар | Оқулық, дәптер |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Бағалау әдісі | Дифференциация амалдары |
Сабақ басы 10 минут
| 1.Ұйымдастыру.Оқушылар шеңберге тұрып «ДОСТЫҚ» сөзінің әр әрпіне екі сөзден айтып шығады.АЙТЫЛЫМ Оқушылардың үй тапсырмасына дайындығын тексеру, өткен сабақты пысықтау; «Сандарды сөйлет»16-он алтыншы желтоқсан-Тәуелсіздік күні. 1991- бір мың тоғыз жүз тоқсан бірінші жылы Қазақстанның жоғары кеңесі «Тәуелсіздік пен мемлекеттің егемендігі туралы» заңды қабылдады.Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері, дескрипторлар талданады.ЖАЗЫЛЫМ 1-Тапсырма.Дұрыс,сауатты, әдемі жазуға машықтандыру; |
| Оқушылардың барлығы: өз ойын жүйелі жеткізе алады, ыңғайластық жалғаулықтардың қызметін түсінеді.Оқушылардың көбісі: Ұлттық этикет формаларын сақтай отырып қарым-қатынасқа түсе аладыОқушылардың кейбірі: Ыңғайластық қатыснасты білдіретін жалғаулықтарды ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады. |
Сабақтың ортасы20 минут
| Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту:Оқушылар«Көк ту және достар» мультфильмін тамашалайды.2-тапсырма. Суреттерде не бейнеленген? Бұл символдар туралы не білесіңдер?ТЫҢДАЛЫМ ОҚЫЛЫМ 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Мәтінге тақырып қой. АЙТЫЛЫМ Оқушылар елтаңба, гимн сөздерін алады. Мемлекеттік рәміз туралы айтып береді.Дұрыс айтқан жеңімпаз атанады.) | |
|
Сабақ соңы
5 минут
5 минут | Үш қатар «Елтаңба, Байрақ, Әнұран» сөздері бөлініп беріледі. Оқушылар осы сөздерден басқа сөздер жазу, құрастыру:Елтаңба Байрақ ӘнұранЕл Бай ӘнТаңба ай ҰранТаң қар ҰнАң ар нан Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыЕгер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді:айтылым барысында өз ойын қазақ тілінде жеткізе алады;жазылым барысында сұрақтарды түсініп, жауап жаза алады;тыңдалым оқылым барысында мәтінді түсініп, мәтінге ат қояды;сабақта белсенділік танытады.Тапсырма жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың сабаққа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау (сабақ барысында сұрақтарға дұрыс жауап беріп, тапсырмаларды толық орындап отырған, белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау арқылы бағалаймын. Үй тапсырмасы: 4-тапсырма, 27 бет. |
| |
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы |
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? | Сабақ мақсаттары жүзеге асты.мәтінді тізбектеп оқыды. Осы арқылы дифференциацияны жүзеге асырдым. |
Бүгін оқушылар нені үйренді? | оқушылар бүгін сабақта |
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? | Сынып атмосферасы жағымды болды |
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? | жоспарланған уақытымды ұстандым |
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
Жалпы бағасыЕң жақсы өткен екі нәрсе не?1.Мультфильм қызық болды.2. оқушылар мәтінді тізбектеп оқуда қызығушылық танытты.Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?1:2Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|