|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Мектеп:№184 негізгі мектебі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: Исаева Айгерім |
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің үйім |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
Өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Өзінің мекенжайын атай алады. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
|
Тұрғылықты жерінің нысандарын түсінеді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Өзінің тұрғылықты жерінің ерекелігі туралы әңгімелейді. |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: |
|||
|
|
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Үйдің мекенжайы,көшелердің атауы,аудан,поталық индекс |
||||
|
Сыныптағы диалогқа/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||
|
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Өзара сыйластық, сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас, ынтымақтастық, жауапкершілікті сезіну. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Сауат ашу |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Отбасы, отбасы мүшелері,өз елі,үйі туралы түсінктері бар |
|||
|
Сабақ барысы: |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Жылулық шеңбері Атам мені күнім дейді Әжем мені ботам дейді Әкем мені шырағым дейді Анам мені қозым дейді Ал шынында мен кіммін? Мен кәдімгі баламын. Топқа бөлу: Балалар өлең жолдарында не байқадыңдар, кімдер туралы айтылған. Отбасы мүшелеріне қарай топқа бөлемін (ата,әже, әке-ана). Сынып ережесін еске түсіру. Ой қозғау: Мультфильм тамашалау.Балалар қазір біз сіздермен мультфильм көреміз. Мұқият көріп, тыңдаймыз.
|
https://www.youtube.com/watch?v=XijaRayuc7k |
|
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
3мин
2мин
6мин
1мин
1мин
1мин
6мин
1мин |
(Ұ) Дұрыс айтасыңдар, балалар. Бүгін сіздермен менің үйім туралы, мекенжайын тұрғылықты жерін айтамыз.Балалар тақтадағы суретке назар аударайық. Үйлердің әртүрлі типтегі суреттерін көсетемін.Олардан өздері тұратын үйдің типін анықтауды сұраймын. Топтық жұмыс: Әр топ өз үйі қалай болып көрінетінін және она өздеріне не ұнайтындығын әңгімелей отыра үйлерін талқылайды. Топтар өз үйлерін бүкіл сыныппен талқылайды. «Шапалақтау» әдісі арқылы бағалау 3-Өте жақсы 2-жарайсың 1-әттегенай Ал , балалар кім өз үйінің мекен жайын біледі? Біз қай мемлекетте тұрамыз? Облысымыз қалай аталады? Ауданымыз? Ауылымыз ше? Жеке жұмыс. Балалар бәріміз алыстағы досымызға хат жолдайық. Ол үшін конверттің сыртына сол мекен жайымызды толтырамыз. Мекенжайын атайды-1 балл Мекенжайын жазып көрсетеді-2 балл Жұптық жұмыс. Алыстағы немесе досыңызбен телефон арқылы сөйлесуді сахналап көрсетіңіз. Оған өз еліңіз, оның тұрған орны туралы не айтар едіңіз? Өз елінің, мемлекетінің, қала, ауылының атауларын атайды- 1 Өзінің тұрғылықты жерінің орны, ерекшелігі туралы әңгімелейді-2 |
Қалыптастырушы бағалау. 33бет, 1тапсырма Қалыптастырушы бағалау. 33бет, 2 тапсырма |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Кері байланыс: «3-2-1» әдісі 3.Сабақта ұнаған 3 жағдай 2.Сабақтан алған 2 маңызды ақпарат 1. Қиындық келтірген 1 мәселе |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің үйім" 1 сынып
"Менің үйім" 1 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Мектеп:№184 негізгі мектебі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: Исаева Айгерім |
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің үйім |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
Өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Өзінің мекенжайын атай алады. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
|
Тұрғылықты жерінің нысандарын түсінеді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Өзінің тұрғылықты жерінің ерекелігі туралы әңгімелейді. |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: |
|||
|
|
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Үйдің мекенжайы,көшелердің атауы,аудан,поталық индекс |
||||
|
Сыныптағы диалогқа/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||
|
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Өзара сыйластық, сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас, ынтымақтастық, жауапкершілікті сезіну. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Сауат ашу |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Отбасы, отбасы мүшелері,өз елі,үйі туралы түсінктері бар |
|||
|
Сабақ барысы: |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Жылулық шеңбері Атам мені күнім дейді Әжем мені ботам дейді Әкем мені шырағым дейді Анам мені қозым дейді Ал шынында мен кіммін? Мен кәдімгі баламын. Топқа бөлу: Балалар өлең жолдарында не байқадыңдар, кімдер туралы айтылған. Отбасы мүшелеріне қарай топқа бөлемін (ата,әже, әке-ана). Сынып ережесін еске түсіру. Ой қозғау: Мультфильм тамашалау.Балалар қазір біз сіздермен мультфильм көреміз. Мұқият көріп, тыңдаймыз.
|
https://www.youtube.com/watch?v=XijaRayuc7k |
|
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
3мин
2мин
6мин
1мин
1мин
1мин
6мин
1мин |
(Ұ) Дұрыс айтасыңдар, балалар. Бүгін сіздермен менің үйім туралы, мекенжайын тұрғылықты жерін айтамыз.Балалар тақтадағы суретке назар аударайық. Үйлердің әртүрлі типтегі суреттерін көсетемін.Олардан өздері тұратын үйдің типін анықтауды сұраймын. Топтық жұмыс: Әр топ өз үйі қалай болып көрінетінін және она өздеріне не ұнайтындығын әңгімелей отыра үйлерін талқылайды. Топтар өз үйлерін бүкіл сыныппен талқылайды. «Шапалақтау» әдісі арқылы бағалау 3-Өте жақсы 2-жарайсың 1-әттегенай Ал , балалар кім өз үйінің мекен жайын біледі? Біз қай мемлекетте тұрамыз? Облысымыз қалай аталады? Ауданымыз? Ауылымыз ше? Жеке жұмыс. Балалар бәріміз алыстағы досымызға хат жолдайық. Ол үшін конверттің сыртына сол мекен жайымызды толтырамыз. Мекенжайын атайды-1 балл Мекенжайын жазып көрсетеді-2 балл Жұптық жұмыс. Алыстағы немесе досыңызбен телефон арқылы сөйлесуді сахналап көрсетіңіз. Оған өз еліңіз, оның тұрған орны туралы не айтар едіңіз? Өз елінің, мемлекетінің, қала, ауылының атауларын атайды- 1 Өзінің тұрғылықты жерінің орны, ерекшелігі туралы әңгімелейді-2 |
Қалыптастырушы бағалау. 33бет, 1тапсырма Қалыптастырушы бағалау. 33бет, 2 тапсырма |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Кері байланыс: «3-2-1» әдісі 3.Сабақта ұнаған 3 жағдай 2.Сабақтан алған 2 маңызды ақпарат 1. Қиындық келтірген 1 мәселе |
|
|
шағым қалдыра аласыз













