«Менторлық сабақ» жобасы
Мақсаты: Жас мамандар мен тәжірибелі педагогтер арасындағы кәсіби ынтымақтастықты нығайту, сапалы сабақ үлгісін көрсету, тәжірибе бөлісу және педагогикалық шеберлікті арттыру арқылы білім беру сапасын жақсарту; Жас мұғалімдердің әдістемелік және практикалық дағдыларын дамыту
|
№ |
Аты-жөні |
Пәні Сыныбы |
Тақырыбы |
|
1 |
А.Б Токжанова, Д.А Айсагулова |
Математика 2- сынып |
Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
|
2 |
Ж.Ж.Шушаева, Ә.Қ.Шапенова |
Жаратылыстану 4-сынып |
Желдің пайдасы мен зияны |
|
3 |
Шуйнишкалиева А, Алмас Ш. |
Қазақ әдебиеті 5-сынып |
Нағыз әже қайда? Қонақта |
Қысқа мерзімді жоспарлар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
||||||||||||
|
Пәні: |
Математика 69-сабақ |
||||||||||||
|
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Б Токжанова, Д.А Айсагулова |
||||||||||||
|
Күні: |
17- қазан |
||||||||||||
|
Сынып: |
2 А |
||||||||||||
|
Тақырыбы |
Геометриялық фигуралардың және сандардың тізбегі |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.3.2. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. 2.4.2.2. Әртүрлі сандарға, фигураларға берілген логикалық тапсырмаларды орындау және периодтық есептерді шығару. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тізбектің құрылу заңдылығын анықтауды және тізбектің бұзылуын табуды үйренеді. Геометриялық фигуралар мен сандар тізбегіндегі бұзылған заңдылықтарды тағайындайды, түзетеді. Әртүрлі сандарға, фигураларға берілген логикалық тапсырмаларды орындайды және периодтық есептерді шығарады. |
||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабаққа дайындықтарын тексеру |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Оқушылар сабаққа дайын екендіктерін айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||
|
2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: 8-тапсырма Төмендегі алгоритм бойынша шаршы сал. • Дәптерге сызықтардың қиылысқан жеріне Б нүктесін белгіле. • Б нүктесінен жоғары қарай 5 торкөз санап, О нүктесін белгіле. • О нүктесінен оңға қарай 5 торкөз санап, K нүктесін белгіле. • K нүктесінен төмен қарай 5 торкөз санап, С нүктесін белгіле. • Салыну реті бойынша осы нүктелерді сызықтармен қос. Қандай фигура шықты? Әріптерді фигураның салыну ретіне қарай оқы. Бұл сөз нені білдіреді? |
Есепті шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады Шаршы (шаршы туралы не білетіні туралы айтады) |
1 балл Ауызша мадақтау Жарайсың! |
Үлестір- ме қағаз |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин
Білу. 10 мин 5 мин 7 мин |
Жұмбақтар 1. Шуақ шашқан күнге ұқсаймын көбірек Менің атым - дөңгелек 2.Барлық шатыр ұқсайды тек өзіме Бірден білер құлақ асқан сөзіме . (үшбұрыш) 3. Мұз айдында жеті бала. Асыр сап жүр сырғанап. Сырғанамай екі бала, Жағалауда тұр қарап. Енді осы бар баланың Санын айтсаң жарадың! (Барлығы 9 бала) 4.Табақта бес алма, Қолымда үш алма, Інімде екі алма, Қосқанда барлығын. Болады неше алма? (Барлығы 10 алма) -Жұмбақта айтылған фигуралар мен сандарды қойып, жұмбақтың шешуін табу, заңдылық» ережесін тұжырымдау. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. II. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Дәптерге геометриялық фигуралардан тұратын төмендегідей тізбек сал. Әр тізбек қандай заңдылық бойынша құрылған?
Бұлар – тік
төртбұрыштар
Әр көк дөңгелектен
кейін 1 жасыл шаршыдан тізбектелген. 2 күлгін шаршыдан кейін 1 қызыл дөңгелек тізбектелген.
2-тапсырма. Ауызша. Қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін тап.
3-тапсырма. Сандардың тізбегін құр және жаз. а) арттырып отырып: Ізбен жүру 3-тен 30-ға дейін үш-үштен; 3,6,9,12,15,18,21,24,27,30. 5-тен 50-ге дейін бес-бестен. 5,10,15,20,25,30,35,40,45,50 ә) Шегере отырып: Сулифа ойыны 20-дан 2-ге дейін екі-екіден; 20,18,16,14,12,10,8,6,4,2 40-тан 4-ке дейін төрт-төрттен. 40,36,32,28,24,20,16,12,8,4
4-тапсырма. а) Артық өрнекті тап. 18 + 15=33 17 + 16=33 14 + 18=32 33 + 0=33 29 + 4=33 33 – 0=33 34 – 1=33 30 + 3=33 ӨЗДІК ЖҰМЫС ә) Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастыр. 300, 200, 400, 300, 500, 400, 600, 500, 700, 600. (100 азайту, 200қосу) 5-тапсырма. Мысалдарды шығар. Әр бағандағы мысалдар қалай құрылған? Заңдылықты сақтап, келесі мысалдарды жаз және шығар. 10+10=20 29+11=40 20+10=30 38+12=50 30+10=40 47+13=60 40+10=50 56+14=70 100-15=85 100-35=65 100-25=75 100-45=55 Орамал тастамақ ойыны Сергіту сәті 6-тапсырма. Әріптің мәнін тауып, есептеуді орында. в=(26+4)-18=30-18=12 а=(23-9)13=14+13=27 7-тапсырма. Теңдеулерді шеш. 100 – х = 57 с + 34 = 98 Х=100-57 с=98-34 Х=43 с=64 100-43=57 64+34=98 57=57 98=98
8 900тг Сусабын-500тг Сабын-200тг Майлық-?тг Ш: 500+200=700тг 900-700=200тг Ж: Майлық 200 тг тұрады. ЛОГИКАЛЫҚ ТАПСЫРМАЛАР Google test 6 сұрақ
|
Жұмбақты шешеді. «Заңдылық» ережесін тұжырымдайды, периодтық есептерді шығарады.
қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін анықтайды
тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбекті жүріп, атап жалғастырады.
Тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбектің бұзылуын табады
Заңдылықты анықтап, тізбекті толықтырады.
Заңдылықты анықтайды, жалғастырады.
3-қатар оқушылары тақтадағы тапсырмаларды орындайды.
Сергіту сәтін кеңістік фигуралары, шарлар, оқушылармен тізбек құрып, жалғастырады.
әріптің мәнін тауып есептеуді орындайды.
теңдеулерді шешеді. Сурет бойынша есеп құрастырады, шығарады.
Дескриптор Google test 6 сұрақ тестті орындайды. |
Дескриптор: -Заңдылықты анықтайды, -тізбекті жалғастырады. периодтық есептерді шығарады.
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: 1.қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін анықтайды Дескриптор: 1. санды қоса отырып, сандар тізбегін құрады, жазады; 2.санды азайта отырып, сандар тізбегін құрады, жазады. Дескриптор: 1.тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбектің бұзылуын табады.
Дескриптор: 1.заңдылықты анықтап, тізбекті толықтырады 1балл. Дескриптор Заңдылықты анықтайды, жалғастырады 1 балл Орындаған дұрыс тапсырасы 1 балл Дескриптор: 1. әріптің мәнін тауып есептеуді орындайды. 1 балл
Дескриптор: 1.теңдеулерді шешеді. 1 балл
Дескриптор: 1. Сурет бойынша есеп құрастырады, шығарады. 1 балл
3 балл
10 балл |
Оқулық Геометриялық фигуралар, цифрлар
Оқулық
топшама
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 1 минут
1мин
2мин |
IІІ.Сабақты қорытындылау. (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма : 9-тапсырма, 10-тапсырма.
Тазалық Тазалық - денсаулық кепілі 13-бет Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия Padlet |
Үй тапсырма сын жазады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау сөздерін айту
Балдар жиынтығын қою
|
Кері байланыс падлет |
|||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
|
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім: |
Заттар мен олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Ж.Шушаева, Ә.Қ.Шапенова |
|
|
Күні: |
7- желтоқсан |
|
|
Сынып: 4ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желдің пайдасы мен зияны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 адам тіршілігінің түрлі салаларында ауаны қолдану жолдарын анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Желдің қандай пайдасы мен зияны бар екенін біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 10 мин |
Топқа бөлу «Түс таңдау » әдісі арқылы жүреді. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Қайырлы күн,құрбым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі алар бағаң Ең жоғарғы болсын, деп,-алақандарын ысқылап, алақан жылуын жүректеріне беріп, бүгінгі сабақтың сәтті өтуін тілейді. Өткен тақырыпқа шолу: 1)«Иә/жоқ» ойыны ауызша орындалады. 1.Ауаның түсі бар ма? 2.Адам ауасыз тіршілік ете ала ма? 3.Ауа міндетті түрде таза бола ма? 4.Қаланың ауасы орманның ауасына қарағанда таза болады? 5.Машина ауаны ластайды ма? 2)Жазбаша тест тапсырмасы: 1.Ауа қандай? А)Мөлдір, түссіз, иісі мен дәмі жоқ Ә)Мөлдір, ақ, аздап иісі болады. 2.Ауаның құрамы: А)Көмірқышқыл газы, оттегі Ә) Көмірқышқыл газы, оттегі, азот 3)Ауаның қасиетіне не жатады? А)Мөлдірлігі бірақ иісінің болуы Ә)барлық бос кеңістікті толтыруы 4) Күндіз күн сәулесі жердің бетін қыздырған соң, жылы ауа қалай қарай көтеріледі? а)Төмен ә)Жоғары 5) Бөлмеге кірген салқын ауа қалай қозғалады? А)Төменнен жоғары қарай Ә)Жоғарыдан төмен қарай 6) Жазда, түн мезгілінде, құрлықтың ауасы қалай қарай қозғалады? А)Судан құрлыққа қарай Ә)Құрлықтан суға қарай Тақтаға ілінген инфографика бойынша ауа қозғалысын түсіндіру. -Дұрыс айтасыздар, осы бөлмеде ауа қозғалысы бар ма?иә, есіктен кірген салқын ауа, жылу құбырынан шыққан ыстық ауаның орнын басып, ыстық ауа бөлмеде қозғала отырып, салқын ауаның орнын басып, бөлме жылиды. 3)Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: Тәжірибе:Қолыңызды, алақаныңызды бетіңізге желпісеңіз не байқалады? -Тамаша, бүгінгі жаңа сабағымыз не туралы болмақ? -Жел. -Ендеше тақтаға қарайық.Жел мен тақтадағы суреттерді қалай байланыстырсақ болады?
- Сонымен бүгінгі сабақта не үйренеміз деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Алақандарын ысқылап, алақан жылуын жүректеріне беріп, бүгінгі сабақтың сәтті өтуін тілейді Дескриптор: 5-6 дұрыс жауап болса (3б) 3-4 дұрыс жауап болса (2б) 1-2 дұрыс жауап болса (1б) ҚОРЫТЫНДЫ: Табиғаттағы ауа қозғалысы жел деп аталады. Салқын ауа бетке соғылады. Яғни, жел пайда болды. Желдің пайдасы да бар, зияны да бар. |
Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Баллдарын бағалау парағына түсіреді. |
Презентация Жұмыс парағы Суреттер топтамасы |
|
Жаңа білім 2 мин 15 мин 8 мин Бекіту 5мин Қорытынды 3мин |
Мәтінмен жұмыс.Мұғалімнің түсіндірмесі Желдің қандай пайдасы бар? Зияны қандай? Топтық жұмыс. 1-топ.Мәтіннен жаңа мәліметтер ала отырып, желдің пайдасы мен зиянын жазады, постер қорғайды. 2-топ.Модель жасау 3-топ.КӨҢІЛДІ флюгер жасау
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі: А) Зертте. -Жел туралы нені білу керек? Желдің күшін пайдалану үшін немесе желден келетін зиянды болдырмау үшін адамдар жел туралы нені білу керек деп ойлайсыңдар?Сәл ойланайық. -Тақтадағы хабарламаны оқиық. -ҚАЙДАН КЕЛІП ТҰР БҰЛ ХАБАРЛАМА? -Иә, 112-ден. ЕСІҢДЕ БОЛСЫН! Желдің жылдамдығы метр/секундпен өлшенеді.Жел болмаған күні жылдамдығы 0 балл болады.Ал жылдамдығы 20 м/с-тен асса, қатты жел соғып,дауыл тұрады. -Сонда біз алдымен
мүмкін.
Ә) Ойлан. - Жыртқыш жануарлар неге желге қарсы жүреді? ЖАЗБАША ЖҰМЫС Сәйкестендіру тесті
Жел топырақтың құнарлы беткі қабатын құрғатып, тоздырады.
Бұлтты айдап, жауын-шашын тудырады.
Табиғаттағы ауаның қозғалысы
Ауа райына әсері
Жел термині
Жел арқылы табиғатта өсімдіктер тозаңданады
Жиналған зиянды заттарды,тұмшаны айдап әкету, сейілту,қоршаған ортаны ластанудан сақтау
Экологиялық пайдасы
Желдің пайдасы бар дейтіндеріңіз оң жағыма, зияны бар дейтіндеріңіз сол жағыма тұра қойыңыздар. ЖЕЛДІҢ пайдасы+ зияны - айтып, алға бір қадам жақындайсыздар. Қорытынды :желдің пайдасын көріп, зиян шекпес үшін алдын алу шараларын жасауымыз қажет. |
1-топ.Желдің пайдасы мен зиянын, жазып, қорғайды. 2-топ. Жұбымен модель жасайды, көрсетеді. 3-топ. Жұбымен көңілді флюгер жасайды, көрсетеді. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тақтада топтастырады
Өз ойларын ортаға салады Сәйкестендіру тестін орындайды |
Дескриптор:
Жұмысқа қатысқан барлық балаларға 2балл.
ДЕСКРИПТОР: Әр дұрыс жауапқа 1 балл (5 балл) |
Видео көрсету Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж, Видео көрметілім тамашалау презентация «МАУГЛИ» мульт.үзінді Жұмыс парағы Сұрақ - жауап парағы |
|
Кері байланыс 2 мин |
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ: 64-65 беттерді оқып, тестке дайындалу. Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі . Оқушылар бүгінгі сабақта қай баспалдақты бағындырғандарын айтып, смайликтерін жапсырады. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
|
||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім: |
Отбасы құндылықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шуйнишкалиева А, Алмас Ш. |
|
Күні: |
28 - сәуір |
|
Сыныбы:5 «г» |
Қатысушылар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нағыз әже қайда? Қонақта |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Автор бейнесі 5.2.2.1. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды - Шығарма кейіпкерлерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдайды; - Кейіпкерлер іс-әрекетін өмірмен байланыстыра отырып, өзіндік қорытынды шығарады, автор көзқарасын анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс Тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын сұрау І.Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды топқа бөлу Әженің киім-кешегіне,бұйымына байланысты 3-топқа бөлу. 1-топ «Кимешек» 2-топ «Ұршық» 3-топ «Мәсі» 1-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі 1.Әңгіме кейіпкерлері туралы не білесіңдер? 2.Балалардың әкесін не мазалайды? 3.Ая мен Райханның түсінігі бойынша нағыз әже қандай болуы керек? 4.Әңгіме неліктен «Нағыз әже қайда?» деп аталды? |
Берілген сұрақтарға жауап береді, өткен сабақты пысықтайды |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл - тыңдаған, оқыған материалдарға сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. |
https://learningapps.org/watch?v=puown5wb522
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
II.Қызығушылығын ояту Бейнебаян «Әже» Автор сөзі Мақсатым – қыздарыма өз әжем сияқты нағыз қазақи кейіптегі кейуананы көрсету еді. Ондағы ойым – әже деген жарықтықтың анау-мынау қарапайым адам емес, былайғы жұрттан өзгеше, ардақты да қасиетті жан екенін сәбилер шын көңілмен сезінсін,оларды не үшін құрметтеу керектігін түсіне білсін деген ниет. Автор бейнесін ашу |
Бейнебаянды тыңдайды, автор сөзімен үндестігін табады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 26 мин |
Проблемалық айқындау кезеңі 1.Шығарма кейіпкері қандай ұлттық құндылықты іздейді? 2.Автор шығармада бұл мәселені қалай көтереді? 3.Азат пен қыздары ауылдан келген шешейді неге «әже» деп атай алмады? -Ендеше, оқушылар, біз іздеген нағыз әжені сабағымыздың «Қонақта» бөлімінен іздеп көрейік. 2-тапсырма. Берілген бөлім бойынша әңгіме мазмұнын оқып талдау. «Кимешек» тобы «Қонақтағы сәт» «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» әдісі
«Ұршық» тобы «Райханның әжемен сұқбаты» «Әдебиет лотосы» әдісі
«Мәсі» тобы «Қонақтан кейінгі әсер» «Құпия хат» әдісі Берілген хат мәтіні бойынша 4 сұрақ құрастырып, сұраққа өз тобынан жауап беру 3-тапсырма «Ойлан,бірік,бөліс» «Кимешек» тобы «Кейіпкерді таны» Автор көзқарасын табу
«Ұршық» тобы Кейіпкерлер образына назар аудару
«Мәсі» тобы «Екі жақты кесте»
4-тапсырма «Білгенге маржан» (ғылымилық) Әже-тәлім-тәрбие ошағы. Жұптық жұмыс. «Кимешек» тобы-Бесік жыры «Ұршық» тобы- Ырым-тыйым сөздер «Мәсі» тобы-Әжемнің ұршығы 5-тапсырма «Тірек сөздер» Берілген тірек сөздер арқылы «Нағыз әжені» сипаттап жазыңыз. Жеке жұмыс. Тірек сөздер: Әже, ана, отбасы, тәрбие, ұрпақ, мейірім, ұлттық, заманға сай, болашақ, жалғасу, даналық, кеңпейіл, зерек, дәстүр |
Проблемалық сұрақтармен танысады, сабақ барысымен ұштастырады.
Берілген мәтінді оқиды
Шығарма үзіндісінен кейіпкер көзқарасын табады.
Кейіпкер образына назар аударады
Үзіндімен танысады, өз ойын білдіреді.
Әже мектебімен таныса отырып, ғылымилық тұрғыдан та
Тірек сөздерді пайдалана отырып,нағыз әже бейнесін ашады |
ҚБ: «қол соғу». Дескриптор: Жалпы - 2 балл - Мәтіннен әсерлі үзіндіні табады, үзіндіге өз пікірін білдіреді - мәтіннен кейіпкерлердің қасиеттерін анықтап, талдайды; - Хат мәтіні бойынша сұрақ құрастырады, пікірін айтады
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі Дескриптор: Жалпы 2 балл -Үзіндімен танысады - кейіпкер портреті бойынша жазушы көзқарасын табады. - өз ойын білдіреді
ҚБ «От шашу» Дескриптор: Жалпы - 2 балл -Әже мектебімен танысады, тапсырмаға ғылымилық тұрғыдан көзқарасын білдіре
ҚБ: «Бағдаршам» Дескриптор: Жалпы - 2 балл -Берілген тірек сөздер арқылы нағыз әже бейнесін ашады.
|
Хат мәтіні жазылған конверт
Хрестоматия
Хрестоматия
«Әже мектебі» мәтіндері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Кері байланыс. «Падлет тақтасы» арқылы -Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Үйге тапсырма: Эссе. «Менің әжем»
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
https://padlet.com/shamshyrak19971997/s6pd4qv84anh5omp
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
менторлық сабақ жобасы
менторлық сабақ жобасы
«Менторлық сабақ» жобасы
Мақсаты: Жас мамандар мен тәжірибелі педагогтер арасындағы кәсіби ынтымақтастықты нығайту, сапалы сабақ үлгісін көрсету, тәжірибе бөлісу және педагогикалық шеберлікті арттыру арқылы білім беру сапасын жақсарту; Жас мұғалімдердің әдістемелік және практикалық дағдыларын дамыту
|
№ |
Аты-жөні |
Пәні Сыныбы |
Тақырыбы |
|
1 |
А.Б Токжанова, Д.А Айсагулова |
Математика 2- сынып |
Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
|
2 |
Ж.Ж.Шушаева, Ә.Қ.Шапенова |
Жаратылыстану 4-сынып |
Желдің пайдасы мен зияны |
|
3 |
Шуйнишкалиева А, Алмас Ш. |
Қазақ әдебиеті 5-сынып |
Нағыз әже қайда? Қонақта |
Қысқа мерзімді жоспарлар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
||||||||||||
|
Пәні: |
Математика 69-сабақ |
||||||||||||
|
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Б Токжанова, Д.А Айсагулова |
||||||||||||
|
Күні: |
17- қазан |
||||||||||||
|
Сынып: |
2 А |
||||||||||||
|
Тақырыбы |
Геометриялық фигуралардың және сандардың тізбегі |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.3.2. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. 2.4.2.2. Әртүрлі сандарға, фигураларға берілген логикалық тапсырмаларды орындау және периодтық есептерді шығару. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тізбектің құрылу заңдылығын анықтауды және тізбектің бұзылуын табуды үйренеді. Геометриялық фигуралар мен сандар тізбегіндегі бұзылған заңдылықтарды тағайындайды, түзетеді. Әртүрлі сандарға, фигураларға берілген логикалық тапсырмаларды орындайды және периодтық есептерді шығарады. |
||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабаққа дайындықтарын тексеру |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Оқушылар сабаққа дайын екендіктерін айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||
|
2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: 8-тапсырма Төмендегі алгоритм бойынша шаршы сал. • Дәптерге сызықтардың қиылысқан жеріне Б нүктесін белгіле. • Б нүктесінен жоғары қарай 5 торкөз санап, О нүктесін белгіле. • О нүктесінен оңға қарай 5 торкөз санап, K нүктесін белгіле. • K нүктесінен төмен қарай 5 торкөз санап, С нүктесін белгіле. • Салыну реті бойынша осы нүктелерді сызықтармен қос. Қандай фигура шықты? Әріптерді фигураның салыну ретіне қарай оқы. Бұл сөз нені білдіреді? |
Есепті шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады Шаршы (шаршы туралы не білетіні туралы айтады) |
1 балл Ауызша мадақтау Жарайсың! |
Үлестір- ме қағаз |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин
Білу. 10 мин 5 мин 7 мин |
Жұмбақтар 1. Шуақ шашқан күнге ұқсаймын көбірек Менің атым - дөңгелек 2.Барлық шатыр ұқсайды тек өзіме Бірден білер құлақ асқан сөзіме . (үшбұрыш) 3. Мұз айдында жеті бала. Асыр сап жүр сырғанап. Сырғанамай екі бала, Жағалауда тұр қарап. Енді осы бар баланың Санын айтсаң жарадың! (Барлығы 9 бала) 4.Табақта бес алма, Қолымда үш алма, Інімде екі алма, Қосқанда барлығын. Болады неше алма? (Барлығы 10 алма) -Жұмбақта айтылған фигуралар мен сандарды қойып, жұмбақтың шешуін табу, заңдылық» ережесін тұжырымдау. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. II. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Дәптерге геометриялық фигуралардан тұратын төмендегідей тізбек сал. Әр тізбек қандай заңдылық бойынша құрылған?
Бұлар – тік
төртбұрыштар
Әр көк дөңгелектен
кейін 1 жасыл шаршыдан тізбектелген. 2 күлгін шаршыдан кейін 1 қызыл дөңгелек тізбектелген.
2-тапсырма. Ауызша. Қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін тап.
3-тапсырма. Сандардың тізбегін құр және жаз. а) арттырып отырып: Ізбен жүру 3-тен 30-ға дейін үш-үштен; 3,6,9,12,15,18,21,24,27,30. 5-тен 50-ге дейін бес-бестен. 5,10,15,20,25,30,35,40,45,50 ә) Шегере отырып: Сулифа ойыны 20-дан 2-ге дейін екі-екіден; 20,18,16,14,12,10,8,6,4,2 40-тан 4-ке дейін төрт-төрттен. 40,36,32,28,24,20,16,12,8,4
4-тапсырма. а) Артық өрнекті тап. 18 + 15=33 17 + 16=33 14 + 18=32 33 + 0=33 29 + 4=33 33 – 0=33 34 – 1=33 30 + 3=33 ӨЗДІК ЖҰМЫС ә) Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастыр. 300, 200, 400, 300, 500, 400, 600, 500, 700, 600. (100 азайту, 200қосу) 5-тапсырма. Мысалдарды шығар. Әр бағандағы мысалдар қалай құрылған? Заңдылықты сақтап, келесі мысалдарды жаз және шығар. 10+10=20 29+11=40 20+10=30 38+12=50 30+10=40 47+13=60 40+10=50 56+14=70 100-15=85 100-35=65 100-25=75 100-45=55 Орамал тастамақ ойыны Сергіту сәті 6-тапсырма. Әріптің мәнін тауып, есептеуді орында. в=(26+4)-18=30-18=12 а=(23-9)13=14+13=27 7-тапсырма. Теңдеулерді шеш. 100 – х = 57 с + 34 = 98 Х=100-57 с=98-34 Х=43 с=64 100-43=57 64+34=98 57=57 98=98
8 900тг Сусабын-500тг Сабын-200тг Майлық-?тг Ш: 500+200=700тг 900-700=200тг Ж: Майлық 200 тг тұрады. ЛОГИКАЛЫҚ ТАПСЫРМАЛАР Google test 6 сұрақ
|
Жұмбақты шешеді. «Заңдылық» ережесін тұжырымдайды, периодтық есептерді шығарады.
қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін анықтайды
тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбекті жүріп, атап жалғастырады.
Тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбектің бұзылуын табады
Заңдылықты анықтап, тізбекті толықтырады.
Заңдылықты анықтайды, жалғастырады.
3-қатар оқушылары тақтадағы тапсырмаларды орындайды.
Сергіту сәтін кеңістік фигуралары, шарлар, оқушылармен тізбек құрып, жалғастырады.
әріптің мәнін тауып есептеуді орындайды.
теңдеулерді шешеді. Сурет бойынша есеп құрастырады, шығарады.
Дескриптор Google test 6 сұрақ тестті орындайды. |
Дескриптор: -Заңдылықты анықтайды, -тізбекті жалғастырады. периодтық есептерді шығарады.
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: 1.қазақтың ою-өрнегі тізбегіндегі заңдылықтың бұзылған жерін анықтайды Дескриптор: 1. санды қоса отырып, сандар тізбегін құрады, жазады; 2.санды азайта отырып, сандар тізбегін құрады, жазады. Дескриптор: 1.тізбектің құрылу заңдылығын анықтайды және тізбектің бұзылуын табады.
Дескриптор: 1.заңдылықты анықтап, тізбекті толықтырады 1балл. Дескриптор Заңдылықты анықтайды, жалғастырады 1 балл Орындаған дұрыс тапсырасы 1 балл Дескриптор: 1. әріптің мәнін тауып есептеуді орындайды. 1 балл
Дескриптор: 1.теңдеулерді шешеді. 1 балл
Дескриптор: 1. Сурет бойынша есеп құрастырады, шығарады. 1 балл
3 балл
10 балл |
Оқулық Геометриялық фигуралар, цифрлар
Оқулық
топшама
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 1 минут
1мин
2мин |
IІІ.Сабақты қорытындылау. (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма : 9-тапсырма, 10-тапсырма.
Тазалық Тазалық - денсаулық кепілі 13-бет Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия Padlet |
Үй тапсырма сын жазады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау сөздерін айту
Балдар жиынтығын қою
|
Кері байланыс падлет |
|||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
|
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім: |
Заттар мен олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Ж.Шушаева, Ә.Қ.Шапенова |
|
|
Күні: |
7- желтоқсан |
|
|
Сынып: 4ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желдің пайдасы мен зияны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 адам тіршілігінің түрлі салаларында ауаны қолдану жолдарын анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Желдің қандай пайдасы мен зияны бар екенін біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 10 мин |
Топқа бөлу «Түс таңдау » әдісі арқылы жүреді. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Қайырлы күн,құрбым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі алар бағаң Ең жоғарғы болсын, деп,-алақандарын ысқылап, алақан жылуын жүректеріне беріп, бүгінгі сабақтың сәтті өтуін тілейді. Өткен тақырыпқа шолу: 1)«Иә/жоқ» ойыны ауызша орындалады. 1.Ауаның түсі бар ма? 2.Адам ауасыз тіршілік ете ала ма? 3.Ауа міндетті түрде таза бола ма? 4.Қаланың ауасы орманның ауасына қарағанда таза болады? 5.Машина ауаны ластайды ма? 2)Жазбаша тест тапсырмасы: 1.Ауа қандай? А)Мөлдір, түссіз, иісі мен дәмі жоқ Ә)Мөлдір, ақ, аздап иісі болады. 2.Ауаның құрамы: А)Көмірқышқыл газы, оттегі Ә) Көмірқышқыл газы, оттегі, азот 3)Ауаның қасиетіне не жатады? А)Мөлдірлігі бірақ иісінің болуы Ә)барлық бос кеңістікті толтыруы 4) Күндіз күн сәулесі жердің бетін қыздырған соң, жылы ауа қалай қарай көтеріледі? а)Төмен ә)Жоғары 5) Бөлмеге кірген салқын ауа қалай қозғалады? А)Төменнен жоғары қарай Ә)Жоғарыдан төмен қарай 6) Жазда, түн мезгілінде, құрлықтың ауасы қалай қарай қозғалады? А)Судан құрлыққа қарай Ә)Құрлықтан суға қарай Тақтаға ілінген инфографика бойынша ауа қозғалысын түсіндіру. -Дұрыс айтасыздар, осы бөлмеде ауа қозғалысы бар ма?иә, есіктен кірген салқын ауа, жылу құбырынан шыққан ыстық ауаның орнын басып, ыстық ауа бөлмеде қозғала отырып, салқын ауаның орнын басып, бөлме жылиды. 3)Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: Тәжірибе:Қолыңызды, алақаныңызды бетіңізге желпісеңіз не байқалады? -Тамаша, бүгінгі жаңа сабағымыз не туралы болмақ? -Жел. -Ендеше тақтаға қарайық.Жел мен тақтадағы суреттерді қалай байланыстырсақ болады?
- Сонымен бүгінгі сабақта не үйренеміз деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Алақандарын ысқылап, алақан жылуын жүректеріне беріп, бүгінгі сабақтың сәтті өтуін тілейді Дескриптор: 5-6 дұрыс жауап болса (3б) 3-4 дұрыс жауап болса (2б) 1-2 дұрыс жауап болса (1б) ҚОРЫТЫНДЫ: Табиғаттағы ауа қозғалысы жел деп аталады. Салқын ауа бетке соғылады. Яғни, жел пайда болды. Желдің пайдасы да бар, зияны да бар. |
Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Баллдарын бағалау парағына түсіреді. |
Презентация Жұмыс парағы Суреттер топтамасы |
|
Жаңа білім 2 мин 15 мин 8 мин Бекіту 5мин Қорытынды 3мин |
Мәтінмен жұмыс.Мұғалімнің түсіндірмесі Желдің қандай пайдасы бар? Зияны қандай? Топтық жұмыс. 1-топ.Мәтіннен жаңа мәліметтер ала отырып, желдің пайдасы мен зиянын жазады, постер қорғайды. 2-топ.Модель жасау 3-топ.КӨҢІЛДІ флюгер жасау
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі: А) Зертте. -Жел туралы нені білу керек? Желдің күшін пайдалану үшін немесе желден келетін зиянды болдырмау үшін адамдар жел туралы нені білу керек деп ойлайсыңдар?Сәл ойланайық. -Тақтадағы хабарламаны оқиық. -ҚАЙДАН КЕЛІП ТҰР БҰЛ ХАБАРЛАМА? -Иә, 112-ден. ЕСІҢДЕ БОЛСЫН! Желдің жылдамдығы метр/секундпен өлшенеді.Жел болмаған күні жылдамдығы 0 балл болады.Ал жылдамдығы 20 м/с-тен асса, қатты жел соғып,дауыл тұрады. -Сонда біз алдымен
мүмкін.
Ә) Ойлан. - Жыртқыш жануарлар неге желге қарсы жүреді? ЖАЗБАША ЖҰМЫС Сәйкестендіру тесті
Жел топырақтың құнарлы беткі қабатын құрғатып, тоздырады.
Бұлтты айдап, жауын-шашын тудырады.
Табиғаттағы ауаның қозғалысы
Ауа райына әсері
Жел термині
Жел арқылы табиғатта өсімдіктер тозаңданады
Жиналған зиянды заттарды,тұмшаны айдап әкету, сейілту,қоршаған ортаны ластанудан сақтау
Экологиялық пайдасы
Желдің пайдасы бар дейтіндеріңіз оң жағыма, зияны бар дейтіндеріңіз сол жағыма тұра қойыңыздар. ЖЕЛДІҢ пайдасы+ зияны - айтып, алға бір қадам жақындайсыздар. Қорытынды :желдің пайдасын көріп, зиян шекпес үшін алдын алу шараларын жасауымыз қажет. |
1-топ.Желдің пайдасы мен зиянын, жазып, қорғайды. 2-топ. Жұбымен модель жасайды, көрсетеді. 3-топ. Жұбымен көңілді флюгер жасайды, көрсетеді. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тақтада топтастырады
Өз ойларын ортаға салады Сәйкестендіру тестін орындайды |
Дескриптор:
Жұмысқа қатысқан барлық балаларға 2балл.
ДЕСКРИПТОР: Әр дұрыс жауапқа 1 балл (5 балл) |
Видео көрсету Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж, Видео көрметілім тамашалау презентация «МАУГЛИ» мульт.үзінді Жұмыс парағы Сұрақ - жауап парағы |
|
Кері байланыс 2 мин |
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ: 64-65 беттерді оқып, тестке дайындалу. Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі . Оқушылар бүгінгі сабақта қай баспалдақты бағындырғандарын айтып, смайликтерін жапсырады. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
|
||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 ЖОББМ менторлық сабақ |
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім: |
Отбасы құндылықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шуйнишкалиева А, Алмас Ш. |
|
Күні: |
28 - сәуір |
|
Сыныбы:5 «г» |
Қатысушылар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нағыз әже қайда? Қонақта |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Автор бейнесі 5.2.2.1. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды - Шығарма кейіпкерлерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдайды; - Кейіпкерлер іс-әрекетін өмірмен байланыстыра отырып, өзіндік қорытынды шығарады, автор көзқарасын анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс Тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын сұрау І.Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды топқа бөлу Әженің киім-кешегіне,бұйымына байланысты 3-топқа бөлу. 1-топ «Кимешек» 2-топ «Ұршық» 3-топ «Мәсі» 1-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі 1.Әңгіме кейіпкерлері туралы не білесіңдер? 2.Балалардың әкесін не мазалайды? 3.Ая мен Райханның түсінігі бойынша нағыз әже қандай болуы керек? 4.Әңгіме неліктен «Нағыз әже қайда?» деп аталды? |
Берілген сұрақтарға жауап береді, өткен сабақты пысықтайды |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл - тыңдаған, оқыған материалдарға сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. |
https://learningapps.org/watch?v=puown5wb522
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
II.Қызығушылығын ояту Бейнебаян «Әже» Автор сөзі Мақсатым – қыздарыма өз әжем сияқты нағыз қазақи кейіптегі кейуананы көрсету еді. Ондағы ойым – әже деген жарықтықтың анау-мынау қарапайым адам емес, былайғы жұрттан өзгеше, ардақты да қасиетті жан екенін сәбилер шын көңілмен сезінсін,оларды не үшін құрметтеу керектігін түсіне білсін деген ниет. Автор бейнесін ашу |
Бейнебаянды тыңдайды, автор сөзімен үндестігін табады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 26 мин |
Проблемалық айқындау кезеңі 1.Шығарма кейіпкері қандай ұлттық құндылықты іздейді? 2.Автор шығармада бұл мәселені қалай көтереді? 3.Азат пен қыздары ауылдан келген шешейді неге «әже» деп атай алмады? -Ендеше, оқушылар, біз іздеген нағыз әжені сабағымыздың «Қонақта» бөлімінен іздеп көрейік. 2-тапсырма. Берілген бөлім бойынша әңгіме мазмұнын оқып талдау. «Кимешек» тобы «Қонақтағы сәт» «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» әдісі
«Ұршық» тобы «Райханның әжемен сұқбаты» «Әдебиет лотосы» әдісі
«Мәсі» тобы «Қонақтан кейінгі әсер» «Құпия хат» әдісі Берілген хат мәтіні бойынша 4 сұрақ құрастырып, сұраққа өз тобынан жауап беру 3-тапсырма «Ойлан,бірік,бөліс» «Кимешек» тобы «Кейіпкерді таны» Автор көзқарасын табу
«Ұршық» тобы Кейіпкерлер образына назар аудару
«Мәсі» тобы «Екі жақты кесте»
4-тапсырма «Білгенге маржан» (ғылымилық) Әже-тәлім-тәрбие ошағы. Жұптық жұмыс. «Кимешек» тобы-Бесік жыры «Ұршық» тобы- Ырым-тыйым сөздер «Мәсі» тобы-Әжемнің ұршығы 5-тапсырма «Тірек сөздер» Берілген тірек сөздер арқылы «Нағыз әжені» сипаттап жазыңыз. Жеке жұмыс. Тірек сөздер: Әже, ана, отбасы, тәрбие, ұрпақ, мейірім, ұлттық, заманға сай, болашақ, жалғасу, даналық, кеңпейіл, зерек, дәстүр |
Проблемалық сұрақтармен танысады, сабақ барысымен ұштастырады.
Берілген мәтінді оқиды
Шығарма үзіндісінен кейіпкер көзқарасын табады.
Кейіпкер образына назар аударады
Үзіндімен танысады, өз ойын білдіреді.
Әже мектебімен таныса отырып, ғылымилық тұрғыдан та
Тірек сөздерді пайдалана отырып,нағыз әже бейнесін ашады |
ҚБ: «қол соғу». Дескриптор: Жалпы - 2 балл - Мәтіннен әсерлі үзіндіні табады, үзіндіге өз пікірін білдіреді - мәтіннен кейіпкерлердің қасиеттерін анықтап, талдайды; - Хат мәтіні бойынша сұрақ құрастырады, пікірін айтады
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі Дескриптор: Жалпы 2 балл -Үзіндімен танысады - кейіпкер портреті бойынша жазушы көзқарасын табады. - өз ойын білдіреді
ҚБ «От шашу» Дескриптор: Жалпы - 2 балл -Әже мектебімен танысады, тапсырмаға ғылымилық тұрғыдан көзқарасын білдіре
ҚБ: «Бағдаршам» Дескриптор: Жалпы - 2 балл -Берілген тірек сөздер арқылы нағыз әже бейнесін ашады.
|
Хат мәтіні жазылған конверт
Хрестоматия
Хрестоматия
«Әже мектебі» мәтіндері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Кері байланыс. «Падлет тақтасы» арқылы -Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Үйге тапсырма: Эссе. «Менің әжем»
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
https://padlet.com/shamshyrak19971997/s6pd4qv84anh5omp
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















