|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Шалғынбаев атындағы №217 ІТ-мектеп-лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
Электростатика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бакирова Асел |
|||||
|
Күні: |
24.02.2023 ж |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.3.1 -металдардағы электр тоғын сипаттау және кедергінің температураға тәуелділігін талдау; 10.4.3.2 -жоғары температурадағы асқын өткізгішті материалдарды алудың жолдарын талқылау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Асқынөткізгіштердің қасиеттерін біледі Көптеген оқушылар істей алады: Кедергінің температураңа тәуелді графигін тұрғыза алды Кейбір оқушылар істей алады: Бөлме температурсасында асқын өткізгіш алу мүмкін емес проблемасын түсіндіре алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы 10 минут
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім 10 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларға мұғалім 1- видеоны көруді ұсынады. Видеоны көре отырып, оқушылар алдарындағы 1-ші қосымшадағы 12 сұраққа жауап береді. Оқушылардың жұмысына мұғалім кері байланы береді және жетістік критерийі бойынша бағалайды.
Жаңа тақырып Асқынөткізгіштердің техникада қолданылуы Мұғалім оқушыларды үш түрлі бағытта тапсырма береді.
(SMES) Оқушылар тапсырмаларды оқулықты және интернетті қолдану арқылы қажетті мәліметтерді жинақтап постер жасайды, бірнеше оқушы бірігіп бір постер жасасада болады |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
|
Дескриптор
Сұрақтарға жауап береді Есептің шешімін слайдттан қарап тексереді 2-балл
Дескриптор
1.Қорғау тәртібін сақтайды: Уақыт және әдептілік; 2. Мазмұнның толық ашады; 3. Өмірден мысалдар келтіреді.
5 балл
|
ФИЗИКА 10 сынып «Дидактикалық материалдар Смайликтер
|
||
|
Бекіту 10 минут |
Қосымша 1
_
_
Жауап:
Мұнда, Hc – Т температурадағы критикал магнит өрісі H0- Т= 0K температурадағы критикал магнит өрісі Т - Кельвинмен өлшенетін температура Т - Кельвинмен – өлшенетін критикал температура
Туинс заңын график түрінде көрсететін болсақ:
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
|
Дескриптор Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуланысын түрлендіріп Есептің жауабын табады 3 балл
|
|
||
|
Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Үйге тапсырма 1. § 2. Өмірден мысал ойлап, түсіндіру Жасаған жұмыстарын 2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау. Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ.) (3 минут)
|
Оқушылар кері байланыс береді |
Формативті бағалай 10 балл |
|
||
Сабақтың тақырыбы: Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Металдардағы электр тогы. Асқын өткізгіштік
Металдардағы электр тогы. Асқын өткізгіштік
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Шалғынбаев атындағы №217 ІТ-мектеп-лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
Электростатика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бакирова Асел |
|||||
|
Күні: |
24.02.2023 ж |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.3.1 -металдардағы электр тоғын сипаттау және кедергінің температураға тәуелділігін талдау; 10.4.3.2 -жоғары температурадағы асқын өткізгішті материалдарды алудың жолдарын талқылау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Асқынөткізгіштердің қасиеттерін біледі Көптеген оқушылар істей алады: Кедергінің температураңа тәуелді графигін тұрғыза алды Кейбір оқушылар істей алады: Бөлме температурсасында асқын өткізгіш алу мүмкін емес проблемасын түсіндіре алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы 10 минут
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім 10 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларға мұғалім 1- видеоны көруді ұсынады. Видеоны көре отырып, оқушылар алдарындағы 1-ші қосымшадағы 12 сұраққа жауап береді. Оқушылардың жұмысына мұғалім кері байланы береді және жетістік критерийі бойынша бағалайды.
Жаңа тақырып Асқынөткізгіштердің техникада қолданылуы Мұғалім оқушыларды үш түрлі бағытта тапсырма береді.
(SMES) Оқушылар тапсырмаларды оқулықты және интернетті қолдану арқылы қажетті мәліметтерді жинақтап постер жасайды, бірнеше оқушы бірігіп бір постер жасасада болады |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
|
Дескриптор
Сұрақтарға жауап береді Есептің шешімін слайдттан қарап тексереді 2-балл
Дескриптор
1.Қорғау тәртібін сақтайды: Уақыт және әдептілік; 2. Мазмұнның толық ашады; 3. Өмірден мысалдар келтіреді.
5 балл
|
ФИЗИКА 10 сынып «Дидактикалық материалдар Смайликтер
|
||
|
Бекіту 10 минут |
Қосымша 1
_
_
Жауап:
Мұнда, Hc – Т температурадағы критикал магнит өрісі H0- Т= 0K температурадағы критикал магнит өрісі Т - Кельвинмен өлшенетін температура Т - Кельвинмен – өлшенетін критикал температура
Туинс заңын график түрінде көрсететін болсақ:
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
|
Дескриптор Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуланысын түрлендіріп Есептің жауабын табады 3 балл
|
|
||
|
Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Үйге тапсырма 1. § 2. Өмірден мысал ойлап, түсіндіру Жасаған жұмыстарын 2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау. Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ.) (3 минут)
|
Оқушылар кері байланыс береді |
Формативті бағалай 10 балл |
|
||
Сабақтың тақырыбы: Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк
шағым қалдыра аласыз














