Қысқамерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп: «М.Әуезов атындағы негізгі орта мектеп» КММ |
||||||||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Дарибаева Райгуль Ералиевна |
||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.6.1. Оқылым стратегияларын қолдану:жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады, жазба жұмысын орындайды |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады, маңызы туралы дәлелдеп айтады, тірек сөздерді қолданып жазба жұмысын орындайды |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады,сахналық қойылым түрінде сыныптастарына көрсетеді. тірек сөздерді қолданып, өлең , ойтолғау жазады |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады,түсінеді, пікірлеседі, түсіндіреді. |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Отыз екінші қара сөз, мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен қабілеттер |
|||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Мінез, келбет, ақылдың сауыты, беріктік, сыпайылық, сөйлеу мәдениеті. |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||||
|
Не себепті Адамның мінезі - ақылдың сауыты болады деп ойлайсыз? |
|||||||||||
|
Ишара:адам келбетімен әр түрлі көңілді көрсету |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Мінез - ақылдың сауыты |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Шаттық шеңбері : «Досыңа тілек »әдісі Қайырлы күн,достым, Қайырлы күн болсын! Сәрсенбінің сәті Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Сен жарайсың болсын!!!!!
Топқа бөлу Жемістердің артына сандар жазылған 1,2,3 Жемістерді таңдағандарына байланысты мінездерін айту. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 3 мин 10 мин 5мин Сергіту сәті 8 мин |
Өткен сабақты еске түсіру "Галереяда ой шарлау" әдісі арқылы жүргізіледі "АНАМА ХАТ" (өз мінезі туралы жазып, анасымен сырласады) Оқушылар оқып бағалайды. Дескриптор : 1. Хат құрылымы сақталған 2. Хатта өз мінезі туралы толық және ашық жазылған. 3. Дерексіз зат есім, сын есім, синоним, антоним қолданылған Жаман мінезді қалай түзеуге бола ма, қалай ойлайсыңдар? Жаңа сабаққа өту үшін бейнебаян көру "Стоп кадр" болжам жасау Топтарға мәтін тарату және сол мәтіндегі тірек сөздер мен сөйлемдербойынша топтық жұмыс орындату І топ "Бес жолды өлең" құрастыру Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздермен өлең құрастыра алады ІІ топ "Жазбаша дөңгелек үстел" Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздерді байланыстырып, өз көзқарасын жаза алады ІІІ топ "ПОПС" әдісі арқылы пікірлерін дәлелдеу Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздерді пайдаланып өз пікірін жаза алады "Жаман қасиеттерді сілкіп тастау" Жаңбыр ,найзағай , кемпірқосақ Стикерге жаман қасиеттерін жазып, қоқыс жәшігіне тастайды. Қ/Б тапсырмасы 2-тапсырма. Деңгейлік тапсырма: Абай сөзін оқып танысу, мәнін түсіну (14-тапсырма) «А» деңгейі. «Т»кестесі әдісімен мінездерді саралау
Дескрипторы: Мәтіндегі мінез түрлерін саралап, кестені толтырады.
«В»деңгейі «Сүзгіден өткізу» әдісі Мәтіннен толғандырған ақпаратты анықтап, тұжырымды сөйлем жазады. Дескрипторы: Толғандыратын ақпаратты анықтайды, тұжырымды сөйлем жазады.
«С» деңгейі "РАФТ" Рөл - оқушы, аудитория - достар, форма - хат, тақырып- "Мінез - ақылдың сауыты" Дескриптор: 1)Хат құрылымы сақталған; 2)көлемі 40-50 сөз; 3)мəтінде сын есімдер қолданылған
Үй тапсырмасы 144 бет 3-тапсырма |
Қ.б “Үш шапалақ» әдісі
Қ.б “ Бас бармақ»әдісі
Қ.б «Бағдаршам»әдісі
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
15-тапсырма "Шығу парағы"
РЕФЛЕКСИЯ - "Жақсылық ағашы" |
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||
|
|
|
Тарих, әдебиет, әдеп. Адамгершілік құндылық
|
|||||||||
|
Рефлексия
|
|
||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мінез - ақылдың сауыты 5 класс
Мінез - ақылдың сауыты 5 класс
Қысқамерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп: «М.Әуезов атындағы негізгі орта мектеп» КММ |
||||||||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Дарибаева Райгуль Ералиевна |
||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.6.1. Оқылым стратегияларын қолдану:жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады, жазба жұмысын орындайды |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады, маңызы туралы дәлелдеп айтады, тірек сөздерді қолданып жазба жұмысын орындайды |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: жалпы мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады,сахналық қойылым түрінде сыныптастарына көрсетеді. тірек сөздерді қолданып, өлең , ойтолғау жазады |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады,түсінеді, пікірлеседі, түсіндіреді. |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Отыз екінші қара сөз, мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен қабілеттер |
|||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Мінез, келбет, ақылдың сауыты, беріктік, сыпайылық, сөйлеу мәдениеті. |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||||
|
Не себепті Адамның мінезі - ақылдың сауыты болады деп ойлайсыз? |
|||||||||||
|
Ишара:адам келбетімен әр түрлі көңілді көрсету |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Мінез - ақылдың сауыты |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Шаттық шеңбері : «Досыңа тілек »әдісі Қайырлы күн,достым, Қайырлы күн болсын! Сәрсенбінің сәті Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Сен жарайсың болсын!!!!!
Топқа бөлу Жемістердің артына сандар жазылған 1,2,3 Жемістерді таңдағандарына байланысты мінездерін айту. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 3 мин 10 мин 5мин Сергіту сәті 8 мин |
Өткен сабақты еске түсіру "Галереяда ой шарлау" әдісі арқылы жүргізіледі "АНАМА ХАТ" (өз мінезі туралы жазып, анасымен сырласады) Оқушылар оқып бағалайды. Дескриптор : 1. Хат құрылымы сақталған 2. Хатта өз мінезі туралы толық және ашық жазылған. 3. Дерексіз зат есім, сын есім, синоним, антоним қолданылған Жаман мінезді қалай түзеуге бола ма, қалай ойлайсыңдар? Жаңа сабаққа өту үшін бейнебаян көру "Стоп кадр" болжам жасау Топтарға мәтін тарату және сол мәтіндегі тірек сөздер мен сөйлемдербойынша топтық жұмыс орындату І топ "Бес жолды өлең" құрастыру Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздермен өлең құрастыра алады ІІ топ "Жазбаша дөңгелек үстел" Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздерді байланыстырып, өз көзқарасын жаза алады ІІІ топ "ПОПС" әдісі арқылы пікірлерін дәлелдеу Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын түсінеді 2.Тірек сөздерді пайдаланып өз пікірін жаза алады "Жаман қасиеттерді сілкіп тастау" Жаңбыр ,найзағай , кемпірқосақ Стикерге жаман қасиеттерін жазып, қоқыс жәшігіне тастайды. Қ/Б тапсырмасы 2-тапсырма. Деңгейлік тапсырма: Абай сөзін оқып танысу, мәнін түсіну (14-тапсырма) «А» деңгейі. «Т»кестесі әдісімен мінездерді саралау
Дескрипторы: Мәтіндегі мінез түрлерін саралап, кестені толтырады.
«В»деңгейі «Сүзгіден өткізу» әдісі Мәтіннен толғандырған ақпаратты анықтап, тұжырымды сөйлем жазады. Дескрипторы: Толғандыратын ақпаратты анықтайды, тұжырымды сөйлем жазады.
«С» деңгейі "РАФТ" Рөл - оқушы, аудитория - достар, форма - хат, тақырып- "Мінез - ақылдың сауыты" Дескриптор: 1)Хат құрылымы сақталған; 2)көлемі 40-50 сөз; 3)мəтінде сын есімдер қолданылған
Үй тапсырмасы 144 бет 3-тапсырма |
Қ.б “Үш шапалақ» әдісі
Қ.б “ Бас бармақ»әдісі
Қ.б «Бағдаршам»әдісі
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
15-тапсырма "Шығу парағы"
РЕФЛЕКСИЯ - "Жақсылық ағашы" |
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||
|
|
|
Тарих, әдебиет, әдеп. Адамгершілік құндылық
|
|||||||||
|
Рефлексия
|
|
||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



Қ.б “Үш шапалақ»
әдісі












