|
|
Жетісу облысы Қаратал ауданы Ж.Молдағалиев атындағы МДШО бар орта мектебінің биология пәнінің мұғалімі Г.К.Иманкулова |
|
|
Тақырыбы: |
«Білім алушылардың жаратылыстану-ғылыми сауаттылығын арттыруда биология пәні тапсырмаларын қолдану» |
|
|
Мақсаты: |
ББЖМ жаратылыстану-ғылыми сауаттылығы биология пәні бойынша тапсырмаларды талдау,қолдану,тәжірибе алмасу. |
|
|
Күтілетін нәтижелер: |
|
|
|
Уақыты: |
10.00-14.30 |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Спикер мен тыңдаушылардың әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Бастапқы бөлім. Амандасу, тақырыпты, мақсатты, күтілетін нәтижені айқындау. Танысу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сағат тілі» ойыны. Мақсаты: көңіл-күйлерін көтеру, топ ішінде жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қатысушылар шеңберге тұрып, сағат тілі бойынша нұсқауларды орындайды.
Кірспе сөз: Әрбір жетістікке ұмтылған адамның алдындағы мақсат менің ойымша, әрқашан үйрену. Ал, тәрбие мен білім берудегі негізгі мақсат-ақылды, жан-жақты, өзгермелі ортаға бейім тұлға қалыптастыру. Бүгінгі таңда еліміздегі барлық мектептер оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға бағытталған жаңартылған мазмұн бойынша жұмыс істейді. Сондықтан орта білім беруді сырттай бағалау моделі жетілдірілді. ББЖМ енгізілді. «Ой қозғау». ББЖМ туралы төмендегі сұрақтар аясында талқылау жүргізу.
Талқылау жүргізгеннен кейін нормативтік құжаттармен жұмыс. «Білім алушылардың білім жетістіктерінің мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы N 204 бұйрығы. ББЖМ форматымен, спецификациясын талдау. Қатысушыларға пән бойынша спецификация үлестіріледі. Оқу мақсаттары бойынша талдау жүргізіледі. Тест тапсырмасының үлгісін талдау. Негізгі бөлім. №1 тапсырма. ББЖМ –ге дайындық жоспарын құру. Қатысушылар 5-топқа бірігіп, тест спецификациясының негізінде жоспар құрады. Соңында әр топ өз жоспарын ұсынады. №2 тапсырма. Class time арқылы тест жұмысын орындау. Мақсаты:оқушыларды ББЖМ ге дайындау барысында қандай сұрақтарға назар аудару қажеттілігін түсіндіру.
№3 тапсырма. Тест тапсырмаларын құрстыру. Қатысушыларға 9-сыныптың сынама тестілеуінің аналитикалық талдауы беріледі. Талдауда төмен көрсеткіш көрсеткен оқу мақсаттарын негізге алып, тапсырмалар құрады. Соңында әр топ өзінің құрастырған тест тапсырмаларын ұсынады. «Симфониялық оркестр» ойыны. (2-3 минут) Мақсаты:бірлескен жұмыстың нәтижелі болатынын түсіндіру. Ойын тәртібі:Барлық қатысушыларға түрлі аспаптарда «ойнау» ұсынылады (қимылмен) Дирижер оркестрді басқарып тұрады.
Қорытынды сөзі. Рефлексия «3Қ» (Құнды. Қиын. Қызық) |
1- слайд. Тақырып, мақсат, күтілетін нәтиже.
2- слайд
3-слайд
4-6 слайд Спецификация
testcenter.kz
7-слайд. Спецификация
/code/PEK856
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
МОДО семинар материалдары
МОДО семинар материалдары
|
|
Жетісу облысы Қаратал ауданы Ж.Молдағалиев атындағы МДШО бар орта мектебінің биология пәнінің мұғалімі Г.К.Иманкулова |
|
|
Тақырыбы: |
«Білім алушылардың жаратылыстану-ғылыми сауаттылығын арттыруда биология пәні тапсырмаларын қолдану» |
|
|
Мақсаты: |
ББЖМ жаратылыстану-ғылыми сауаттылығы биология пәні бойынша тапсырмаларды талдау,қолдану,тәжірибе алмасу. |
|
|
Күтілетін нәтижелер: |
|
|
|
Уақыты: |
10.00-14.30 |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Спикер мен тыңдаушылардың әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Бастапқы бөлім. Амандасу, тақырыпты, мақсатты, күтілетін нәтижені айқындау. Танысу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сағат тілі» ойыны. Мақсаты: көңіл-күйлерін көтеру, топ ішінде жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қатысушылар шеңберге тұрып, сағат тілі бойынша нұсқауларды орындайды.
Кірспе сөз: Әрбір жетістікке ұмтылған адамның алдындағы мақсат менің ойымша, әрқашан үйрену. Ал, тәрбие мен білім берудегі негізгі мақсат-ақылды, жан-жақты, өзгермелі ортаға бейім тұлға қалыптастыру. Бүгінгі таңда еліміздегі барлық мектептер оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға бағытталған жаңартылған мазмұн бойынша жұмыс істейді. Сондықтан орта білім беруді сырттай бағалау моделі жетілдірілді. ББЖМ енгізілді. «Ой қозғау». ББЖМ туралы төмендегі сұрақтар аясында талқылау жүргізу.
Талқылау жүргізгеннен кейін нормативтік құжаттармен жұмыс. «Білім алушылардың білім жетістіктерінің мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы N 204 бұйрығы. ББЖМ форматымен, спецификациясын талдау. Қатысушыларға пән бойынша спецификация үлестіріледі. Оқу мақсаттары бойынша талдау жүргізіледі. Тест тапсырмасының үлгісін талдау. Негізгі бөлім. №1 тапсырма. ББЖМ –ге дайындық жоспарын құру. Қатысушылар 5-топқа бірігіп, тест спецификациясының негізінде жоспар құрады. Соңында әр топ өз жоспарын ұсынады. №2 тапсырма. Class time арқылы тест жұмысын орындау. Мақсаты:оқушыларды ББЖМ ге дайындау барысында қандай сұрақтарға назар аудару қажеттілігін түсіндіру.
№3 тапсырма. Тест тапсырмаларын құрстыру. Қатысушыларға 9-сыныптың сынама тестілеуінің аналитикалық талдауы беріледі. Талдауда төмен көрсеткіш көрсеткен оқу мақсаттарын негізге алып, тапсырмалар құрады. Соңында әр топ өзінің құрастырған тест тапсырмаларын ұсынады. «Симфониялық оркестр» ойыны. (2-3 минут) Мақсаты:бірлескен жұмыстың нәтижелі болатынын түсіндіру. Ойын тәртібі:Барлық қатысушыларға түрлі аспаптарда «ойнау» ұсынылады (қимылмен) Дирижер оркестрді басқарып тұрады.
Қорытынды сөзі. Рефлексия «3Қ» (Құнды. Қиын. Қызық) |
1- слайд. Тақырып, мақсат, күтілетін нәтиже.
2- слайд
3-слайд
4-6 слайд Спецификация
testcenter.kz
7-слайд. Спецификация
/code/PEK856
|
|
шағым қалдыра аласыз















