Мектеп: :
№ 1
мектеп-гимназия
|
Сабақ тақырыбы: Мозаикалық
панноға арналған негіз
дайындау
|
Күні
|
Мұғалімнің
есімі: Орманова
Ақбаян
|
Сынып
8
|
Қатысқандар
саны
|
Қатыспағандар
саны
|
Сабаққа
негізделген оқу мақсаты
|
8.1.6.4-Шығармашылық
жұмыстар жасау үшін әртүрлі технологиялар мен өнер материалдарын өз
бетінше анықтау, таңдау,
біріктіру.
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: Қауіпсіздік ережелерін сақтай
отырып жұмыс жасау
Оқушылардың басым
бөлігі: Шығармашылық идеялар зерттеу
және дамыту,әр түрлі материалдарды құрастыра отырып мозаикалық
панноға арналған негіз жасау
Кейбір
оқушылар: Күрделі бұйымдар
жасау
|
Бағалау
критерийлері:
(жетістік
критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін
нәтиже)
|
Қауіпсіздік техникасы ережесін
біледі
Материалдарды қасиеттеріне
қарай қолданылуын түсінеді
Бұйым жасау кезінде өздерінің
шығармашылық идеяларын
қосады
Алған білімдері болашақта
басқада бұйымдар жасау үшін қажет
болады,
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік
дағдылар:
мозаика
|
mosaic
|
мозаика
|
Панно
|
panel
|
панно
|
|
Терминология: ДВП , Багет,
жиектеме
|
Сөз
тіркестері:
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құрмет, ынтымақтастық,
ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық
жауапкершілік,
Еңбек және
шығармашылық,
өмір бойы білім
алу, Өмір бойы білім алу, құрмет,
ынтымақтастық,
ашықтық
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Физика, геометрия, сурет,сызу
және бейнелеу өнері пәндерімен
байланысты
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Сабақ барысында ноутбуктер,
және интерактивті тақтамен және интернетті
пайдаланамыз
|
Алдыңғы оқу/
Бастапқы білім
|
Еске түсіру, қайталау, пәнге қатысты терминологиямен
таныстыру
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Сабақты бастау,өткен
тақырыпты сұрақ жауап ұйымдастыру арқылы қысқаша қайталау керек
және оқу материалын бекіту.
Сұрақтары:
1.Өткен сабақта
мозаикалық панноны жасау үшін қандай материалдарды
таңдадық?
2.Ол материалдардың
өзара қандай айырмашылықтары
бар?
3.Әр материалдың
қасиеттерін атап өт
Жаңа сабақтың
мақсатымен таныстырамын.
Бүгінгі сабақта
өзіміз таңдап, дайындап қойған материалдарды бір-біріне құрастыру
арқылы мозайка панносына арналған негізді құрастырып шығу. Үлгі
ретінде дайын бұйымды
көрсету:
Қажетті
материалдар:1.
Жиектеме(Рамка,богет)
2.Маталар(әртүрлі)
3.
ДВП
Оқушыларға теріс
бетінде топтың номері жазылған түрлі түсті стикерлер тарату арқылы
4 топқа бөлемін.
|
|
Ортасы
|
Сабақ барысында
топтық жұмыстар тапсырылады.
-
Әр топ өздеріне
қажетті алдын ала дайындалған материалдары таңдайды(мозаикалық
панноның негізін дайындауға арналған әр түрлі маталар, багеттер,ДВП
материалы)
-
Эскиз-дизайнын
таңдайды идеясын әзірлейді(ол үшін интернетті
пайдаланады)
-
Эскиз бойынша ДВП
материалын өлшем бойынша арамен кеседі, кесілген жиектерін зүмпара
қағазбен тегістейді.
-
ДВП ны матамен
кереді, желімдеп қаптайды.
-
Багетті ДВП ға
сәйкестендіріп құрастырады
-
Мозаикаға арналған
панноны құрастырады,әр топ бір негізден жасап
шығарады.
Қажет болған
жағдайда көмек көрсетемін, оқушыларға материалдарды таңдау кезінде,
шығындарды анықтау және өзіндік құнын шығаруды
үйретемін.
Жұмысты
аяқтау
|
|
Аяқталуы
|
Әр топ жасаған
бұйымдарына презентация жасайды.Оқушылар нәтижелерімен бөліседі
сыныппен жұмысын талқылайды ақпарат алып алмасады және жұмысты
жақсарту бойынша ұсыныстарын
айтады
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды
жоспарлайсыз?
|
Оқушыларға жеке қолдау көрсету
арқылы саралау
Топтық тапсырма:
Постер қорғауда сараланған
тәсілдердің
«тапсырма» тәсілі
негізге алынады себебі әртүрлі
негіздер
Жасаумен қатар
оларды таныстыруда оқушылар
бірлесе
Отырып тапсырманы
орындау мақсатына жетеді
|
Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай
жоспарлайыз?
|
Үй тапсырмасын
«Зымыран сұрақтар»әдісі арқылы
мадақ
Сөздермен
бағалаймын
Пазылдарды жинау
әдісін екі жұлдыз бір тілек
жұптар
бір бірін
бағалайды
Бағдаршам арқылы
қарсылас топтар бағасын
береді
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен орындаған
саралау шаралары тиімді болды
ма?
Мен бүкіл уақыт
ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
|
Қандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында
сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге
көңіл бөлу керек?
1.
2.
|