Материалдар / Мозаикалық панноға арналған негіз дайындау
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Мозаикалық панноға арналған негіз дайындау

Материал туралы қысқаша түсінік
жас маман мұғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Шілде 2018
420
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Мектеп: : № 1 мектеп-гимназия
Сабақ тақырыбы: Мозаикалық панноға арналған негіз дайындау



КүніМұғалімнің есімі: Орманова Ақбаян

Сынып 8Қатысқандар саныҚатыспағандар саны

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

8.1.6.4-Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әртүрлі технологиялар мен өнер материалдарын өз бетінше анықтау, таңдау, біріктіру.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып жұмыс жасауОқушылардың басым бөлігі: Шығармашылық идеялар зерттеу және дамыту,әр түрлі материалдарды құрастыра отырып мозаикалық панноға арналған негіз жасауКейбір оқушылар: Күрделі бұйымдар жасау
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

Қауіпсіздік техникасы ережесін біледіМатериалдарды қасиеттеріне қарай қолданылуын түсінеді Бұйым жасау кезінде өздерінің шығармашылық идеяларын қосадыАлған білімдері болашақта басқада бұйымдар жасау үшін қажет болады,

Тілдік мақсаттарТілдік дағдылар:



Терминология: ДВП , Багет, жиектеме


Сөз тіркестері:
Құндылықтарды дарытуҚұрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу, Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық
Пәнаралық байланыстарФизика, геометрия, сурет,сызу және бейнелеу өнері пәндерімен байланысты

АКТ қолдану дағдыларыСабақ барысында ноутбуктер, және интерактивті тақтамен және интернетті пайдаланамыз

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білімЕске түсіру, қайталау, пәнге қатысты терминологиямен таныстыру

Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығуларРесурстар
БасталуыСабақты бастау,өткен тақырыпты сұрақ жауап ұйымдастыру арқылы қысқаша қайталау керек және оқу материалын бекіту.Сұрақтары: 1.Өткен сабақта мозаикалық панноны жасау үшін қандай материалдарды таңдадық?2.Ол материалдардың өзара қандай айырмашылықтары бар?3.Әр материалдың қасиеттерін атап өтЖаңа сабақтың мақсатымен таныстырамын. Бүгінгі сабақта өзіміз таңдап, дайындап қойған материалдарды бір-біріне құрастыру арқылы мозайка панносына арналған негізді құрастырып шығу. Үлгі ретінде дайын бұйымды көрсету:







Қажетті материалдар:1. Жиектеме(Рамка,богет) 2.Маталар(әртүрлі) 3. ДВПОқушыларға теріс бетінде топтың номері жазылған түрлі түсті стикерлер тарату арқылы 4 топқа бөлемін.







ОртасыСабақ барысында топтық жұмыстар тапсырылады.
  • Әр топ өздеріне қажетті алдын ала дайындалған материалдары таңдайды(мозаикалық панноның негізін дайындауға арналған әр түрлі маталар, багеттер,ДВП материалы)
  • Эскиз-дизайнын таңдайды идеясын әзірлейді(ол үшін интернетті пайдаланады)
  • Эскиз бойынша ДВП материалын өлшем бойынша арамен кеседі, кесілген жиектерін зүмпара қағазбен тегістейді.
  • ДВП ны матамен кереді, желімдеп қаптайды.
  • Багетті ДВП ға сәйкестендіріп құрастырады
  • Мозаикаға арналған панноны құрастырады,әр топ бір негізден жасап шығарады.
  • Қажет болған жағдайда көмек көрсетемін, оқушыларға материалдарды таңдау кезінде, шығындарды анықтау және өзіндік құнын шығаруды үйретемін. Жұмысты аяқтау



    Аяқталуы

    Әр топ жасаған бұйымдарына презентация жасайды.Оқушылар нәтижелерімен бөліседі сыныппен жұмысын талқылайды ақпарат алып алмасады және жұмысты жақсарту бойынша ұсыныстарын айтады





    Қосымша ақпарат

    Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?Оқушыларға жеке қолдау көрсету арқылы саралауТоптық тапсырма: Постер қорғауда сараланған тәсілдердің«тапсырма» тәсілі негізге алынады себебі әртүрлі негіздерЖасаумен қатар оларды таныстыруда оқушылар бірлесеОтырып тапсырманы орындау мақсатына жетеді

    Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?Үй тапсырмасын «Зымыран сұрақтар»әдісі арқылы мадақ Сөздермен бағалаймынПазылдарды жинау әдісін екі жұлдыз бір тілек жұптарбір бірін бағалайдыБағдаршам арқылы қарсылас топтар бағасын береді
    Сабақ бойынша рефлексияСабақтың оқу мақсаты шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

    Қорытынды бағамдау
    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?1.2.


    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!