|
Бөлім: |
Жасанды интеллект |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Excel кестелік процессорында нейрондық желілерді жобалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.3 электрондық кестелердегі/математикалық модельдеу бағдарламаларындағы нейрондық желілерді жобалау; 11.3.4.4 жасанды интеллектіні әзірлеуде "мұғаліммен оқыту" әдісін қолдану ауқымын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелердегі/математикалық модельдеу бағдарламаларындағы нейрондық желілерді жобалауды біледі. Жасанды интеллектіні әзірлеуде "мұғаліммен оқыту" әдісін қолдану ауқымын сипаттай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, жиналғандарды тексеру.. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Алдыңғы білімді есіне түсіру Quiziz платформасы арқылы сұрақтар қою. https://quizizz.com/admin/quiz/6707df28d0f4d958a145f750 Білімді өзектендіру. Мақсат қою. Жаңа тақырыпты түсіндіру презентация көмегі арқылы Мұндай желілер кері байланысы жоқ желілер деп аталады. Олар мынадай топтарға бөлінеді: – Қателердің кері таралуы. – Радиалды-базистік функциялар желілері (RBF); – Басқа желілер Радикалды-базистік функциялар Радиалды-базистік функциялардың желілерінде жасырын радиалды-симметриялы нейрондар болады. Кез келген нейрон кіріс векторынан өзіне сәйкес «орталыққа» дейін кейбір сызықтық заң бойынша арақашықтықты түзеді. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау |
Жарайсың , жақсы ынталандыру сөздерімен мадақтау |
Презентация https://quizizz.com/admin/quiz/6707df28d0f4d958a145f750 |
|
Сабақтың ортасы |
"Қалың және жіңішке сұрақтар" әдісі Оқушылар жұптарға бөлінеді. "MS Excel кестелік процессорында нейрондық желілерді жобалау" тақырыбында 2 қалың және 1 жіңішке сұрақ құрастырып, оларды бір-біріне қояды. Сабақтың тақырыбын тұжырымдау және сабақтың мақсаттарын анықтау. Практикалық тапсырма
Бірінші
Бекіту сұрақтары
|
Жаңа ақпаратты тыңдау Дескриптор: - терминді байланысты сұрақтар құрастырады Дескриптор: -кестелік поцессорды іске қосады - негізгі деректерді кестеге енгізеді - формулалар қолданады -абсалютті сілтемені қолданады. -нәтижені нүктелік диаграмма түрінде ұсынады |
"Смайликтер" әдісі ФБ 8 балл |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы, оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Ү/т: Екі кірісі бар нейрондық желіні жобалаңыз. Оқу үлгісін өзіңіз анықтаңыз Рефлексия. |
Ү/т-сын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Оқулық, презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
MS Excel кестелік процессорында нейрондық желілерді жобалау 11 сынып
|
Бөлім: |
Жасанды интеллект |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Excel кестелік процессорында нейрондық желілерді жобалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.3 электрондық кестелердегі/математикалық модельдеу бағдарламаларындағы нейрондық желілерді жобалау; 11.3.4.4 жасанды интеллектіні әзірлеуде "мұғаліммен оқыту" әдісін қолдану ауқымын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелердегі/математикалық модельдеу бағдарламаларындағы нейрондық желілерді жобалауды біледі. Жасанды интеллектіні әзірлеуде "мұғаліммен оқыту" әдісін қолдану ауқымын сипаттай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, жиналғандарды тексеру.. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Алдыңғы білімді есіне түсіру Quiziz платформасы арқылы сұрақтар қою. https://quizizz.com/admin/quiz/6707df28d0f4d958a145f750 Білімді өзектендіру. Мақсат қою. Жаңа тақырыпты түсіндіру презентация көмегі арқылы Мұндай желілер кері байланысы жоқ желілер деп аталады. Олар мынадай топтарға бөлінеді: – Қателердің кері таралуы. – Радиалды-базистік функциялар желілері (RBF); – Басқа желілер Радикалды-базистік функциялар Радиалды-базистік функциялардың желілерінде жасырын радиалды-симметриялы нейрондар болады. Кез келген нейрон кіріс векторынан өзіне сәйкес «орталыққа» дейін кейбір сызықтық заң бойынша арақашықтықты түзеді. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау |
Жарайсың , жақсы ынталандыру сөздерімен мадақтау |
Презентация https://quizizz.com/admin/quiz/6707df28d0f4d958a145f750 |
|
Сабақтың ортасы |
"Қалың және жіңішке сұрақтар" әдісі Оқушылар жұптарға бөлінеді. "MS Excel кестелік процессорында нейрондық желілерді жобалау" тақырыбында 2 қалың және 1 жіңішке сұрақ құрастырып, оларды бір-біріне қояды. Сабақтың тақырыбын тұжырымдау және сабақтың мақсаттарын анықтау. Практикалық тапсырма
Бірінші
Бекіту сұрақтары
|
Жаңа ақпаратты тыңдау Дескриптор: - терминді байланысты сұрақтар құрастырады Дескриптор: -кестелік поцессорды іске қосады - негізгі деректерді кестеге енгізеді - формулалар қолданады -абсалютті сілтемені қолданады. -нәтижені нүктелік диаграмма түрінде ұсынады |
"Смайликтер" әдісі ФБ 8 балл |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы, оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Ү/т: Екі кірісі бар нейрондық желіні жобалаңыз. Оқу үлгісін өзіңіз анықтаңыз Рефлексия. |
Ү/т-сын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Оқулық, презентация |
шағым қалдыра аласыз




