Қ.Әбдіғұлоа атындағы №34 орта мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пән мұғалімі: Даубаева Жадыра Карагайчикызы
Қ.Әбдіғұлоа атындағы №34 орта мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі
|
Бөлім |
Балалар мен үлкендер бөлімі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Даубаева Жадыра Карагайчикызы |
|
|
Күні: |
17.10.2024 |
|
|
Сынып: 7 «В» |
Қатысушылар саны: 23
|
Қатыспағандар саны - |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
|
|
Сабақ мақсаты: |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Білім алушылармен амандасу Сыныпты түгендеу
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мұғалім оқушыларға жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында «Өзіндік таным» әдісін жүргізу Нұсқаулық: «Менің оқыған шығармам...» деп ары қарай кез-келген оқыған бір шығармасын атайды. Топқа бөлу Сынып тізіміндегі реттілігі бойынша www.random.org онлайн қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. |
Мұғаліммен амандасады Кезекші сынып туралы мәлімет береді Оқушылар мұғалім нұсқаулығы бойынша орындайды, өз ойымен бөліседі. Мұғалім нұсқаулығы бойынша топқа бөлінеді. |
Мұғалім: Оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жарайсың! Керемет! |
Презентация www.random.org онлайн қосымшасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин |
Өткен сабақты пысықтау WhatsApp желісіне ортақ чатқа wordwall платформасының сілтемесі жіберіледі. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы тапсырмаларды жекелей орындайды. Жаңа тақырыпты түсіндіру Оқушылардың зейінін жаңа тақырыпқа шоғырландыру мақсатында Mind Map «Интеллект карта» әдісін қолдану. Әрекеттер:
Нұсқаларын көрсету
|
Ұялы телефонда тапсырмаларды орындайды ЖТ жеке жұмыс С нәтиже, жылдамдық, Қызығушылық Сабақтың тақырыбын,мақсатын болжайды. ЖТ сыныптық, жеке жұмыс |
Ноутбук: Автоматтандырылған жүйеде бағаланады. Қатесіз орындаған оқушыға 1 балл Мұғалім: оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жақсы, тағы қосатындарыңыз бар ма? |
Ұялы телефон Интеллект карта |
||||||
|
Практикалық бөлім 20 мин Сабақтың соңы 7 мин |
Жаңа тақырып бойынша берілген шығарманы кешенді талдату мақсатында композицияны тұтастан бөлшекке талдату, ондағы маңызды эпизодты анықтауы үшін, кесте ұсыну.
Жаңа тақырып бойынша берілген эпизодты талдату мақсатында «Пазлдарды құрастыру» әдісін жүргізу. Тірек сөздерді пазл түрінде тарату. Жұмыстың нәтижесінде шығарманың бір эпизоды яғни, «Көксеректің мінезі» пазл әдісі арқылы жинақталуы керек.
Шығарманы толық жан-жақты талдау үшін «Кубизм» әдісін қолдану.
Әр оқушы берілген өлең жолдарын қарапайым графикалық түрде бейнелейтін кескіндермен өлеңді сурет түрінде бейнелеп шығады.
3. Үлгі боларлық қорытынды. Оқыған өлеңнен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығаруға бола ма?
Кері байланыс Оқушыларға стикер тарату, «Сөйлемді аяқта» әдісі арқылы стикерді тақтаға жапсырады, кері байланыс орнату
|
I топ II топ III топ 132-бет оқулықтғы берілген үзіндіні талқылайды, кестеге салады ЖТ топтық жұмыс БТ талдау, жинақтау, қолдану
Жұптар пазлда жазылған тірек сөздерді ретілікпен орнылыстырып, композицияны құрастырады. 1 Жетілмеген тіс 2 Көксерек 3 Арлан 4 Қара ала төбет 5 Қара көк 6 Күдірейген жота 7 Садақ оғындай
Жұптар дәптерлерімен алмасады, ұсынылған дұрыс жауабымен тексереді. БТ талдау, жинақтау, қолдану Оқушылар талдау барысында өзі күтпеген, бұрынғы ұғымдарға қарсы тұрған ақпаратты анықтайды, өзіне жаңалық болған ақпаратты дәптерлеріне жазады, пікірін айтады, қорытынды шығарады. БТ талдау, жинақтау, қолдану
Жеке шығармашылық жұмыс
Өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырып, стикерге жазады, жинаған балын жазып, тақтада тұрған балл көрсеткіштерінің тұсына жапсырады
|
Дескриптор: - шығармадан үздік эпизодты анықтайды; -3 дәлел келтіреді; -3 дәлелді 3 фактімен дәйектейді.
Балл-3
Дескриптор: -Берілген тірек сөздерді ретімен орналастырады -Композициясын құрайды
Балл-2
Дескриптор: - берілген сұраққа жауап береді; -негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді -келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады; -сауатты жазады.
Балл-4
Тақтада тұрған балл көрсеткіштерінің тұсына стикерлердің жапсырылуы арқылы білім сапасының диаграммасы шығады. |
Презентация
Презентация
Стикер
10 9 8 7 6
5 Балл көрсеткіші
|
||||||
|
|
Үйге тапсырма
Өлеңді жаттау
Оқушылар осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңдар!
|
-мен мынаны білдім.... -маған қызық болғаны.. -маған қиын болғаны... -менің ойым мынадай... -мен мынаны жасадым.. -мынаған таң қалдым... -мынау қолымнан келеді... -мен мынаны жасағым келеді.....
Электронды журналдан үй тапсырмасы мен білім бойынша алған бағаларын көреді.
|
|
|
Тексерілді: ________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұхтар Әуезов "Көксерек" әңгімесі
Мұхтар Әуезов "Көксерек" әңгімесі
Қ.Әбдіғұлоа атындағы №34 орта мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пән мұғалімі: Даубаева Жадыра Карагайчикызы
Қ.Әбдіғұлоа атындағы №34 орта мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі
|
Бөлім |
Балалар мен үлкендер бөлімі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Даубаева Жадыра Карагайчикызы |
|
|
Күні: |
17.10.2024 |
|
|
Сынып: 7 «В» |
Қатысушылар саны: 23
|
Қатыспағандар саны - |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
|
|
Сабақ мақсаты: |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Білім алушылармен амандасу Сыныпты түгендеу
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мұғалім оқушыларға жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында «Өзіндік таным» әдісін жүргізу Нұсқаулық: «Менің оқыған шығармам...» деп ары қарай кез-келген оқыған бір шығармасын атайды. Топқа бөлу Сынып тізіміндегі реттілігі бойынша www.random.org онлайн қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. |
Мұғаліммен амандасады Кезекші сынып туралы мәлімет береді Оқушылар мұғалім нұсқаулығы бойынша орындайды, өз ойымен бөліседі. Мұғалім нұсқаулығы бойынша топқа бөлінеді. |
Мұғалім: Оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жарайсың! Керемет! |
Презентация www.random.org онлайн қосымшасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин |
Өткен сабақты пысықтау WhatsApp желісіне ортақ чатқа wordwall платформасының сілтемесі жіберіледі. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы тапсырмаларды жекелей орындайды. Жаңа тақырыпты түсіндіру Оқушылардың зейінін жаңа тақырыпқа шоғырландыру мақсатында Mind Map «Интеллект карта» әдісін қолдану. Әрекеттер:
Нұсқаларын көрсету
|
Ұялы телефонда тапсырмаларды орындайды ЖТ жеке жұмыс С нәтиже, жылдамдық, Қызығушылық Сабақтың тақырыбын,мақсатын болжайды. ЖТ сыныптық, жеке жұмыс |
Ноутбук: Автоматтандырылған жүйеде бағаланады. Қатесіз орындаған оқушыға 1 балл Мұғалім: оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жақсы, тағы қосатындарыңыз бар ма? |
Ұялы телефон Интеллект карта |
||||||
|
Практикалық бөлім 20 мин Сабақтың соңы 7 мин |
Жаңа тақырып бойынша берілген шығарманы кешенді талдату мақсатында композицияны тұтастан бөлшекке талдату, ондағы маңызды эпизодты анықтауы үшін, кесте ұсыну.
Жаңа тақырып бойынша берілген эпизодты талдату мақсатында «Пазлдарды құрастыру» әдісін жүргізу. Тірек сөздерді пазл түрінде тарату. Жұмыстың нәтижесінде шығарманың бір эпизоды яғни, «Көксеректің мінезі» пазл әдісі арқылы жинақталуы керек.
Шығарманы толық жан-жақты талдау үшін «Кубизм» әдісін қолдану.
Әр оқушы берілген өлең жолдарын қарапайым графикалық түрде бейнелейтін кескіндермен өлеңді сурет түрінде бейнелеп шығады.
3. Үлгі боларлық қорытынды. Оқыған өлеңнен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығаруға бола ма?
Кері байланыс Оқушыларға стикер тарату, «Сөйлемді аяқта» әдісі арқылы стикерді тақтаға жапсырады, кері байланыс орнату
|
I топ II топ III топ 132-бет оқулықтғы берілген үзіндіні талқылайды, кестеге салады ЖТ топтық жұмыс БТ талдау, жинақтау, қолдану
Жұптар пазлда жазылған тірек сөздерді ретілікпен орнылыстырып, композицияны құрастырады. 1 Жетілмеген тіс 2 Көксерек 3 Арлан 4 Қара ала төбет 5 Қара көк 6 Күдірейген жота 7 Садақ оғындай
Жұптар дәптерлерімен алмасады, ұсынылған дұрыс жауабымен тексереді. БТ талдау, жинақтау, қолдану Оқушылар талдау барысында өзі күтпеген, бұрынғы ұғымдарға қарсы тұрған ақпаратты анықтайды, өзіне жаңалық болған ақпаратты дәптерлеріне жазады, пікірін айтады, қорытынды шығарады. БТ талдау, жинақтау, қолдану
Жеке шығармашылық жұмыс
Өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырып, стикерге жазады, жинаған балын жазып, тақтада тұрған балл көрсеткіштерінің тұсына жапсырады
|
Дескриптор: - шығармадан үздік эпизодты анықтайды; -3 дәлел келтіреді; -3 дәлелді 3 фактімен дәйектейді.
Балл-3
Дескриптор: -Берілген тірек сөздерді ретімен орналастырады -Композициясын құрайды
Балл-2
Дескриптор: - берілген сұраққа жауап береді; -негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді -келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады; -сауатты жазады.
Балл-4
Тақтада тұрған балл көрсеткіштерінің тұсына стикерлердің жапсырылуы арқылы білім сапасының диаграммасы шығады. |
Презентация
Презентация
Стикер
10 9 8 7 6
5 Балл көрсеткіші
|
||||||
|
|
Үйге тапсырма
Өлеңді жаттау
Оқушылар осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңдар!
|
-мен мынаны білдім.... -маған қызық болғаны.. -маған қиын болғаны... -менің ойым мынадай... -мен мынаны жасадым.. -мынаған таң қалдым... -мынау қолымнан келеді... -мен мынаны жасағым келеді.....
Электронды журналдан үй тапсырмасы мен білім бойынша алған бағаларын көреді.
|
|
|
Тексерілді: ________
шағым қалдыра аласыз













