|
Сабақ : |
Мектеп:Аңқаты ЖОББМ Нахуанова А.Ж |
||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіндегі ел мұңы. Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Әдеби сын.Шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып,өзіндік сыни пікір жазу. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлеңнің идеясы арқылы заманның бейнесін ашу |
||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың идеясын жоғары пафоспен аша алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Идея, пафос, бейне, келбет, заман шындығы, сезімталдық |
||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: өлеңнің идеясын анықтайды. Оқушылардың көбісі: өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Оқушылардың кейбірі: заман келбетіне өзіндік пікірін білдіріп,сын айта алады. |
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. «Май шам» әдісі. Шеңбер бойымен тұрып, жағылған май шамды бір-біріне өткізе отырып,жақсы тілектерін жеткізеді. Топқа бөлу |
|
|||||||||
|
|
«Бір айналым сөйлесу» әдісі - Өлеңнің тақырыбы мен идеясы туралы, пафосы жайында әр оқушы өз түсінігі бойынша екі сөйлемнен айту керек; - Өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Рөлдегі оқушылар» әдісі 1-қадам: топ мүшелерін реттейді. Баяндаушы – өлеңнің тақырыбы, идеясына талдау жасайды. Сөз тапқыш – өлеңде кездескен атауларға түсінік береді. Бейнелеуші-суретші – өлеңнің мазмұны бойынша суреттер салады. Дәнекер – өлең мәтінін қазіргі өмірмен ұштастырады. 2-қадам: берілген тапсырмаларды топ ішінде талқылайды. 3-қадам: талқыланған тапсырмаларды презентация жасап,қорғайды. ТЖ«Үш түрлі күнделікпен» жұмыс 1-қадам. Өлең мазмұнымен толық танысады. 2-қадам. Мәтінді оқу барысында жеке күнделік толтырады.
3-қадам. Жұмыс нәтижесін жұпта, топта талқылау «Әр қалыпта жазу» әдісі Ақынның қайғысын сейілту үшін ақынға жеделхат жазу. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Әлі тоймадым... ... қорыта алдым. Егер ... қоссаңыз жақсы болар еді. |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұрат Мөңкейұлы
Мұрат Мөңкейұлы
|
Сабақ : |
Мектеп:Аңқаты ЖОББМ Нахуанова А.Ж |
||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіндегі ел мұңы. Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Әдеби сын.Шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып,өзіндік сыни пікір жазу. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлеңнің идеясы арқылы заманның бейнесін ашу |
||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың идеясын жоғары пафоспен аша алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Идея, пафос, бейне, келбет, заман шындығы, сезімталдық |
||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: өлеңнің идеясын анықтайды. Оқушылардың көбісі: өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Оқушылардың кейбірі: заман келбетіне өзіндік пікірін білдіріп,сын айта алады. |
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. «Май шам» әдісі. Шеңбер бойымен тұрып, жағылған май шамды бір-біріне өткізе отырып,жақсы тілектерін жеткізеді. Топқа бөлу |
|
|||||||||
|
|
«Бір айналым сөйлесу» әдісі - Өлеңнің тақырыбы мен идеясы туралы, пафосы жайында әр оқушы өз түсінігі бойынша екі сөйлемнен айту керек; - Өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Рөлдегі оқушылар» әдісі 1-қадам: топ мүшелерін реттейді. Баяндаушы – өлеңнің тақырыбы, идеясына талдау жасайды. Сөз тапқыш – өлеңде кездескен атауларға түсінік береді. Бейнелеуші-суретші – өлеңнің мазмұны бойынша суреттер салады. Дәнекер – өлең мәтінін қазіргі өмірмен ұштастырады. 2-қадам: берілген тапсырмаларды топ ішінде талқылайды. 3-қадам: талқыланған тапсырмаларды презентация жасап,қорғайды. ТЖ«Үш түрлі күнделікпен» жұмыс 1-қадам. Өлең мазмұнымен толық танысады. 2-қадам. Мәтінді оқу барысында жеке күнделік толтырады.
3-қадам. Жұмыс нәтижесін жұпта, топта талқылау «Әр қалыпта жазу» әдісі Ақынның қайғысын сейілту үшін ақынға жеделхат жазу. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Әлі тоймадым... ... қорыта алдым. Егер ... қоссаңыз жақсы болар еді. |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














