Жетісу облысы
Ақсу ауданы
«Есболған Жайсаңбаев атындағы орта мектеп» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Орынбекова Жазира Орынбековна
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
|
Сыныбы |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Күні |
18.11.2022жыл |
|
|
Бөлім атауы |
Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы. Тарихи құндылығы |
|
|
Оқу мақсаты |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады, жаңашылдығына баға береді . |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі Уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру 2мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударарады |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Алдыңғы білім. Жеке жұмыс. «Бір минуттық тәжірибе» әдісі Мұрат Мөңкеұлы жайлы білетін 7 ақпаратты айту үшін 60 секундыңыз бар! Дескриптор
|
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді. Жылдам, ойланып жауап береді |
Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы |
|
||||||||||
|
3мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды |
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді |
|
|
||||||||||
|
5мин
|
№1 Тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген кестені толтырады.
|
Тақтадағы кестені ауызша жауап береді. Отарлау саясаты, Еділ бойы, Жайық бойы, Маңғыстау маңы. Халыққа тұрақты құт мекен бола алмады, ата-бабаның асыл мұрасы-жер. Зарлай жырлаған.
|
Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
№2 Тапсырма. Топтық жұмыс. Берілген кестені топта бірігіп толтырады.
Дескриптор
|
Бірлескен топта ынтымақтастықта жұмыс істейді. Өз жұмыстарын келесі топқа барып түсіндіреді. Ол топ өз білгендерін қосады, үйренері болса үйренеді. |
«Айналмалы бекет» әдісі арқылы топтар бір-бірінің ойына жұмысына баға береді |
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||||||||||
|
10 мин |
№3 Тапсырма. Әдеби эссе жазу. Тақырыбы «Мұрат Мөңкеұлы – ел мұңын жырлаушы» Дескриптор
|
Шағын эссе жазып, оқиды. |
Өзара бағалау. 1 жақсы пікір, 1 ұсыныс айтып бірі-бірінің эссесін бағалайды. |
Эссе жинағы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5мин |
Кері байланыс «Менің термометрім» Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады. |
Оқушылар кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта не үйренді? Не білді? Не нәрсе қызығушылық тудырды? |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оза оқу технологиясы. «Сарыарқа» толғауын оқып, мазмұнымен танысып келеді. |
Қосымша ізденеді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұрат Мөңкеұлы "Үш қиян" толғауы
Мұрат Мөңкеұлы "Үш қиян" толғауы
Жетісу облысы
Ақсу ауданы
«Есболған Жайсаңбаев атындағы орта мектеп» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Орынбекова Жазира Орынбековна
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
|
Сыныбы |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Күні |
18.11.2022жыл |
|
|
Бөлім атауы |
Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы. Тарихи құндылығы |
|
|
Оқу мақсаты |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады, жаңашылдығына баға береді . |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі Уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру 2мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударарады |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Алдыңғы білім. Жеке жұмыс. «Бір минуттық тәжірибе» әдісі Мұрат Мөңкеұлы жайлы білетін 7 ақпаратты айту үшін 60 секундыңыз бар! Дескриптор
|
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді. Жылдам, ойланып жауап береді |
Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы |
|
||||||||||
|
3мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды |
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді |
|
|
||||||||||
|
5мин
|
№1 Тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген кестені толтырады.
|
Тақтадағы кестені ауызша жауап береді. Отарлау саясаты, Еділ бойы, Жайық бойы, Маңғыстау маңы. Халыққа тұрақты құт мекен бола алмады, ата-бабаның асыл мұрасы-жер. Зарлай жырлаған.
|
Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
№2 Тапсырма. Топтық жұмыс. Берілген кестені топта бірігіп толтырады.
Дескриптор
|
Бірлескен топта ынтымақтастықта жұмыс істейді. Өз жұмыстарын келесі топқа барып түсіндіреді. Ол топ өз білгендерін қосады, үйренері болса үйренеді. |
«Айналмалы бекет» әдісі арқылы топтар бір-бірінің ойына жұмысына баға береді |
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||||||||||
|
10 мин |
№3 Тапсырма. Әдеби эссе жазу. Тақырыбы «Мұрат Мөңкеұлы – ел мұңын жырлаушы» Дескриптор
|
Шағын эссе жазып, оқиды. |
Өзара бағалау. 1 жақсы пікір, 1 ұсыныс айтып бірі-бірінің эссесін бағалайды. |
Эссе жинағы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5мин |
Кері байланыс «Менің термометрім» Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады. |
Оқушылар кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта не үйренді? Не білді? Не нәрсе қызығушылық тудырды? |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оза оқу технологиясы. «Сарыарқа» толғауын оқып, мазмұнымен танысып келеді. |
Қосымша ізденеді |
|
|
шағым қалдыра аласыз













