
«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 6 (83- сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Бір кесегін үзіп ап, Үйіме әкеп қояр ем?!
Мақсаты: Дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар құрастырамын
Күтілетін нәтиже: Өлеңді мәнерлеп оқимын
Дайын ұйқастарды пайдаланып, шумақтар құрастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 81-82- бет
youtube.com каналы
Сабақ барысы: Табиғат — біздің анамыз,
Табиғатқа баламыз.
Табиғатты қорғайтын,
Біз әдепті баламыз.
- Бүгінгі сабақта «Кемпірқосақ» жайлы білімімізді тереңдетеміз.
Төмендегі сілтеме бойынша кемпірқосақтың қалай пайда болатындығын
көре аласың.
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=o6SwpdBox3Q"}
Тапсырмалар: «Әдебиеттік оқу» оқулығыңның 81-82 - беттеріндегі Мұзафар Әлімбай
атамыздың «Кемпірқосақ» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқы.
1- тапсырма: Суретке қатысты сөздерді өлеңнен тауып, байланыстырып
жаз
Жеті түрлі бояулы
. . .
. . .
Дескрипторы:
1. Суретті мұқият қара.
2.Суретке қатысты сөздерді өлеңнен тауып, көп нүктенің орнына жаз.
2- тапсырма:
«Кемпірқосақ» туралы Балапан және оның достарының әнін төмендегі
сілтеме бойынша тыңда.
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=y5mF5aU4JNw"}
3 - тапсырма: Дайын өлең жолдарын пайдаланып, өлеңді өзің
құрастырып көр.
Жаңбыр бітті, алақай,
Далаға шық, балақай!
Кемпірқосаққа қара,
Әрбір түсін сана.
Бірінші түсі оның - . . .
Екінші түсі оның - . . .
Үшінші түсі оның - . . .
Төртінші түсі оның - . . .
Бесінші түсі оның - . . .
Алтыншы түсі оның - . . .
Жетінші түсі оның - . . .
Кері байланыс: «Буриме» әдісі
. . . . . . аламын,
. . . саламын.

. . . . . . талабым,
. . . . . . боламын,
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұзафар Әлімбай . «Кемпірқосақ» өлеңі
Мұзафар Әлімбай . «Кемпірқосақ» өлеңі

«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 6 (83- сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Бір кесегін үзіп ап, Үйіме әкеп қояр ем?!
Мақсаты: Дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар құрастырамын
Күтілетін нәтиже: Өлеңді мәнерлеп оқимын
Дайын ұйқастарды пайдаланып, шумақтар құрастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 81-82- бет
youtube.com каналы
Сабақ барысы: Табиғат — біздің анамыз,
Табиғатқа баламыз.
Табиғатты қорғайтын,
Біз әдепті баламыз.
- Бүгінгі сабақта «Кемпірқосақ» жайлы білімімізді тереңдетеміз.
Төмендегі сілтеме бойынша кемпірқосақтың қалай пайда болатындығын
көре аласың.
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=o6SwpdBox3Q"}
Тапсырмалар: «Әдебиеттік оқу» оқулығыңның 81-82 - беттеріндегі Мұзафар Әлімбай
атамыздың «Кемпірқосақ» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқы.
1- тапсырма: Суретке қатысты сөздерді өлеңнен тауып, байланыстырып
жаз
Жеті түрлі бояулы
. . .
. . .
Дескрипторы:
1. Суретті мұқият қара.
2.Суретке қатысты сөздерді өлеңнен тауып, көп нүктенің орнына жаз.
2- тапсырма:
«Кемпірқосақ» туралы Балапан және оның достарының әнін төмендегі
сілтеме бойынша тыңда.
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=y5mF5aU4JNw"}
3 - тапсырма: Дайын өлең жолдарын пайдаланып, өлеңді өзің
құрастырып көр.
Жаңбыр бітті, алақай,
Далаға шық, балақай!
Кемпірқосаққа қара,
Әрбір түсін сана.
Бірінші түсі оның - . . .
Екінші түсі оның - . . .
Үшінші түсі оның - . . .
Төртінші түсі оның - . . .
Бесінші түсі оның - . . .
Алтыншы түсі оның - . . .
Жетінші түсі оның - . . .
Кері байланыс: «Буриме» әдісі
. . . . . . аламын,
. . . саламын.

. . . . . . талабым,
. . . . . . боламын,
шағым қалдыра аласыз













