Материалдар / Мыстан кемпір қалада
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мыстан кемпір қалада

Материал туралы қысқаша түсінік
Әріптестерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Желтоқсан 2018
1378
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сабақ:

Қазақ тілі

Сынып:

5

Күні:


Бөлім/ тақырып

Мыстан кемпір қалада

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін,үндестік заңын емлелік ерекшеліктерін ескере отырып,орфографиялық нормаға сай жазу


Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін,үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып,орфографиялық нормаға сай жаза алады



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін ажырата алады,үндестік заңына сәйкес жазылған сөздерді теріп жазады


Кейбір оқушылар орындай алады: Сөздерге дыбыстық талдау жасай отырып,орфографиялық нормаға сәйкес сөздерді қатыстырып мәтін құрай алады.

Бағалау критерийі

1.Қазақ тілінің дыбыстарын жүйелеп жазады,үндестік заңына сәйкес сөздерді анықтайды

2.Мәтіндегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

3.Орфографиялық нормаға сәйкес жазылған сөздерді қатыстырып мәтін құрай алады.

Ишара--------------------------------------------

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Түп-түбі,есік-есігін,тарақ-тарағы,жұлдыз

Талқылауға арналған сұрақтар:

Фонетика нені зерттейді?

Фонема дегеніміз не?

Тіл дыбыстарын қалай жүйелейміз?

Құндылықтарға баулу

Адамгершілікке, бауырмалдыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Әдебиет,бейнелеу,жаратылыстану

Алдыңғы оқу

Сөздерді дұрыс жаза алады,жалғауларды дұрыс жалғай алады

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Минут 5



Ширату жаттығуы:

«Еркін микрафон» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру

Сандар арқылы топқа біріктіру




Минут 7

1 Тапсырма

1.Мәтінді түсініп оқы

2.Мәтін ішінен асты сызылған сөздерді тап

3.Асты сызылған сөздерге –ы,-і жалғауын жалға

«Мыстан кемпір қалада»

Бағалау критерийлері

Дискрипторлар



1. Мәтін мазмұнын түсінеді



2.Мәтіндегі асты сызылған сөздерді анықтай алады



3.Мәтіндегі асты сызылған сөздерге жалғау жалғай алады


Минут 20

2.Тапсырма

«Хронологиялық кесте» әдісі

Тіл дыбыстарын жүйелеп жаз

Кестелер

Бағалау критерийлері

Дискрипторлар


-.Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырата алады



-Тілдің,жақтың қатысына қарай саралайды




-Үндестік заңы түрлерін анықтайды


Минут 10

3.Тапсырма

Үндестік заңына сәйкес жазылған сөздерді қатыстырып мәтін құра.



Бағалау критерийлері

Дискрипторлар


-Өз ойын еркін жеткізе алады


-Мәтінді тақырыпқа сәйкес жүйелі түрде жаза алады


-Орфографиялық нормаға сәйкес жазылған сөздерді анықтай алады


Минут 3



Қосымша ақпарат


Саралау

Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық сақтау технологияларын сақтау.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеру

Дарынды оқушыларға кестемен жұмыс жасауды тапсырамын,төмен деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақ-жауаптар мен талдау жұмыстары беріледі

Оқушылар өздерін бағалау парағы бойынша бағалайды

«Алақан» әдісі

Маркер,қаламсап,қарындаштарды ұқыпта пайдалан


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тпасырмалар сәйкес блды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздімжәне неге?

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.Оқушылар тіл дыбыстары ман үндестік заңын білді.Орфографиялық нормаға сай жазуды үйренді.Уақытты тиімді пайдаландым.Жоспарда әріптесімнің пікірін ескере отырып тапсырмаларды қайта қарап шықтым.Себебі мен оқушыларға күрделенген тапсырмалар ұсындым.Оқушыларға тапсырмалар қиындық туғызады

Қорытынды:

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға )?

1:Хронологиялық кесте әдісі өте тиімді болды.

2:Бағалауда алақан әдісі тиімді болды

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға)?

1:Жазылым кезеңінде тапсырмалар санын артыру керек сияқты.

2:Еркін микрафон әдісін Ойтүрткі әдісімен алмастыруға да болар еді.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөніндегі келесі сабағыма қажет болуы мүмкінқандай ақпарат білдім?

1:Оқушылардың ішкі уәжіне назар аудару керектігін аңғардым

2: Белсенді әдістерді тапсырмаға сәйкес таңдау керектігін білдім.





















































Сабақ:

Мектеп:А.Тұяқбаев ЖОМ

Сынып:5

Мұалімнің аты-жөні: Шынтаева Р

Күні:

Қатысқандар : Қатыспағандар:

Бөлім/ тақырып

Жалқау жануарлар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Мәтін мазмұнын түсінуге нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру


Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:Мәтін мазмұнын түсінуге нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтін мазмұнын түсінеді,нақты ақпараттарды анықтай алады


Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастыра алады.

Бағалау критерийі

1.Мәтін мазмұнын түсінеді

2.Мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтай алады

3.Мәтіндегі нақты ақпараттар негізінде сұрақтар құрастыра алады.

Ишара--------------------------------------------

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Ембауба,секропия ,жайбасарлар тұқымдасы

Талқылауға арналған сұрақтар:

Неліктен аңдарды жалқау және еңбекқор деп қарастырады?

Жалқау жануарлар тәулігіне неше сағат еңбектенеді?

Жалқау жануарларға қандай аңдарды жатқызуға болады?

Құндылықтарға баулу

Табиғатты қорғауға,еңбексүйгіштікке баулу

Пәнаралық байланыс

Әдебиет,жаратылыстану,биология,бейнелеу

Алдыңғы оқу

Жалпы жалқау жануарларды атай алады,жануарларды бір-бірімен салыстырады

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Минут 5



Ширату жаттығуы:

«Ойтүрткі» әдісі арқылы сабаққа кіріспе жасау

Суреттер арқылы топқа бөліну






Жануарлар суреті


Минут 7

1 Тапсырма

1.Мәтінді түсініп оқы

2.Мәтіннен негізгі тірек сздерді тап

3.Мәтінде қандай ақпарат берілгенін анықта

«Үш саусақты жалқау аң»

Бағалау критерийлері

Дискрипторлар



1. Мәтін мазмұнын түсінеді



2.Мәтіндегі тірек сөздерді таба алады



3.Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтай алады


Минут 20

2.Тапсырма

«Қабырғадағы рөл» әдісі

Жалқау аңның суретін бейнеле

Мәтін бойынша сұрақтар құрастыр

Жалқау жануардың ерекшелігін жаз

Кестелер

Бағалау критерийлері

Дискрипторлар


-.Мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады



-Жалқау жануардың ерекшелігін саралай алады




-Жалқау жануарлар туралы қосымша ақпарат жаза алады


Минут 10

3.Тапсырма

Мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып бес сөйлем құра



Бағалау критерийлері

Дискрипторлар


-Өз ойын еркін жеткізе алады


-


-


Минут 3



Қосымша ақпарат


Саралау

Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық сақтау технологияларын сақтау.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеру

Дарынды оқушыларға кестемен жұмыс жасауды тапсырамын,төмен деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақ-жауаптар мен талдау жұмыстары беріледі

Оқушылар өздерін бағалау парағы бойынша бағалайды

«Алақан» әдісі

Маркер,қаламсап,қарындаштарды ұқыпта пайдалан


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тпасырмалар сәйкес блды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздімжәне неге?

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.Оқушылар тіл дыбыстары ман үндестік заңын білді.Орфографиялық нормаға сай жазуды үйренді.Уақытты тиімді пайдаландым.

Қорытынды:

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға )?

1:Хронологиялық кесте әдісі өте тиімді болды.

2:Бағалауда алақан әдісі тиімді болды

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға)?

1:Жазылым кезеңінде күрделі тапсырма беріргенде сабақ одан да жақсы өтер еді

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөніндегі келесі сабағыма қажет болуы мүмкінқандай ақпарат білдім?

1:

2:



























































































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!