Бекітілді:
|
Бөлім: |
«Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» бөлімі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жұмағалиева А.М |
|
|
Күні: 04.04.2023 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Н. Айтұлы. "Бәйтерек" поэмасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; -автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру |
Үй тапсырмасын айтады |
Ауызша мадақтау |
Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой шақыру
а) Кейіпкер іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел айтар едіңіз? ә) Шығармадағы сөз кестелерін, ой айшықтарын табыңыз (Қыл қобыздай, алмастай жарқылдаған, пайғамбардай, ошақтың үш бұтындай, сиырдың бүйрегіндей, ұршықтай, көкжалдай-теңеу, Алатаудың мұзбалағы, Сарыарқа сайын дала-жер кіндігі, Нұрсұлтан-арқа тірек, алтын діңгек, халқы-бала, самсаған қара орманым-байтақ елім-метафора, қызыл тіл, ақ қағаз алтын қалам, ақ сарай, қара қылды, көк дауылы, көк семсер, сайын дала, қара орманым-эпитет).
Берілген сөздердің мағынасын талқылаңыз. 2-тапсырма Шығармашылық жұмыс «РАФТ» әдісі Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады
3-Тапсырма. Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер.
|
Жауап береді
Талдайды
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескриптор Елбасы бейнесін суреттейді; мәтіннің негізгі идеясын анықтайды; қазақ халқының өткен тарихы мен бүгінгі заманын салыстырады; көркемдік ерекшілігіне талдайды; мәтін мазмұнын талқылайды;
Дескриптор -автор стиліне сүйенеді; -рөлге енеді; -аудиторияны жандандырады; -жанрлық ерекшелігін сақтайды; -тақырыпты ашады. 4-балл
Дескриптор: -Автор бейнесін идеялық мазмұнын біледі; -Үзіндіні оқып, талдап,өз пікірін айтып дәлелдейді; 1-балл
|
слайд
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3 «Қ» Қызық Құнды Қиын Үйге тапсырма: Оқу, мазмұндау |
Кері байланыс береді |
1-10 балл аралығында бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Н. Айтұлы. "Бәйтерек" поэмасы
Н. Айтұлы. "Бәйтерек" поэмасы
Бекітілді:
|
Бөлім: |
«Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» бөлімі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жұмағалиева А.М |
|
|
Күні: 04.04.2023 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Н. Айтұлы. "Бәйтерек" поэмасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; -автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру |
Үй тапсырмасын айтады |
Ауызша мадақтау |
Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой шақыру
а) Кейіпкер іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел айтар едіңіз? ә) Шығармадағы сөз кестелерін, ой айшықтарын табыңыз (Қыл қобыздай, алмастай жарқылдаған, пайғамбардай, ошақтың үш бұтындай, сиырдың бүйрегіндей, ұршықтай, көкжалдай-теңеу, Алатаудың мұзбалағы, Сарыарқа сайын дала-жер кіндігі, Нұрсұлтан-арқа тірек, алтын діңгек, халқы-бала, самсаған қара орманым-байтақ елім-метафора, қызыл тіл, ақ қағаз алтын қалам, ақ сарай, қара қылды, көк дауылы, көк семсер, сайын дала, қара орманым-эпитет).
Берілген сөздердің мағынасын талқылаңыз. 2-тапсырма Шығармашылық жұмыс «РАФТ» әдісі Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады
3-Тапсырма. Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер.
|
Жауап береді
Талдайды
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескриптор Елбасы бейнесін суреттейді; мәтіннің негізгі идеясын анықтайды; қазақ халқының өткен тарихы мен бүгінгі заманын салыстырады; көркемдік ерекшілігіне талдайды; мәтін мазмұнын талқылайды;
Дескриптор -автор стиліне сүйенеді; -рөлге енеді; -аудиторияны жандандырады; -жанрлық ерекшелігін сақтайды; -тақырыпты ашады. 4-балл
Дескриптор: -Автор бейнесін идеялық мазмұнын біледі; -Үзіндіні оқып, талдап,өз пікірін айтып дәлелдейді; 1-балл
|
слайд
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3 «Қ» Қызық Құнды Қиын Үйге тапсырма: Оқу, мазмұндау |
Кері байланыс береді |
1-10 балл аралығында бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













