Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Нағыз достық
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
22-сабақтың тақырыбы |
Нағыз достық |
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.6 Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау. |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша өз ойын айта алады. |
|
Құндылық |
Досқа деген адалдық қасиетті бойға сіңіру арқылы мақсатқа жету |
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану |
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Алдыңғы білім |
М. Твен. «Том мен Бекки» |
Нақыл сөздер |
Ұқсастығы |
Айырмашылығы |
Мақал-мәтелдер |
|
|
Қанатты сөздер |
|
|
Жоспар
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: Кел, жаныма тұр, сыныптас, Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. «Сиқырлы сандық» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. Досы жақсының өзі де жақсы. Дүниеде адамның жалғыз қалғаны – өлгені. Достыққа қарама-қарсы ұғым – қастық пен күншілдік.
Мазмұнын өз сөзіңмен түсіндір. |
|
|
Нағыз дос сен қателік жіберген кезде жаныңнан табылады. Ал сен дұрыс жүрсең, бәрі сенімен бірге. Марк Твен Мағынаны ажырату. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. 1-тапсырма. Қанатты сөзге түсінік беру. 2-тапсырма. Кестені толтыр. Интербелсенді тақтаны қолдану. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Кесте |
|
|
Бағалау парағы |
|
Оқылым. 3-тапсырма. Батылдық. Қолдану. Сергіту сәті. «Қыдырып қайтайық». Би билету. Топтық жұмыс. Топқа бөлу. 5-тапсырма. Доббис мырза Томды қалай жазалауы мүмкін? Бағалау критерийі. Кейіпкердің портретін сипаттай алады, оның іс-әрекеті мен мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалай алады. Бағалау. БК бойынша бағаланады. Жұптық жұмыс. Жұптастыру. 6-тапсырма. Мәтін қалай аталып тұр? Бұл атау қай кейіпкерге қатысты айтылған? Түсіндір. Осы сөзді мағынасын ашатындай 2 оқиға ойластырып айт. |
Суреттер Түрлі түсті қағаздар |
|
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Кейіпкерлердің мінез-құлықтарының өзгеру себептеріне дәлел келтір. Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Суреттер мәтіндегі қандай оқиғаларға сәйкес келеді? Мәтіннен сол жолдарды тауып, қайталап оқы. |
|
Ойтолғау. Беккидің іс-әрекетіне деген Томның бастапқы ойы қандай еді? Ол неліктен пікірін өзгертті деп ойлайсың? Томның іс-әрекетіне баға бер. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. «Нағыз дос» туралы әңгіме жазу. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. Мен бүгін ... білдім. Мен ... үйрендім. Менің көңіл күйім қазір қандай? Бүгінгі мақсатымызға жеттік пе? Жетсек, қалай жеттік, не істедік? |
|
Бұл қай кейіпкер? |
Мінез-құлқы |
Мінез- құлқындағы өзгеріс |
Өзгеру себебіне дәлел келтір |
1. |
Өзінің орынсыз ісі үшін көзіне жас алып, оны көріп қойған адамға «бұзық- сыз, бұныңыз оңбағандық» деп айып тақты. |
Бұл жолы ол оған кінә тақ- пады. Көзінде тек таңдану бар. Сол көз- дерімен ал- ғысты да айтып отырғандай.... |
|
2. |
Өзіне жала жапқанда үнсіз қалды. Бұл оның сасып қалғаны болар. Қалай болғаны- мен, ол аздап ренжулі. Бірақ кек алу ойында жоқ, тек бол- жаумен ғана қалды. |
Ол мұғалім- нен қорық- пай, осы әрекетке барды. Бұл қадамға бар- мас бұрын біраз ойлан- ған. Деген- мен оның бойынан батылдықты, шыдамды- лықты көре аламыз. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қанша- |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
лықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
23-сабақтың тақырыбы |
Ата сөзі – алтын сөз |
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.6 Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау. |
|
Осы сабақта қол жет- кізілетін оқу мақсат- тары (оқу бағдарла- масына сілтеме) |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалау. |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: кейіпкердің портретін сипаттай алады. Көптеген оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті мен мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен табады. Кейбір оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті мен мінез-құлқының өзгеру себептерін бағалай алады. |
|
Құндылық |
Сөз құдіретін түсіну, сезіну |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Алдыңғы білім |
М. Твен. «Батылдық» |
Жоспар
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: Кел, жаныма тұр, сыныптас, Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. «Кір жайғыш» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
Сабақтың ортасы
|
Ойқозғау.
Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. 1-тапсырма. Бата – жақсы тілек білдіру. Ол – ұлттық дәстүрі. Батаны көбіне құрметті ақсақалдар, атақты адамдар береді. Тілек ретінде балалар да жаттап алады. Мағынаны ажырату. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. «Бата» сөзін қалай түсінетініңді жаз. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. «Кім көп біледі?» ойыны. Кім көп бата білетіні анықталады. Қолдану. Түсіну. Оқылым. 3-тапсырма. Түсініп оқы. «Алтын сөз» Сергіту сәті: «333 жаттығуы» Топтық жұмыс. Автормен танысу айдары. Н. Айтұлы. 4-тапсырма. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Суреттер топтамасын пайдалан. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Бата бергенде үлкен кісілер қандай сөздерді айтады? Естігеніңді, білетініңді тізбектеп жазып шық. |
Баталар жазылған көрнекіліктер Автордың портреті Слайд Интербелсенді тақта |
|
ҚБ ретінде: дәптердегі 3-тапсырма. «Бата мен тілек» сызбасын толтыр. БАТА ТІЛЕК Қай кезде айтылады?
Кімдерге айтылады?
Не үшін айтылады?
Жұптық жұмыс. 6-тапсырма. Батаны қандай бала алады? Бата алатындай үш оқиға ойластыр. Бағалау критерийі. Кейіпкердің портретін сипаттай алады, оның іс-әрекеті мен мінез-құлқын бағалай алады. Бағалау. БК бойынша бағаланады. |
|
Ойтолғау. 5-тапсырма. Ақынның алтын сөз деп отырғаны не? Батаға қатысты қандай нақыл сөз білесің? Бағалау. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады. |
Түрлі түсті қағаздар |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Өзіңе ұнаған баталарды жаттау (сайыс). Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. «+» Мен ... үйрендім. «–» Маған ... қиын. Менің көңіл күйім қазір қандай? Бүгінгі мақсатымызға жеттік пе? Жетсек, қалай жеттік, не істедік? |
Күнделік |
Қосымша мағлұматтар
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қанша- лықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
24-сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор туралы ойларым |
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.2 Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын анықтайды. Көптеген оқушылар: шығарма мазмұнын бағалап, сұрақтар қоя алады. Кейбір оқушылар: шығарма мазмұны бойынша шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады. |
|
Құндылық |
Жақсы мен жаманды ажырату, өзіне сенімділік қалыптастыру. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Алдыңғы білім |
Н. Айтұлы. «Алтын сөз» |
Жоспар
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: «Өзі туралы кластер» тренинг. Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақ- тың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы: отбасының еркесі, адал дос т.б. «Сиқырлы кубизм» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. Жұптастырып айтқызу. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. – Барлық әлемді байланыстыратын жүйе? – Ғаламтордың пайдасы мен зияны қандай? Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен |
|
|
таныстыру. 1-тапсырма. Суреттер туралы не айтасың?
Мағынаны ажырату. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Аман мен телефон» Жұптық жұмыс. Жұптастыру. 3-тапсырма. Мәтіннің соңғы азат жолын қайталап оқы. Жазушымен келісесің бе? Түсіндір. Мәтін авторы туралы айт. 5-тапсырма. Өлеңді тыңда. «Ғаламтор туралы» Қолдану. Сергіту сәті. «Қыдырып қайтайық». Би билету. Топтық жұмыс. І топ. 6-тапсырма. Екі мәтіннің ұқсастығы неде? Айырмашылығы ше? Ғаламтор пен ұялы телефонның пайдасы мен зияны деген не? Бағалау критерийі: Қолдануға (практикалық) және бағалауға негізделген сұрақтар қоя алады және жауап бере алады. Бағалау: БК бойынша бағаланады. Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады. ІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Cуреттерге қарап, кейіпкердің іс-әрекеті бойынша сұрақтарға жауап бер. Суреттегі баланың іс-әрекеті пайдалы ма? Салдары неге әкелуі мүмкін? Компьютерді қай уақытта, қандай мақсатпен қолдану керек деп ойлайсың? Суреттегі қыз баланың іс-әрекеті дұрыс па? Неге? Оған қандай қауіп төнуі мүмкін? Телефонды қай уақытта, қалай пайдалану керек деп ойлайсың? |
Интербелсенді тақта Суреттер Үнтаспа Түрлі түсті қағаздар |
|
ІІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. «Аман мен телефон» мәтіні бойынша кестені толтыр. Кейіпкерлердің орнында болсаң, не істер едің?
ІV топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 3-тапсырма. Cұрақтарға жауап бер. Аманның қай іс-әрекеті саған ұнамады? Неліктен? Қалай ойлайсың, Аманның осындай болып өсуіне не әсер етті? |
|
Ойтолғау. 7-тапсырма. Мәтіндерден өзіңе қандай сабақ алдың? Телефонмен сөйлесіп отырған балаға қандай кеңес бересің? Ғаламтордағы балаға ше? |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Ғаламтор туралы өлеңді жаттап келу. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. «Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. Сабақ барысында көңіл күйің қандай болды? Неліктен? Бүгін не білдің? Сен үшін не жаңалық болды? Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? Сабақта қандай қиындықтар туындады? Сабақ аяқталғанда көңіл күйің қандай? Неліктен? |
|
Асан ағайдың орнында болсам ... |
Ақайдың орнын- да болсам ... |
Анар ананың орнында болсам... |
|
|
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|