Материалдар / "Нағыз достық.Батылдық.Марк Твен"

"Нағыз достық.Батылдық.Марк Твен"

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сыныптың әдебиеттік оқусабағынан ҚМЖ сынып жетекшісіне әдістемелік көмек ретінде ұсынылады. Саралау тапсырмаларымен сапалы жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қазан 2021
1205
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 22-сабақ

Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Мұғалімнің аты-жөні

Мұсаева Ж.Р

Күні: 21.10.2021

Ш.Уәлиханов №1 жалпы білім беретін мектебі

Сынып: 3Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нағыз достық.Батылдық.Марк Твен

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау,оның іс-әрекеті мен мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау.

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен табады.

Көптеген оқушылар: кейіпкердің мінез-құлқының өзгеру себебіне талдау жасай алады.

Кейбір оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептеріне баға беріп,өзінің бойындағы қасиеттерді байланыстырады.

Бағалау критерийі

Кейіпкердің портретін сипаттайды.

Оның іс-әрекеті мен мінез-құлқының өзгеру себептерін анықтап, бағалайды.

           Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

7 мин































Ортасы 35 минут

































































Ынтымақтастық атмосфера

ҰЖ : «Миға шабуыл»

Жұмбақ шешу

Қиындықта тастамайтын,
Жамандықтан аластайтын,
Ұстанғаны ізгі ниет,
Бұл қандай қасиет? (Достық)

Дескрипторы:

Жұмбақ шешу арқылы қызығушылығы артады.

Жауабын үш тілде атайды

Жеке ж : Үй жұмысын тексеру

«Достық» тақырыбына мәтін құрау

Дескриптор:

1 Тақырыбын айтады 1 балл

2 (Авторын айтады) 2 балл

3.Мәтінді қызықты етіп айтады. 3 балл

4. Даусын құбылтып, мәнерлі баяндайды.4 балл

Кері байланыс: стикерге

«Әркімнің пікірі маңызды»

«Мен досым үшін не істей аламын?»

1 топ Сыныпта

2 топ Асханада

3 топ Спорт залда

4 топ Кітапханада

Жаңа сабақ

1-тапсырма

Қанатты сөздерді оқы, негізгі ойды анықта.Осыған ұқсас қандай мақал-мәтел білесің?

Нағыз дос сен қателік жіберген кезде жаныңнан табылады. Марк Твен

Досы көпті жау алмайды.......

Қосымша тапсырма: жалғасын тап

Дәптермен жұмыс

Кестені толтыр

Қанатты сөздер мақал-мәтелдерге ұқсас. Ол терең ойға құрылған көлемі шағын нақыл сөздерге жатады. Көбінесе қанатты сөздердің авторы болады.

(Жеке жұмыс)Кестені толтыр.

Нақыл сөздер


Ұқсасты

ғы

Айырмашы

лығы

Мақал-мәтелдер


Қанатты сөздер

Терең ойға құрылған

Қанатты сөздердің авторы болады

Дескриптор:

-Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдердің ұқсастығын айтады 1 балл

-Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдердің айырмашылығын айтады.1 балл

(Ақын –жазушылар фотосы не кітаптарының фотосы )

Нұсқаулық

1.Қазақстан жазушыларын ата, ал

2.Орыс жазушыларын ата, ал

3.Автор жайлы не білесің? (1 мин видео)

Дескрипторы:

Қажетті ақпаратты анықтайды, бөліседі

Оқулықпен жұмыс

Қарқын саралау тәсілі (деңгейлеп оқыту)

Нұсқаулық

1 Мәтінмен танысу

2.Мәтіндегі сөздерді қатесіз оқу

3.Дауыстап, түсінікті оқуға ұсыну

« Құлтемір» ойын-жаттығу

Оқу түрі: ызылдап оқу

«Баста» оқушы бастап оқиды

«Тоқта» оқушы көзін жұмып қолын тізесіне қояды

Бала өзі тоқтаған жерін тауып оқуды жалғастырады. Зейіні қалыптасады.

ҰЖ: талдау 10 мин

1 деңгей

-Суреттер мәтіндегі қандай оқиғаға сәйкес келеді? Мұғалімнің іс-әркетін мәтіннен тауып оқы.

2-деңгей

-Мәтін атауы қай кейіпкерге қатысты айтылған ? Неліктен деп ойлайсың?

3-деңгей

Беккидің іс-әрекетіне деген Томның бастапқы ойы қандай еді? Ол неліктен пікірін өзгертті деп ойлайсың? Өз бойыңдағы қасиеттер арқылы Томның іс-әрекетіне баға бер.

Сергіту сәті

Нейрогимнастикалық жаттығу

Жаңылтпаш айту іс -қимылы

Досым тойға араласты,

Көшім қойға араласты.

Қойға араласқан бала

Қойшыға қой қораласты

Топтық жұмыс

Топ ережесін ұсыну :

Саралау: Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі

«Досыма арнаймын»

1 топ Мәтінді сахналау

2-топ Доббис мырза Томды қалай жазалауы мүмкін? (стикерге жазу)

3 топ Томды Доббис мырзаның жазасынан сақтап қалуға достық көмек

4 топ «Дос» сөзіне синквейн құрастыру


Бекіту кезеңі:

«Екі дос» видео үзінді көрсету

Достықтың адал және

амал достық болатыны жайлы ой—түйін жасалады.




Жұмбақтың шешімін табады, үш тілде айтады.






Достық тақырыбындағы мәтіндерін жариялайды


Керемет- 10 балл

Жарайсың -8 балл

Жақсы-6 балл




Досы үшін не істей алатыны жайлы пікірді тақырыпқа сай аяқтайды










Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдің айырмасы мен ұқсастығын салыстыра отырыпкестені толтырады.














Ақын-жазушылардың атын атайды,автор жайлы білімімен бөліседі.




Нұсқаулық бойынша мәтінмен жұмыс жасайды.

Талдау жасайды


Саралау тапсырмаларын орындайды

Мәтіннен мұғалімнің іс-әрекеті жайлы жазылған жолды тауып оқиды.

Мәтіннің атауы Томға қатысты айтылғанын дәлелдейді

Томның іс-әрекетіне баға береді.


Тіл ұстарту жаттығуын орындайды.


Топтық жұмыс орындайды


Мәтінді сахналайды

Достық көмек беру жолдарын қолданады.

Синквейн құрап жазады.

Екі дос видеосын көру арқылы Томның адал дос екенін айтады.







ҚБ: смайлик





ҚБ

Стикер










ҚБ отшашу











ҚБ

өзіндік марапат

























ҚБ

Жұлдыз

ша













ҚБ смайлик

















Қб

Үш шапалақ

2 шапалақ












Жұмбақ





















Топтық тапсырма









Кесте


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!