|
Білім беру ұйымының атауы |
«Мұхтар Арын атындағы №24 мамандандырылған лицейі» КММ |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
6.2X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серік Г.Т. |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.11.2022 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наймандар, керейіттер және жалайырлар. Зерттеу сұрағы: Наймандар, керейіттер мен жалайырлардың ортағасырларлық саяси сахнадағы рөлі қандай болды? |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.3 X ғасыр - XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы Х-ХІІІ ғасырлардағы Найман, Керейіт, Жалайыр мемлекеттерінің даму ерекшеліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Жағымды ахуал орнату. «Веер» әдісі. Өткен сабаққа шолу Қағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау |
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Бастапқы стимул. Наймандар мен керейіттердің ерте тарихы.
Топқа біріктіру: Адасқан әріптер Адасқан әріптер топқа беріліп, топ тақырыбы таңдалады
Топ ережелері:
Топтар өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Бірін бірі тыңдау барысында «Ақпараттық карточка» толтыру тапсырылады:
Тапсырма. Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастықтарын анықтау
|
Оқушылар мұқият тыңдап жаңа тақырыппен танысады
Әр топқа әріптер беріледі, сол әріптерден сөз құрап, құралған сөз топтың тақырыбы таңдалады. Дескриптор: Мемлекеттердің пайда болуын, даму үрдісін біледі; Мемлекеттердің құрылуына әсер еткен жағдайларды талдайды.
Басқа топтарды тыңдай отырып, ақпараттарды жазып отырады Дескриптор: 6 ұпай Мемлекеттердің мекенін жазады; Орталығын көрсетеді; Билеушілерін анықтайды.
Дескриптор: Мемлекеттердің құрылымын сәйкестендіреді 4 ұпай |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Бағалау критерилерін ұсыну» |
Презентация Қазақстан тарихы. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық/ Н.С. Бакина, Н.Т. Жанакова, К.К. Сулейменова - Алматы: Атамұра, 2018. - 240 бет.
A4
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Наймандар, керейіттер және жалайырлар |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Наймандар, керейіттер және жалайырлар.
Наймандар, керейіттер және жалайырлар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Мұхтар Арын атындағы №24 мамандандырылған лицейі» КММ |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
6.2X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серік Г.Т. |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.11.2022 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наймандар, керейіттер және жалайырлар. Зерттеу сұрағы: Наймандар, керейіттер мен жалайырлардың ортағасырларлық саяси сахнадағы рөлі қандай болды? |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.3 X ғасыр - XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы Х-ХІІІ ғасырлардағы Найман, Керейіт, Жалайыр мемлекеттерінің даму ерекшеліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Жағымды ахуал орнату. «Веер» әдісі. Өткен сабаққа шолу Қағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау |
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Бастапқы стимул. Наймандар мен керейіттердің ерте тарихы.
Топқа біріктіру: Адасқан әріптер Адасқан әріптер топқа беріліп, топ тақырыбы таңдалады
Топ ережелері:
Топтар өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Бірін бірі тыңдау барысында «Ақпараттық карточка» толтыру тапсырылады:
Тапсырма. Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастықтарын анықтау
|
Оқушылар мұқият тыңдап жаңа тақырыппен танысады
Әр топқа әріптер беріледі, сол әріптерден сөз құрап, құралған сөз топтың тақырыбы таңдалады. Дескриптор: Мемлекеттердің пайда болуын, даму үрдісін біледі; Мемлекеттердің құрылуына әсер еткен жағдайларды талдайды.
Басқа топтарды тыңдай отырып, ақпараттарды жазып отырады Дескриптор: 6 ұпай Мемлекеттердің мекенін жазады; Орталығын көрсетеді; Билеушілерін анықтайды.
Дескриптор: Мемлекеттердің құрылымын сәйкестендіреді 4 ұпай |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Бағалау критерилерін ұсыну» |
Презентация Қазақстан тарихы. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық/ Н.С. Бакина, Н.Т. Жанакова, К.К. Сулейменова - Алматы: Атамұра, 2018. - 240 бет.
A4
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Наймандар, керейіттер және жалайырлар |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















