Сабақтың
талқырыбы: Нәруыз-биологиялық
полимер
|
Оқытушының
аты-жөні: Абылгазина
Б.Т
Күні:
|
Топ: 1 курс
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Нәруыздың маңызын
анықтау.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Тақырыпты түйіндеп
қорытындылайды
|
Бағалау
критерийі
|
Нәруыз молекуласының құрамын
түсіндіреді. Нәруыздың құрылысын
сипаттайды.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Альбуминдер,
глобулиндер, гистондар,
фосфопротейдтер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын,
көрнекілік.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Химия.
|
Алдыңғы
оқу
|
Липидтер
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Ресурстар
|
Басталуы
5-20
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Топтарға
бөлу.
«Атомдар мен молекулалар »
ойыны бойынша бөліну.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру«Жыл мезгілдері»
тренинг
Үй
тапсырмасы
Биологиялық диктант (жеке
жұмыс)
Дескриптор
- Липидтердің құрылысын
біледі.
- Липидтердің
қызметін сипаттайды.
|
Қағаз
қиындылары
|
Жаңа
білім
25-35
минут
|
Жаңа
тақырып
Оқулықпен жұмыс. Топта
талқылау
«Серпілген сауал» әдісімен әр
топ бір-бір сұрақтан құрап, басқа топтарға
қсяды
1 топ: Нәруыз биополимерлер
екенін дәлелдеңдер.
2 топ: Нәруыз молекуласын
зерттеген ғалымдар туралы
сипаттаңдар.
3 топ: Нәруыздың құрылысын,
құрамын айқындаңдар.
Дескриптор
-
Нәруыз биополимерлер екенін
дәлелдейді.
-
Нәруыз молекуласын зерттеген
ғалымдар туралы
сипаттайды.
-
Нәруыздың құрылысын, құрамын
айқындайды.
«Қол шапалақтау» әдісімен
топта белсенді жауап берген оқушыларды
мадақтау.
2
тапсырма
«Қар
кесегі» әдісі
Жаттығудың
сипаттамасы:
Біріншіден, оқушылар
жеке жауап берулері керек. Кейін жұп ақылдасып, олардың екі жауабын
бір жауап етіп үйлестіреді. Кейін жұптар басқа жұптармен бірігіп,
үдерісті қайталайды. Осылайша төрт,бес,алты жауап бір жауап болып
біріктіріледі.)
. «Қадамда» әдісі (жұптық
жұмыс)
Биополимерлер молекуласының
екі үзіндісі
берілген:
-
А-Б-К-С-В-А-П 2)
Г-Г-Г-Г-ГГ-Г
Бұлардың қайсысы нәруыз екенін
дәлелдеңдер.
|
Оқулық.
Кеспе
мәтіндер.
Оқулық.
«Қар
кесегі» әдісі.
|
Аяқталуы 36-40
минут
Кері
байланыс
|
Сабақты қорытындылау: Сұрақтар
мен тапсырмаларды орындайдыРефлексия
парағы
Рефлексия
-
1.
Материалды мен шын мәнінде
түсінбеймін.
-
2.
Сабақтың материалы мен көп нәрселер туралы
ойландырды.
-
3.
Маған сабақ ыңғайлы болды.
Үйге
тапсырма
|
Түрлі-түсті
стикерлер
|
|
Саралау –
Сізқабілеті
Жоғарыоқушыларғатапсырманы
күрделендірудіқалай
жоспарлайсыз?
Топтық жұмыс, жеке жұмыс,
қосымша тапсырма беру
арқылы
|
Бағалау –
Оқушылардың
Үйренгенінтексеруді
Қалайжоспарлайсыз?
Формативті-жақсы сөздер
арқылы;сумативті-қорытынды
бағалау.
|
Пəнаралықбайланыс
Қауіпсіздікжəнееңбекті
Қорғауережелері
АКТ-менбайланыс
Техникал қауіпсіздігі
ережесі,оқушы үні ережесін
орындау.
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайыма?
Бүгіноқушылар
не
білді?
Сыныптағыахуал
Қандайболды?
Мен жоспарлаған
Саралаушаралары
тиімдіболдыма?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына
сəйкес
Келетінсұрақтарғажауапберіңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
Жетілдіругекөмектесетінне
білдім?
|