Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ
Сабақтың барысы:
|
Бөлім: Толеранттылық- ел бірлігі.Сайын Мұратбеков «Телі өскен ұл» повесі |
|||||
|
Күні: |
20.04.2021 |
||||
|
Сынып: 11 ( «Көкжиек» баспасы) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
11.1.4.1-көркем
шығарманы тыңдау,басқа өнер туындыларымен салыстырып, тақырып
ортақтығына сипаттама жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: көркем шығарманы кино өнерімен салыстырады Көбі: оқшау сөздердің қызметін біледі Кейбірі: көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын аргументтер негізінде дәлелдейді, құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Бөлімге қатысты жаңа сөздерді толық меңгереді,тақырып жайлы ақпарат береді,көркем шығарманы кино өнерімен салыстырады, оқшау сөздердің қызметін біледі |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология: шығарма,кино,кейіпкер |
||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:қазақ жазушылары,тел өскен ұл, көркем мұра |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Шығарма желісі туралы айтады, сипаттайды. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 мин) |
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» Оқушылар ортаға шеңбер жасап тұрады, әрқайсысы өзінің сыныптасына жақсы тілегін айтады. 2.Топқа бөлу Түрлі-түсті қағаздан қиылған үшбұрыш,төртбұрыш,шеңбер фигураларын оқушыларға таңдатып, сыныпты 3 топқа бөлу. Топтық ережені еске түсіру, бағалау парақшаларын тарату. 1. Көтеріңкі көңіл- күй 2.Достық қарым-қатынас 3.Ұжымда бірлесіп жұмыс жасау 4. Шығармашылық шабыт 5. Бір-бірімізді тыңдау 6. Берілген уақытқа бағыну
-Сайын Мұратбеков кім? -Оның қандай шығармасын білеміз? -Шығарма не туралы? -Шығарманың басты кейіпкерлері кім? -Сергейдің қазақша аты кім? -Оның отбасы бар ма? -Евдокияны қазақ елі қалай қарсы алады? -Сергей еліне барады ма? -Ол жақта Сергей не істейді? -Шығарма қалай аяқталады? |
Шеңбер жасап,психоло- гиялық ахуал қалыптастырады Оқушылар топқа бөлініп,әркім өз тобы бойынша отырады |
Мұғалім доп лақтыру арқы- лы сұрақ-жауап алып, оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Оқулық,интер- белсенді тақ-та,бағалау па- рақшалары, стикер, маркер, түрлі-түсті қарындаштар, слайдтар, интернет ресурстары,үн-таспа |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс 2.Жазылым.
1-тапсырма.Көп
нүктенің орнына оқшау сөздерді қойып,сөйлемді жаз. Оқшау сөздердің
қандай қызмет атқарып тұрғанын айту. -....., Москваға барып қайту жолы бұдан арзан шығар, -деді Евдокия.Тауып берді.Бір-бірімізге суреттерімізді салдық. 2)...,- деп Евдокия төс қалтасынан ұқыптап оралған сүретті шығарды. 3) ...қуаныш та болса,ауыр екен, - деп қойды тарамыс арық. 4) ..., ең болмаса, бір сағаттай үстеріңді былғамай ойнасаңдаршы,әйтпесе әжелерің келгенде кір-кір түрлеріңді көріп,шошып кетеді ғой,- деп қояды Сәлима. 5) ..., - деп айқайлай дауыстап көше жақтан бойжеткен қыз кірген.6) Сәлеметсіз бе, ...,- деді орнынан ұшып тұрған Евдокия жаны қалмай ебелек қағып, -Үйге кіріңіз, шай ішіңіз.
Бағалау критерийлері: 1.Сөйлемдерді көшіріп жазады 2.Оқшау сөздерді дұрыс қояды 3.Оқшау сөздердің қызметін анықтайды
144-бет 4-тапсырма Мәтінмен жұмыс
Бағалау критерийлері:
|
Көп нүктенің орнына қажетті қосымшаларды қойып жазады. Мәтінмен жұмыс жасайды |
ҚБ:«Смайлик» әдісі. Бәрі дұрыс болса, көңілді смайлик, қате болса көңілсіз смайлик, дұрыс емес болса , ашулы смайлик.
Басбармақ Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. |
|
|
|
Сабақтың соңы (10 мин) |
3. Жазылым «Ассоциограмма» әдісі «Телі өскен ұл» фильмінен үзінді қарап, кездескен кездегі ана мен баланың көңіл күйі қандай болды? Диаграмма толтыру
Ана мен баланың кездесуі
Бағалау критерийлері:
Сабақты «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша қорытындылау Пікір: Дәлел: Мысал: Қорытынды: Рефлексия
Топ жетекшісі топ ішінде жүргізілген бағалау парақшасы бойынша бағаларды айтады |
Диаграмма толтырады |
ҚБ:Қошемет арқылы бағалау
|
|
|
|
Үйге тапсырма беру |
146-бет 6-тапсырма |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ 11-сынып
Нәтиже сабақ 11-сынып
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ
Сабақтың барысы:
|
Бөлім: Толеранттылық- ел бірлігі.Сайын Мұратбеков «Телі өскен ұл» повесі |
|||||
|
Күні: |
20.04.2021 |
||||
|
Сынып: 11 ( «Көкжиек» баспасы) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
11.1.4.1-көркем
шығарманы тыңдау,басқа өнер туындыларымен салыстырып, тақырып
ортақтығына сипаттама жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: көркем шығарманы кино өнерімен салыстырады Көбі: оқшау сөздердің қызметін біледі Кейбірі: көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын аргументтер негізінде дәлелдейді, құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Бөлімге қатысты жаңа сөздерді толық меңгереді,тақырып жайлы ақпарат береді,көркем шығарманы кино өнерімен салыстырады, оқшау сөздердің қызметін біледі |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология: шығарма,кино,кейіпкер |
||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:қазақ жазушылары,тел өскен ұл, көркем мұра |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Шығарма желісі туралы айтады, сипаттайды. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 мин) |
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» Оқушылар ортаға шеңбер жасап тұрады, әрқайсысы өзінің сыныптасына жақсы тілегін айтады. 2.Топқа бөлу Түрлі-түсті қағаздан қиылған үшбұрыш,төртбұрыш,шеңбер фигураларын оқушыларға таңдатып, сыныпты 3 топқа бөлу. Топтық ережені еске түсіру, бағалау парақшаларын тарату. 1. Көтеріңкі көңіл- күй 2.Достық қарым-қатынас 3.Ұжымда бірлесіп жұмыс жасау 4. Шығармашылық шабыт 5. Бір-бірімізді тыңдау 6. Берілген уақытқа бағыну
-Сайын Мұратбеков кім? -Оның қандай шығармасын білеміз? -Шығарма не туралы? -Шығарманың басты кейіпкерлері кім? -Сергейдің қазақша аты кім? -Оның отбасы бар ма? -Евдокияны қазақ елі қалай қарсы алады? -Сергей еліне барады ма? -Ол жақта Сергей не істейді? -Шығарма қалай аяқталады? |
Шеңбер жасап,психоло- гиялық ахуал қалыптастырады Оқушылар топқа бөлініп,әркім өз тобы бойынша отырады |
Мұғалім доп лақтыру арқы- лы сұрақ-жауап алып, оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Оқулық,интер- белсенді тақ-та,бағалау па- рақшалары, стикер, маркер, түрлі-түсті қарындаштар, слайдтар, интернет ресурстары,үн-таспа |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс 2.Жазылым.
1-тапсырма.Көп
нүктенің орнына оқшау сөздерді қойып,сөйлемді жаз. Оқшау сөздердің
қандай қызмет атқарып тұрғанын айту. -....., Москваға барып қайту жолы бұдан арзан шығар, -деді Евдокия.Тауып берді.Бір-бірімізге суреттерімізді салдық. 2)...,- деп Евдокия төс қалтасынан ұқыптап оралған сүретті шығарды. 3) ...қуаныш та болса,ауыр екен, - деп қойды тарамыс арық. 4) ..., ең болмаса, бір сағаттай үстеріңді былғамай ойнасаңдаршы,әйтпесе әжелерің келгенде кір-кір түрлеріңді көріп,шошып кетеді ғой,- деп қояды Сәлима. 5) ..., - деп айқайлай дауыстап көше жақтан бойжеткен қыз кірген.6) Сәлеметсіз бе, ...,- деді орнынан ұшып тұрған Евдокия жаны қалмай ебелек қағып, -Үйге кіріңіз, шай ішіңіз.
Бағалау критерийлері: 1.Сөйлемдерді көшіріп жазады 2.Оқшау сөздерді дұрыс қояды 3.Оқшау сөздердің қызметін анықтайды
144-бет 4-тапсырма Мәтінмен жұмыс
Бағалау критерийлері:
|
Көп нүктенің орнына қажетті қосымшаларды қойып жазады. Мәтінмен жұмыс жасайды |
ҚБ:«Смайлик» әдісі. Бәрі дұрыс болса, көңілді смайлик, қате болса көңілсіз смайлик, дұрыс емес болса , ашулы смайлик.
Басбармақ Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. |
|
|
|
Сабақтың соңы (10 мин) |
3. Жазылым «Ассоциограмма» әдісі «Телі өскен ұл» фильмінен үзінді қарап, кездескен кездегі ана мен баланың көңіл күйі қандай болды? Диаграмма толтыру
Ана мен баланың кездесуі
Бағалау критерийлері:
Сабақты «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша қорытындылау Пікір: Дәлел: Мысал: Қорытынды: Рефлексия
Топ жетекшісі топ ішінде жүргізілген бағалау парақшасы бойынша бағаларды айтады |
Диаграмма толтырады |
ҚБ:Қошемет арқылы бағалау
|
|
|
|
Үйге тапсырма беру |
146-бет 6-тапсырма |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















