|
Сынып: 5 |
Күні: 10.12.18ж |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Нәтиже сабақ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау 5. О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады
Жанрлық ерекшіліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтай отырып хат, хабарлама, жарнама жаза алады;
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, топтастырады Жаңа ақпаратты түсіне отырып, мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажыратады Шынайы өмірмен байланыстырады, суреттеп бейнелейді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор: Су, Сырдария, Қазақстанның өзен – көлдері Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары 4. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, өзін өзі тану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар бұған дейін суреттер, тірек сөздер арқылы тақырыпты болжауға дағдыланған, қажетті тіркестерді пайдаланып, мәтін құрастыра алады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың басы – 8 мин.
Сабақтың ортасы 28 мин |
Топқа бөлу. «Адасқан сөздер» әдісі Оқушыларға қима қағаздар беріледі. Бұл қима қағаздарда өзен- сулар тақырыбында мақал-мәтел берілген. Оқушылар қима қағаздағы мақал-мәтелдің жалғасын дұрыс табу арқылы «Су», «Өзен», «Көл», атты үш топқа бірігеді. Мақал-мәтелдер:
3.Бұлаққа бұлақ қосылса — "егізбіз"
дейді, Ж. Алдыңғы білімді еске түсіру Сұрақтар:
Үй тапсырмасын тексеру: Сырдария өзені туралы қосымша мәлімет Кері байланыс парақшаларын талдау
Сырдария—Орталық Азияның ірі өзендерінің бірі. Бастауын Орта Тянь-Шань сілемдерінен алады. Нарын мен Қарадария өзендерінің қосылған жері Сырдария деп аталады. Арал теңізіне құяды. Жал- пы ұзындығы—2219км. Өзенде сазан, көксерке, ақмарқа, жайын, т.б. балықтар кездеседі... «Ой қозғау».әдісі
1 – тапсырма: (ЖЖ) «Ойлан,жұптас, бөліс» әдіcі Диаграммадағы сөздерді пайдаланып, Ә.Тәжібаевтың «Сырдария» өзені туралы айтып береді. Дескриптор:
2 –тапсырма: Ж «Су-тіршілік көзі» тақырыбында бейнежазба тыңдайды 1- топ. Тыңдалымды тыңдай отырып, мәтіннен судың адамға тигізер пайдасын теріп жазады 2 – топ. Судың адамға тигізер пайдасы мен зиянын салыстырады 3 – топ. «Су-тіршілік көзі»тақырыбында эссе жазады. Тірек сөздер: Адам денсаулығы, ауыл шаруашылығы, энергетика саласы Дискриптор: - Судың адамға тигізер пайдасын біледі, салыстырады. - Эссе құрылымын сақтай отырып, жаза алады 3- тапсырма: Семантикалық картаны толтыр
Дескриптор:
ҚБ. Күлегештер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы 7 мин Саралау тапсыр-масы
|
Сабақты бекіту: «Сиқырлы орындық» (үстелдердің артында сұрақтары бар стикерлер жапсырылған) АВС деңгейлі Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады; -Жауаптарын дәлелдей біледі; -Шынайы өмірмен байланыстыра алады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 8 - тапсырма . 113 бет |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Білемін. Білдім. Білгім келеді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау:
тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Смайлик» әдісі |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ 5 сынып
Нәтиже сабақ 5 сынып
|
Сынып: 5 |
Күні: 10.12.18ж |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Нәтиже сабақ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау 5. О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады
Жанрлық ерекшіліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтай отырып хат, хабарлама, жарнама жаза алады;
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, топтастырады Жаңа ақпаратты түсіне отырып, мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажыратады Шынайы өмірмен байланыстырады, суреттеп бейнелейді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор: Су, Сырдария, Қазақстанның өзен – көлдері Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары 4. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, өзін өзі тану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар бұған дейін суреттер, тірек сөздер арқылы тақырыпты болжауға дағдыланған, қажетті тіркестерді пайдаланып, мәтін құрастыра алады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың басы – 8 мин.
Сабақтың ортасы 28 мин |
Топқа бөлу. «Адасқан сөздер» әдісі Оқушыларға қима қағаздар беріледі. Бұл қима қағаздарда өзен- сулар тақырыбында мақал-мәтел берілген. Оқушылар қима қағаздағы мақал-мәтелдің жалғасын дұрыс табу арқылы «Су», «Өзен», «Көл», атты үш топқа бірігеді. Мақал-мәтелдер:
3.Бұлаққа бұлақ қосылса — "егізбіз"
дейді, Ж. Алдыңғы білімді еске түсіру Сұрақтар:
Үй тапсырмасын тексеру: Сырдария өзені туралы қосымша мәлімет Кері байланыс парақшаларын талдау
Сырдария—Орталық Азияның ірі өзендерінің бірі. Бастауын Орта Тянь-Шань сілемдерінен алады. Нарын мен Қарадария өзендерінің қосылған жері Сырдария деп аталады. Арал теңізіне құяды. Жал- пы ұзындығы—2219км. Өзенде сазан, көксерке, ақмарқа, жайын, т.б. балықтар кездеседі... «Ой қозғау».әдісі
1 – тапсырма: (ЖЖ) «Ойлан,жұптас, бөліс» әдіcі Диаграммадағы сөздерді пайдаланып, Ә.Тәжібаевтың «Сырдария» өзені туралы айтып береді. Дескриптор:
2 –тапсырма: Ж «Су-тіршілік көзі» тақырыбында бейнежазба тыңдайды 1- топ. Тыңдалымды тыңдай отырып, мәтіннен судың адамға тигізер пайдасын теріп жазады 2 – топ. Судың адамға тигізер пайдасы мен зиянын салыстырады 3 – топ. «Су-тіршілік көзі»тақырыбында эссе жазады. Тірек сөздер: Адам денсаулығы, ауыл шаруашылығы, энергетика саласы Дискриптор: - Судың адамға тигізер пайдасын біледі, салыстырады. - Эссе құрылымын сақтай отырып, жаза алады 3- тапсырма: Семантикалық картаны толтыр
Дескриптор:
ҚБ. Күлегештер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы 7 мин Саралау тапсыр-масы
|
Сабақты бекіту: «Сиқырлы орындық» (үстелдердің артында сұрақтары бар стикерлер жапсырылған) АВС деңгейлі Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады; -Жауаптарын дәлелдей біледі; -Шынайы өмірмен байланыстыра алады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 8 - тапсырма . 113 бет |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Білемін. Білдім. Білгім келеді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау:
тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Смайлик» әдісі |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















