Пән: Қазақ тілі Сынып: 6
1 бөлім. Отан отбасынан басталады. М. Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді)
|
Сабақ тақырыбы |
13-сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1 – тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау; 6.5.1.1 – мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыс |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы тірк сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушы мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата біледі. Кейбір оқушылар мәтіндегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тақырып туралы айтады, сипаттайды, шағын мәтін құрап жазады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Отан, тәрбие |
||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: отбасы тәрбиесі, Отан. |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
М.Әуезовтің «Абай жолы» романы туралы айтады, «Қайтұанда» бөлімін сипаттайды. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||
|
Саюақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. -Сәлеметсіңдер ме, балалар! Сендерді көргеніме қуаныштымын. Бәріміз қол ұстасып, дөңгелене тұрайық. Күнде жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! Оқушылар мұғалімдермен бірге қайталап, бір-біріне тілектер айтады. «Бүгін саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!» Мұғалім оқушыларға интерактивті тақтадан модульге байланысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, тақырыпты бекіту сұрақтарын қояды. |
Тренинг жазылған парақшалар Интерактивті тақта, слайдтар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. «Отан отбасынан басталады» деген тақырыпта постер дайындайды (1-тапсырма) Синтектика. Абайдың Құнанбайұлының атына 6-сынып оқушысының атынан хат жазады (2-тапсырма) «Ойшыл қақпақтар» әдісімен полиглог құрады (3-тапсырма). Отбасы мүшелерінің біріне мінездеме жазады (4-тапсыпма). Сергіту сәті. Мұғалім қимылмен көрсету арқылы сергіту жаттығуын жасатады. Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі. Кіп-кішкентай бұтақтар, Биік болып өседі. |
Оқулық Түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер, маркерлер Сазды әуен |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жұптық жұмыс. «Жұптас. Ойлан. Пікірлес» стратегиясының негізінде «Өнегелі отбасы» деген тақырыпта мәтін құратады. Бағалау. Мұғалім «Бағалау ағашы» тәсілін пайдаланып, сабақ барысын бағалатады. Сабақ соңында оқушылар өз ойларын жапырақ тәріздес қағаздарға жазып, ағаш суретіне жапсырады. Немесе жапырақ түстеріне байланысты мағына беруге болады. Кері байланыс. Рефлексия парағы
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде жазу дәптерінен тапсырмалар беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуы қажет екені түсіндіріледі. |
Бағалау ағашының суреті, желімқағаздар
Кесте
Жазу дәптері
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Пән: Қазақ тілі Сынып: 6
1 бөлім. Отан отбасынан басталады. М. Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді)
|
Сабақ тақырыбы |
13-сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1 – тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау; 6.5.1.1 – мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыс |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы тірк сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушы мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата біледі. Кейбір оқушылар мәтіндегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тақырып туралы айтады, сипаттайды, шағын мәтін құрап жазады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Отан, тәрбие |
||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: отбасы тәрбиесі, Отан. |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
М.Әуезовтің «Абай жолы» романы туралы айтады, «Қайтұанда» бөлімін сипаттайды. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||
|
Саюақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. -Сәлеметсіңдер ме, балалар! Сендерді көргеніме қуаныштымын. Бәріміз қол ұстасып, дөңгелене тұрайық. Күнде жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! Оқушылар мұғалімдермен бірге қайталап, бір-біріне тілектер айтады. «Бүгін саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!» Мұғалім оқушыларға интерактивті тақтадан модульге байланысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, тақырыпты бекіту сұрақтарын қояды. |
Тренинг жазылған парақшалар Интерактивті тақта, слайдтар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. «Отан отбасынан басталады» деген тақырыпта постер дайындайды (1-тапсырма) Синтектика. Абайдың Құнанбайұлының атына 6-сынып оқушысының атынан хат жазады (2-тапсырма) «Ойшыл қақпақтар» әдісімен полиглог құрады (3-тапсырма). Отбасы мүшелерінің біріне мінездеме жазады (4-тапсыпма). Сергіту сәті. Мұғалім қимылмен көрсету арқылы сергіту жаттығуын жасатады. Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі. Кіп-кішкентай бұтақтар, Биік болып өседі. |
Оқулық Түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер, маркерлер Сазды әуен |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жұптық жұмыс. «Жұптас. Ойлан. Пікірлес» стратегиясының негізінде «Өнегелі отбасы» деген тақырыпта мәтін құратады. Бағалау. Мұғалім «Бағалау ағашы» тәсілін пайдаланып, сабақ барысын бағалатады. Сабақ соңында оқушылар өз ойларын жапырақ тәріздес қағаздарға жазып, ағаш суретіне жапсырады. Немесе жапырақ түстеріне байланысты мағына беруге болады. Кері байланыс. Рефлексия парағы
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде жазу дәптерінен тапсырмалар беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуы қажет екені түсіндіріледі. |
Бағалау ағашының суреті, желімқағаздар
Кесте
Жазу дәптері
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













