Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім 4 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Келісемін:__________________________Г.Айтбаева
Білім беру ұйымыныңатауы |
Қ.Сәтбаев мектеп-гимназия |
|||||||||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Аманкулова А |
|||||||||||
Күні: |
23.10.2024ж |
|||||||||||
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
29. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.2.1.1* мәтін түрлерін (әңгімелеу/ сипаттау/пайымдау) және олардың құрылымдық бөліктерін анықтау 4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдайды. Мәтін түрлерін (әңгімелеу/ сипаттау/пайымдау) және олардың құрылымдық бөліктерін анықтап, құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қояды |
|||||||||||
Құндылықтар |
Бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; |
|||||||||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы 5 минут
|
I.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болыпкетерсондаменің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||
Сабақтың ортасы 15минут
|
II. Үйтапсырмасынсұрау.
«Алтын сандық» әдісі бойынша өтілген сабақтарды пысықтау
Мәтін дегеніміз не ? Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ата Пайымдау мәтін дегенміз не ? Сипаттау мәтін дегеніміз не ? Әңгімелеу мәтін дегеніміз не ? Сөз тіркесі неден құралады? Құрмалас сөйлем дегеніміз не ?
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1- жаттығу.Мәтінді түсініп оқы.
2-жаттығу.Негізгі ой айтылған мәтін бөлігін көшіріп жаз. Жазған сөйлемің жай сөйлем бе әлде құрмалас сөйлем бе? Балалар, мен енді мұнан артық өмір сүрер болсам, сендер секілді бір ақымақ балалар өткендегі шал мен кемпірге күлгендерің секілді маған да күлер деп қорқамын. (құрмалас сөйлем).
|
Суларға жазылған тапсырмаларды алып жауап береді Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннің тақырыбын анықтайды. Ол үшін дұрыс нұсқаны таңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Негізгі ой айтылған мәтін бөлігін көшіріп жазады. Жазған сөйлемің жай сөйлем бе әлде құрмалас сөйлем бе анықтайды. |
Ауызша мадақтау
Сұрақтарға жауап береді.1б Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқиды.1б 2.Мәтіннің тақырыбын анықтайды. Ол үшін дұрыс нұсқаны таңдайды. 1б
3.Сұрақтарға жауап береді.1б
Дескриптор: 1.Негізгі ой айтылған мәтін бөлігін көшіріп жазады. 1б 2.Жазған сөйлемің жай сөйлем бе әлде құрмалас сөйлем бе анықтайды.1б |
Сандықша окулық |
||||||||
|
Сергіту сәті "Күй" ЕБҚ
3-жаттығу. «Ойлан бөліс жүптас » әдісі бойынша Берілген кестеге мәтіннен сын есім+зат есім, зат есім +зат есім, зат есім+ етістік сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсет.
4-жаттығу. Мәтінге жоспар құр. Ол үшін мәтіннің әр бөлігіне ат қой. 1.Балалардың үлкенді мазақ етуі 2. Уәдеде тұрмау 3.Ақылға келу
|
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Берілген кестеге мәтіннен сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсетеді.
Мәтінге жоспар құрады. Ол үшін мәтіннің әр бөлігіне ат қояды. Жоспар бойынша әр бөліктің мазмұнын айтады. |
Дескриптор: 1. Берілген кестеге мәтіннен сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсетеді. 1б
Дескриптор: 1.Мәтінге жоспар құрады. Ол үшін мәтіннің әр бөлігіне ат қояды. 1б 2.Жоспар бойынша әр бөліктің мазмұнын айтады.1б |
Оқулық Дәптер
Паракша
дәптер
|
||||||||
Сабақтың соңы 3 минут
|
IV.Сабақты қорытындылау Жеке жұмыс
Тапқырлыққа үйрету үшін (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . 5-жаттығу. Мәтіннің қай түрі?
Мәтін "әңгімелеу мәтініне" жатады.
Оқушылардың білімін бағалау Асық |
Берілге тапсырманы орындайды Жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айналдырады
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері керібайланыс жасайды. |
Дескриптор 1. Жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айналдырады 1б
Жарайсың!
Балдар Жиынтығын қою
|
Парақша
Асық |
Оқушының аты-жөні:_________________________________
Оқушының аты-жөні:_________________________________
Мәтін дегеніміз не ?
Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ата
Пайымдау мәтін дегенміз не ?
Сипаттау мәтін дегеніміз не ?
Әңгімелеу мәтін дегеніміз не ?
Сөз тіркесі неден құралады?
Құрмалас сөйлем дегеніміз не ?
10 балл
Берілген кестеге мәтіннен сын есім+зат есім, зат есім +зат есім, зат есім+ етістік сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсет.
сын есім+зат есім |
зат есім +зат есім |
зат есім+ етістік |
|
|
|
Берілген кестеге мәтіннен сын есім+зат есім, зат есім +зат есім, зат есім+ етістік сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсет.
сын есім+зат есім |
зат есім +зат есім |
зат есім+ етістік |
|
|
|
Берілген кестеге мәтіннен сын есім+зат есім, зат есім +зат есім, зат есім+ етістік сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсет.
сын есім+зат есім |
зат есім +зат есім |
зат есім+ етістік |
|
|
|
Берілген кестеге мәтіннен сын есім+зат есім, зат есім +зат есім, зат есім+ етістік сөз тіркестерін тауып, сөздердің байланысын кесте арқылы көрсет.
сын есім+зат есім |
зат есім +зат есім |
зат есім+ етістік |
|
|
|
Келісемін Г.Айтбаева
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Сәтбаев атындағы мектеп-гимназиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Аманкулова А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
22.10.2024 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
4 «А»сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Есептерді шығаруда шамалар арасындағы тәуелділік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2** есептерді шығару процесінде биіктік, ені, ұзындығы, көлемі ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
есептерді шығару процесінде биіктік, ені, ұзындығы, көлемі ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
отбасының құндылығын түсіну; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 29 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 2 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау 10-тапсырма Қораптардың көлемін есепте Жұп арқылы бірін-бірі тексереді Жауап: V=a*b*c А: 288см3 Ә. 125см3 Жапырақтардағы есептерді шығару арқылы Тақырыпты ашу Сиқырышының тапсырмаларын орындау арқылы оқулықтағы берілген тапсырмаларды орындаймыз «Ой жүйрік» әдісі бойынша Тақтамен жұмыс 1-тапсырма 83-56=512-56=456 92-67=81-67=14 73-34=343-34=309 42+351=16+351=367 43+300=64+300=364 22 +400=4+400=404 803-56= 512000-56= 511944 902-67=8100-67=8033 703-34= 343000-34=342966 402+351=1600+351=1951 403+300= 64000+300=64300 202+400=400+400=800 Жаңа тақырып 2-тапсырма. «Тез ойла» әдісі бойынша Тікбұрышты параллелепипедтің тең қырларын, көлемін тап. 3-тапсырма Жеке жұмыс Көлемді әртүрлі тәсілмен есепте V=a*b*c=4*3*5=60см3 V=a*c*b=4*5*3=60см3 V=b*a*c=3*4*5=60см3 V=b*c*a=3*5*4=60см3 V=c*a*b=5*4*3=60см3 V=c*b*a=5*3*4=60см3 Топтық жұмыс 4-тапсырма Ә) 1 топ S=12м2 c=2м a=3м V=?м3 Ш: b=S/a=12/3=4м (ені) V=a*b*c=3*4*2=24м3 Ж: Бөлменің көлемі -24 м3 Б) 2-топ V=45м3 S=15м2 c=? Ш: c=V/S=45м3/15м2=3м Ж: Бөлменің биіктігі 3м А) 3-топ a=7м b=5м c=3м V-?м3 S-?м2 Ш: V=a*b*c=7*5*3=105м3 S=a*b= 7*5=35м2 Ж: Бөлменің көлемі- 105м3, еденнің ауданы-35м2 5-Тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте толтыру»әдісі бойынша Кестемен жұмыс
Ұжымдық жұмыс 7-тапсырма Тікбұрышты параллелепипед пішінді хауыз бар. Оның ұзындығы – 50 м, ені – 10 м, ал тереңдігі 2 м болса, көлемі қанша? Осы хауыздың табанының ауданын есепте. Бүйір қабырғаларының аудандарының қосындысын тап.
8-тапсырма Ауызша есептеп айту
«Күтіңіз және түйіндеңіз» әдісі бойынша 10-тапсырма а=9см в=6см с=8см ак=5см Vk=? см3 Vk=V-Va V= 9*6*8=432см3
Vа= 53= 125см3 Vк= 432-125=307см3 Ж: Ойығы бар ағаш келтегінің көлемі- 307см3
Үй тапсырмасы 11-тапсырма А=12см В=8см С=4см V-?см3 V=12*7*4=336см3 Ж: Қораптың көлемі- 336 см3
Асығың алшысына түссін |
Сабаққа дайындық жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Санның квадраты мен кубының мәнін табады
Тікбұрышты параллеле- пипедтің тең қырларын, көлемін табады
Көлемді әртүрлі тәсілмен есептейді, тапсырма ны орындайды
Жұптық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Жеке жұмыс жүргізеді
Кестені толтырады
Өрнекті жазбаша есептейді
Тапсырманы орындайды
Зерттеушілік тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Қораптардың көлемін есептеді-1б
Дескриптор: Сандардың квадраты мен кубының мәнін таба алды-1б Есептеу жолдарын біледі,
Дескриптор: Параллелелепипед тің көлемін ,тең қырларын табуды үйренді Фигуралардың көлемін табу жолын біледі-1б
Дескриптор: Көлемді әртүрлі тәсілмен табуды үйренді-1б Көлем өлшемін пайдалана алды
Дескриптор: Заттардың ,ауданын көлемін табуды біледі Заттардың арасындағы тәуелділікті түсінді-1б
Дескриптор: Есеп шығару кезіндегі шамалардың – ұзындығы, ені, биіктігі, көлемі арасындағы тәуелділікті қолдануды үйренді-1б Кесте бойынша есеп құрастыра алды
Дескриптор: Хауыздың көлемін,ауданын табады-1б Шамаларды есептей алды
Дескриптор: Есепті шамаларды табу арқылы шығара алды-1б Өз бетінше жұмыс жасай біледі-1б
Дескриптор. Ағаш келтегінің көлемін тапты-1б Шамаларды өлшей алады, сабақта пайдалана білді.-1б
асық |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
Бөлме өлшемдері
Оқулық
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Кесте
Оқулық
Суреттер
Формула жазылған плакат
Оқулық
асық
|
Ұзындығы – 16 см, Ені – 3 см ,Биіктігі – 2 см, Көлемін- ?
a-1
6b-3h-2
Ұзындығы – 9дм, Ені – 7 дм ,Биіктігі – ? дм, Көлемін- 630 дм 3
Ұзындығы – 5 м, Ені – ? м ,Биіктігі – 4 м, Көлемін- 80 м 3
3 топ
Ұзындығы – ?мм, Ені –8мм ,Биіктігі – 3мм, Көлемін- 96м 3
Ұзындығы – 20 см, Ені – 4см,Биіктігі – ?см, Көлемін- 320 м 3
Ұзындығы – 12 дм, Ені – 4дм,Биіктігі – 3дм, Көлемін- ? дм
Хауыздың көлемі |
50*10*2=1000м3 |
Хауыздың табанының ауданы |
50*10=500м2 |
Бүйір қабырғаларының аудандары |
50*2=100м2 10*2=20м2 2*100+2*20=240м2 |
4
3
2
1
10
5
8
7
1 топ
2-топ
Өрнекті жазбаша есепте.
478 149 + 7 445 = 485594
85 025 – 49 145 = 35880
700 253 – 457 652 = 242601
22 300 + 65 478 = 87778
123 253 • 3 = 369759
39 487 • 6 = 236922
23 478 • 4 = 93912
98 325 • 7 = 688275
253 985 : 5 = 50797
250 324 : 2 = 125162
82 551 : 3 = 27517
523 125 : 9 = 58125