Материалдар / Негізгі және туынды етістік.С.Сейфуллин. Ақсақ киік
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Негізгі және туынды етістік.С.Сейфуллин. Ақсақ киік

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдер үшін көмегі өте көп.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2018
386
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: математика

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 06.03.2018


Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева


Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қайталау

Сабақ мақсаттары

Қосындыны санға көбейту,бөлу тәсілімен таныстыру

Бағалау критерийлері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды,есептерді шығарады;

2. Көбейтінтіндіні қосумен алмастыра отырып шығарады;

3. Білім деңгейін анықтау мақсатында берілген есептерді шығарады;

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі


сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

Екі таңбалы санға бөлу 78/26 және 88/44



Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

1,2,3

Сынып іші тып-тыныш,

Жалқаулықты тастаймыз

Жаңа сабақ бастаймыз.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.





Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы

Білу

5 минут

1.Есіңе түсір!

Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

1

25*3=75 75:25=3

22*3=66 66:22=3

32*3=64 64:32=3

87:29=3 29*3=87

Оқушыларға бағыт беремін.


Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады

Сергіту сәті

1 минут

1,2,3,

1,2,3- ал қанекей ұш,

4,5,6,7

4,5,6,7-мынау ауыл шеті,

8,9,10

8,9,10-өз орныңа қон.

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

2.

Шойын-639

Болат-? 3 есе кем

Шешуі:639:3=213

Жауабы: 213 т болат

Масса және уақыт өлшем бірлігіне байланысты есептерді түрлі әдіспен шығарады

Талдау

5 минут

3

Көкшетау-800

Алматы-?4 есе қысқа

Оңт Қазақстан-3 есе ұзын

Оңт Қазақстан ұзындығы -?

Шешуі: (800:4)*3=600

Жауабы:600 км

Көмектесіп отырамын

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

4

49:7-7 59-19*3

29*2-29 17*4-60

39+13*3 75:5-15

Қосымша тапсырмалар беріледі

Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

5

17*3+32

17*4+32

17+5+32

Үйге

6,№7 68-69 бет

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.
























Пән: қазақ тілі

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 06.03.2018


Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева


Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Негізгі және туынды етістік

Сабақ мақсаттары

Оқушыларға негізгі және туынды етістік туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға, оларды ажырата білуге мүмкіндік туғызу;

Бағалау критерийлері

1. Сөз таптарын ажырата біледі;

2. Өз бетінше жұмыстарды орындауды біледі;.

3. Сөздерді талдау арқылы ой тұжырымын жасауды біледі

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі


сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

Негізгі және туынды етістік

Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

Ән айтамыз қөңілді-көңілді,

Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі.

Би билейміз ырғақты-ырғақты,

Біз бастаймыз сабақты-сабақты.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.



Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы


Білу

5 минут

1.Есіңе түсір!

Зат есім

Туынды етістік

ақыл

ақылдас


Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

21-жаттығу. Әрбір түс тобынан тек

туынды етістіктерді теріп жазу, неліктен туынды етістік екендігін дәлелдеу. Жырла, ақылдас, биле, ойла, тұзда.



Оқушыларға бағыт беремін.


Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады

Сергіту сәті

1 минут

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Бар әлемнің баласын

Құрметтейміз біз

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

22-жаттығу, сөздерді оқу, зат есімдерге

қажетті жұрнақтарды жалғай отырып, туынды етістіктер жазу. Төрле, арқанда, емде, арала, сабында, була, тісте.23-жаттығу сын есімдерге тиісті жұрнақтарды жалғай отырыптуынды етістіктер жасау жазу: ақта, ұсақта, көркемде, жақсыла, оңла, жаңала, іріле. 3-4 сөйлем құрастыру. 24-жаттығу туынды етістіктерді көшіріп жазу, қай сөз табы екендігін анықтау. (Зат есімдерге жұрнақтар жалғану арқылы жасалған туынды етістіктер)

дұрыс орындалуын қадағалау.


Әр түрлі сөйлемдер құрайды.


Талдау

5 минут

25-жаттығу өлеңді мәнерлеп оқу

мағынасын ашу, 1. Ф. Оңғарсынова кім? Өлеңде кімдер туралы айтылған? Өлеңге қандай ат қоюға болады? Туынды етістіктерді тап, талда.


Көмектесіп отырамын

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

27-жаттығу сәйкестендіру тесті ретінде ұйымдастыру:

Прямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 4 Оқысаң сусын ішесіз

Прямая соединительная линия 1 Аяғың ауырса бәрін білесің

Прямая соединительная линия 3 Прямая соединительная линия 5 Көп ұйықтасаң қолыңмен сүртпе

Шөлдесеңіз басың ауырады

Көзің ауырса көп жүрме

Прямая соединительная линия 6 Жаз шықса күн ысиды


Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

«Тез тауып, бөгелмей айт» ойыны.

Жел ...

Күн...

Найзағай...

Қой...

Қоңырау...

Мен...

Әжем...

Үйге

3 26-жаттығу, 171-бет.

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.



























Пән: әдебиеттік оқу

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 06.03.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

С.Сейфуллин. Ақсақ киік

Сабақ мақсаттары

Жүсіпбек Аймауытов жайлы хабар бере отырып, түсініп оқуға, ойланып сөйлеуге, ойын толық жеткізе білуге үйрету

Бағалау критерийлері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды

2. Шығарманың идеясын ашады,талдайды
3. Өмірмен байланыстырып, мысал келтіре отырып талдайды

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі

сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

С.Мұқанов. Көкшенің көрінісі



Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

Ән айтамыз қөңілді-көңілді,

Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі.

Би билейміз ырғақты-ырғақты,

Біз бастаймыз сабақты-сабақты.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.


Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы


Білу

5 минут

Ө Өлеңді жатқа айту. Ақын өзенді

қалай суреттеген? Ақынның «сарқыраған, жарқыраған, арқыраған» деген сөздері неге қатысты?(өзенге). Өзеннің адам өміріндегі маңызы қандай? Адамдар неге суды құрметтейді? Ол туралы өлеңнің қай шумағында айтылған? Өзеннің қандай пайдасы бар?(өлеңге сүйеніп айтып көр.)

Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

Оқулықпен жұмыс 
Кіріспе: авторды таныстыру 
а) Мәтінді мұғалім оқып шығады. 
ә) Сұрақтарға жауап алу. 
б) Мәтінді кезекпен оқушыларға оқыту. 
в) Өздерінің құраған әңгімесімен салыстыру. 


Әр топтан бір оқушыдан жұмбақтарды шешеді.

Сергіту сәті

1 минут

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Бар әлемнің баласын

Құрметтейміз біз

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

Әңгіме қалай аталған? («Торғай»). Торғайдың жан ұшырып

шырылдап жүргенін көрсететін жерді тауып оқы. Өз сөзіңмен мәтінге сүйеніп суретте.Жерге түскен торғайдың халі қандай?Сұр жыланның күш көрсеткен жерін,торғайдың аспанға қалай ұшып шыққанын сипаттаған жерін тауып оқы.

Мәтіннен сызбада

берілген сөздерге қатысты сөздерді тауып жаз.


Талдау

5 минут

  • Мәтінді бөліктерге бөл.

  • 1.Торғайдың шырылы.

  • 2.Сұр жыланның арбауы.

  • 3.Ақбілектің көмегі.

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

«Жақсылыққа жақсылық 
Әр адамның ісі 
Жамандыққа жақсылық 
Ер адамның ісі» мақалды талдау. 

Қосымша тапсырмалар беріледі

Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

Торғай, торғай, торғайсың, 
Таяу келіп қонғайсың. 
Жем шашайын тойып ал, 
Сонда аязға тонбайсың. 

Жылы-жылы сөйлесең, 
Жылан інінен шығады. 

Жыланды өлтіргеннің сауабы бар. 

Үйге

Мәтінді оқып,мазмұнын айту.

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!