Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: қазақ тілі |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім |
||||||
|
Бөлім: Өнер |
||||||
|
Педагогтің аты –жөні: Өтеева А. С. |
||||||
|
Күні: 21.01.2021 жыл |
||||||
|
Сынып:3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателер ді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: сөз таптарын ажыратады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылардың басым бөлігі: негізгі және туынды зат есімді ажыратады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады Кейбір оқушылар: туынды зат есімнің жасалу жолын анықтайды, жасайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Өткен тақырыптарға шолу жасау мақсатында сұрақтар қою -Сөз таптарын ата -Зат есім дегеніміз не? -Іс-қимылды білдіретін сөз табын ата -Сын есімнің сұрақтарын ата Сабақтың тақырыбын хабарлау. Оқу мақсаттарымен таныстыру. |
Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді |
|
Тақта |
||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс: 21-жаттығу. Тыңдалым Мәтінді оқып беру. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қкрастыруды ұсыну Өнер-өнерпаз Сурет-суретші Шебер-шеберлік Сый-сыйлық
Зат есім негізгі және туынды болып бөлінеді. Негізгі түбірден болған зат есімді негәізгі зат есім дейді. Түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есімді туынды зат есім дейді. 22-жаттығу. Жазба жұмысы.
23-жаттығу. Оқылым Өлеңді оқуға ұсыну. Сыни ойлануға жетелейтін сұрақтар қою -Күн кілем тоқи алады ма? -Өлеңнің алғашқы шумағында неліктен солай айтылған? |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындайды -мәтінді тыңдайды -мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады, жауап береді -пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырады -берілген сөздерді оқиды -әрқайсысына сұрақтар қояды, айырмашылығын айтады Ережемен танысады. Негізгі және туынды зат есімдерге мысал келтіреді, сұрақ қояды -мақалдың қатесін түзеп,көшіріп жазады -туынды зат есімдерді табады -сөз құрамына талдайды -өлеңді оқиды -қойылған сұрақтар төңірегінде ойланады, жауап береді -өлеңдегі –ше, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есім жасауға болатын сөздерді табады |
Қалыптасты-рушы баға «Басбармақ» «Шапалақ» Баллмен бағалау |
Оқулық, дәптер |
||
|
Суреттер Инерактивті тақта |
||||||
|
Соңы |
Білімді пысықтау 1.Зат есімді тап Мүсіншілер шығармасын әртүрлі материалдан жасайды. 2. Сый, өнер, ән сөздерінен туынды зат есім жаса. |
Алған білімдерін тиянақтайды. -сұрақ қою арқылы зат есімді табады -юерілген сөздерге жұрнақ жалғау арқылы туынды зат есім жасайды |
|
|
||
|
Қорытын-ды: |
Кері байланыс «басбармақ» әдісі -негізгі және туынды зат есімді ажырат аламын -негізгі сөзден туынды зат есім жасауда қиналамын -маған көмек қажет |
|
Түрлі заттар, қима қағаздар |
|||
Тексерілді: ДОІЖО Сулейменова А.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Негізгі және туынды зат есім!
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: қазақ тілі |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім |
||||||
|
Бөлім: Өнер |
||||||
|
Педагогтің аты –жөні: Өтеева А. С. |
||||||
|
Күні: 21.01.2021 жыл |
||||||
|
Сынып:3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателер ді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: сөз таптарын ажыратады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылардың басым бөлігі: негізгі және туынды зат есімді ажыратады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады Кейбір оқушылар: туынды зат есімнің жасалу жолын анықтайды, жасайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Өткен тақырыптарға шолу жасау мақсатында сұрақтар қою -Сөз таптарын ата -Зат есім дегеніміз не? -Іс-қимылды білдіретін сөз табын ата -Сын есімнің сұрақтарын ата Сабақтың тақырыбын хабарлау. Оқу мақсаттарымен таныстыру. |
Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді |
|
Тақта |
||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс: 21-жаттығу. Тыңдалым Мәтінді оқып беру. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қкрастыруды ұсыну Өнер-өнерпаз Сурет-суретші Шебер-шеберлік Сый-сыйлық
Зат есім негізгі және туынды болып бөлінеді. Негізгі түбірден болған зат есімді негәізгі зат есім дейді. Түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есімді туынды зат есім дейді. 22-жаттығу. Жазба жұмысы.
23-жаттығу. Оқылым Өлеңді оқуға ұсыну. Сыни ойлануға жетелейтін сұрақтар қою -Күн кілем тоқи алады ма? -Өлеңнің алғашқы шумағында неліктен солай айтылған? |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындайды -мәтінді тыңдайды -мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады, жауап береді -пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастырады -берілген сөздерді оқиды -әрқайсысына сұрақтар қояды, айырмашылығын айтады Ережемен танысады. Негізгі және туынды зат есімдерге мысал келтіреді, сұрақ қояды -мақалдың қатесін түзеп,көшіріп жазады -туынды зат есімдерді табады -сөз құрамына талдайды -өлеңді оқиды -қойылған сұрақтар төңірегінде ойланады, жауап береді -өлеңдегі –ше, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есім жасауға болатын сөздерді табады |
Қалыптасты-рушы баға «Басбармақ» «Шапалақ» Баллмен бағалау |
Оқулық, дәптер |
||
|
Суреттер Инерактивті тақта |
||||||
|
Соңы |
Білімді пысықтау 1.Зат есімді тап Мүсіншілер шығармасын әртүрлі материалдан жасайды. 2. Сый, өнер, ән сөздерінен туынды зат есім жаса. |
Алған білімдерін тиянақтайды. -сұрақ қою арқылы зат есімді табады -юерілген сөздерге жұрнақ жалғау арқылы туынды зат есім жасайды |
|
|
||
|
Қорытын-ды: |
Кері байланыс «басбармақ» әдісі -негізгі және туынды зат есімді ажырат аламын -негізгі сөзден туынды зат есім жасауда қиналамын -маған көмек қажет |
|
Түрлі заттар, қима қағаздар |
|||
Тексерілді: ДОІЖО Сулейменова А.
шағым қалдыра аласыз













