Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?

Материал туралы қысқаша түсінік
7.1.1.3-еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің (Қытай,Үндістан,Жапония) әлеуметтік құрылымдағы ерекшеліктерді анықтау; 7.2.1.2-миссионерліктің міндеттерін анықтау;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: ХІХ ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері

Мектеп: «Е.Сыпатаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» комуналдық мемлекеттік мекемесі



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Байбураева М.А

Сынып: 7

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтыңтақырыбы

Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?


Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме).

7.1.1.3-еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің (Қытай,Үндістан,Жапония) әлеуметтік құрылымдағы ерекшеліктерді анықтау;

7.2.1.2-миссионерліктің міндеттерін анықтау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Еуропалық державалардың Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) әлеуметтік құрылымдағы ерекшеліктерінің қалыптасуын түсінеді;

Оқушылардың басым бөлігі:

Отарлаушы ел және отарлы елдерді анықтайды.

Кейбір оқушылар:

Миссионерлердің негізгі міндеттерін анықтайды қоғамға қосқан өзгерістерінкестеге түсіріп өзіндік баға береді.

Бағалау

критерийлері

-еуропалық мемлекеттердің Азия елдерін(Қытай, Үндістан, Жапония) отарлау себебін деректер арқылы түсінеді;

-Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) отарлаушы және отарлы елдерді салыстыра отырып кестеге түсіру арқылы талдайды;

-Миссионерлік міндеттердің отарлау барысында маңызды рөл атқарғандығын тірек сызба арқылы дәлелдейді.

Тілдікмақсаттар

Тыңдалым:тақырыпқа байланысты бейне материал көрсету;

Оқылым;ауызша материалды қорғау;

Жазылым:дәптерге термин,жаңа сөздерді жазу (Миссионер,Нанкин,Гунхан,Тяньцин,Айгун,кантрибуция)

Айтылым:тақырып бойынша мәтінмен жұмыс арқылы тілдік мақсаттары сақталады;

Құндылықтарды

дамыту

«Мәңгілік ел»идеясының 7 құндылығы Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы- Қытай елінің ағылшын отаршылдарына қарсы күресін сипаттай отырып, Ұлттық қауіпсіздік еліміздің негізгі құндылығы екенін айта отырып оқушылардың бойындағы патриотизм сезімін арттыру

Пәнаралық

байланыстар

География

Алдыңғы білім


Отарлаушы және отарлы елдер туралы түсінігі бар


Сабақтың барысы


Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар



Басы




2 мин






4 мин









2 мин








2 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі

Жағымды психологиялық ахуал туғызу,сергіту сәті «екі әуен» Қытай тіліндегі әуен, Ағылшын тіліндегі әуен қойылады. Оқушылар жест арқылы тусіндіреді.


ІІ.Үйге берілген тапсырманы тексеру:

«Қар кесегі» әдісі.(Бір оқушы тақырып бойынша тұжырым айтады,екінші оқушы оның айтқанын қайталап сосын өз тұжырымын айтады)

Тақырыбы:Англия мен Қытай үкіметтерінің хат алысуынан империализм туралы не біле аламыз?

ҚБ «Мадақтау себеті»әдісі,(дұрыс жауап айтылған оқушыға мадақтау сөздер айтылады)



ІІІ.Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы жүзеге асады.(Ағылшын, Үндістан, Қытай елдерінің тулары салынған себеттен оқушылар туларды алу арқылы бөлінеді.Бірдей ту жинаған оқушылар сол елдің туы орналасқан топқа жиналады)



ІҮ.1-тапсырма Жек жұмыс.

«4 -сурет, 1- жауап » әдісі-(Бұл әдіс бойынша оқушылар көрсетілген суретке қарап қандай оқиға бейнеленгеніне назар аударады,сол суреттерді байланыстыра отырып ойларын жинақтайды. Оқушылардың болжамдарын тыңдап, сабақтың тақырыбын анықтайды.)

Неліктен апиын соғыстары Қытай елінің есінде?

?



ҚБ«Келісемін,келіспеймін»әдісі,(Қызыл-келіспеймін,жасыл-келісемін түс қағаздарын көтеру арқылы жүзеге асады)


Ү. «Еуропалықтардың Азияға басқыншылық саясаты»тақырыбында бейне ролик көрсетіледі,(тарихи деректерді көре отырып білімін толықтырады)

ҮІ.Саралау тапсырмасы

2- тапсырма Топтық жұмыс

«Джигсо» әдісі (әр топқа берілген денгейлік тапсырмалармен жұмыс жасайды,тапсырманы орындау барысында деректердің құнды болуына назар аударады)

І-топ,ІІ-топ, ІІІ-топ

1.Ағылшындардың басқыншылық саясаты қай елдерде жүргізілгенін картадан көрсет?

2.Еуропалықтардың апиын соғыстарындағы әділетсіз әрекеттерін тірек сызба арқылы дәлелдейді ?

3.Қытай елінде еуропалық миссионерлердің қандай діндердің таралуына ықпал жасаған жолдарын кесте арқылы кезең-кезеңімен дәлелдеп жазады.

  • ҚБ «Басбалдақ»әдісі(берілген тапсырмаларға дұрыс жауап берген сайын,бір саты жоғарылайды)
















Суреттер топтамасы АКТ






















https://www.google.kz/url?sa=i&source=imgres&cd=&cad=rja&uact












3



2




1


Қорытындылау кезеңі

Сабақтың соңы

5 минут

3-ТапсырмаЖұптық жұмыс.

«Иә және Жоқ»әдісі кестесін толтыру.

(Тақырып бойынша алған білімдерін қортындылау мақсатында «Ия және Жоқ» тапсырмасын ұсынамын.)


Оқушылар кестедегі жауаптарға «ия немесе жоқ» жауап береді.


Тапсырма

Ия

Жоқ

1.

Ағылшындар отарлы ел ме?



2.

Қытай мемлекеті еуропа мемлекеттерінің эксспансиясынан зардап шекті ме?



3.

ХІХ ғасырда Қытайдағы миссионерлердің саны 664 ке жетті ме?






4.

1840-1842 жылдары болған апин соғысында ағылшындар жеңіске жетті ме?




ҚБ «Смайлик » әдісі


Дескрипторлары:

-еуропалық державалардың Азия елдерін(Қытай, Үндістан, Жапония) отарлау себебін деректер арқылы түсіндіре алады;

- Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) отарлаушы және отарлы елдерді салыстыра отырып кестеге түсіріп жазады;

-Миссионерлік міндеттердің отарлау барысында маңызды рөл атқарғандығын тірек сызба арқылы дәлел келтіріп мазмұндайды.

  • Үйге тапсырма: «5 сөйлем»әдісі(алған білімдерін шағын эссе жазу арқылы жинақтайды)



















Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?«Қар кесегі»әдісі арқылы оқушылардың үй тапсырмасын қай денгейде орындағанын байқап жауап бере алмаған сұрақтарына,немесе ұмытып қалған жағдайда естеріне түсіруге көмек беремін.

«Джигсо»әдісі арқылы саралау тапсырмаларын беремін оқушылардың білімін саралап,өз ойын еркін зерделеп айтуға,өз бетінше жұмыс жасауға есте сақтау қабілеттерін дамытуға, өзіндік білімін көтеруге, оқушы бойындағы шығармашылық қабілеттерін дамытуға бағыттаймын.

-Барынша қолдау:

Ағылшындардың басқыншылық саясаты қандай елдерде жүргізілгенін картадан көрсету барысында қолдау көрсетуді жоспарлап отырмын.

-Орташа қолдау:

Еуропалықтардың апиын соғыстарындағы әділетсіз әрекеттерін тірек сызба арқылы дәлелдеу барысында көмек беруді жоспарлап отырмын.

-Аз қолдау:

Қытай елінде еуропалық миссионерлердің қандай діндердің таралуына ықпал жасаған жолдарын кесте арқылы кезең-кезеңімен дәлелдей отырып кестеге жазу барысында бағыт бағдар беремін.

«5 сөйлем»әдісі арқылы шағын эссе- Тақырыпқа сай өз ойын жинақтап,саралап сыни тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытады.



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

«Басбалдақ»

«Мадақтау себеті»

«Смайлик »

«Келісемін, келіспеймін»

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







Денсаулықсақтаутехнологиялары.

Сабақбойынша рефлексия


Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?



Жалпыбаға


Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?


Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?



Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
17.00.2018
3694
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі