|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2A Крест жорықтары |
Мектеп: «М.Маметова атындағы орта мектеп- МДШО» КММ-сі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6А |
Мұғалімі: М.Байдильдаева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:11.11.22 |
Қатысқандар саны: 8 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Неліктен крест жорықтары ұйымдастырылды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
6.3.2.6 - Картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарларын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы:Крест жорықтарын ұйымдастыру себептерін біледі .Көпшілігі:Крест жорықтарының себептері мен салдарын анықтап, 1-4 жорықтарды картадан даму динамикасын белгілейді Кейбірі:Картада оқиғаларды белгілей отырып, крест жорықтарының батыс және шығыс елдеріне тигізген зардаптарынжіктейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалаукритериі |
1.Крест жорықтарынынсебептерін түсіндіреді 2.Крест жорықтарының себептері мен қорытындыларын анықтайды
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар оқыған ақпаратты өз сөздерімен баяндайды, тақырып бойынша мәтінмен жұмыс жасайды, өз білімін кестеге түсіре алады Пәнге тән лексика мен терминдер: Крест жорықтары, Крестшілер Ордені, Қасиетті жер, Құдай қабірі Рим папасы Талқылауға арналған сұрақтар: Барлық крест жорықтары діни себептерге негізделді ме? Жазылымға арналған тапсырмалар: «Толықтыру кестесі» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
ислам және христиан дінімен наным -сенімдер жүйесі ретінде, оның пайда болу мен таралу тарихымен таныс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.Оқушыларды түгендеу.Психологияляқ жылы ахуал қалыптастыру Миға шабуыл әдісі Суреттерді көрсете отырын жаңа сабаққа шығу. |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Оқушылар суреттердегі негізгі оқиғаны таниды.
|
Қ/Б Мадақтау |
Крест жорық тары:http://vikidalka.ru/1-82414. html Крест жорық тарының карта сы:https://www.google.kz/ .Урбан II папа ның сөйлеген сөзі. http://ww w. vostlit.info/ Texts/rus3/Robert/frametext.htm |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10-мин
15 мин
10 минут
|
Мұғалім түсіндірмесі :Презентация Тақырыбы:Неліктен крест жорықтары ұйымдастырылды? Мақсаты:Картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарларын анықтау Тапсырма 1. Мәтінмен жұмыс «Ақпаратты сүзу» әдісі Ислам әлеміне қарсы жорыққа аттануды II Урбан папа бастады. Ол 1095 ж.Клермон қаласында (Франция) шіркеу жиынында мыңдаған дінбасылар мен халыктың алдында сөз сөйледі. Халықты Византияның түрік салжүқтарына карсы күресіне көмектесуге, Иса табыты жатқан Иерусалимді мұсылмандардан азат етуге шақырды. Папа бұл жорыққа қатысқандардың барлық күнәсі кешіріледі, шайқаста қаза тапқандар о дүниеде пейішке барып, рахатқа бөленеді деп жариялады. Папа киелі жердің байлығы мен құнарлылығы туралы да еске салды. II Урбанның каһарлы сөзі жиынға қатысушыларға ерекше әсер етті. Олар тізерлеп отырып, Құдай табытын азат ету үшін өмірлерін аямайтыны туралы ант берді. «Құдай осыны қалайды» деп айқай-лап жүріп, сол жерд маталардан крест қиыпалып, оны киімдеріне тіге бастады. Бұл христиан жауларына карсы жорыққа аттанушының белгісі болды. Шіркеу крест жорықшыларына көптеген жеңілдік жасады. Олар қарыздарын төлеуден босатылды, олардың дүние-мүліктері мен отбасылары шіркеу қамқорлығына алынды. Папаның Шығыс елдерінің шұрайлы жері туралы, онда кедейлердің тез байып кететіні туралы үндеуі кедейлер арасындара хат өмірге бөлену үмітін тудырды.
Сұрақтар 1.Ислам дініне қарсы крест жорығына аттануды бастаған папа? 2. Шаруалар мен рыцарлар неліктен крест жорықтарына қатысты? Дескриптор: 1.Ислам дініне қарсы крест жорығын ұйымдастырушы есімін анықтайды 2. Папаның сөзі жиынға қатысушыларға ерекше әсер еткендігін түсінеді. 2-балл 2-тапсырма «Сәйкестендіру әдісі» Тапсырма «Крест жорықтары»
Дұрыс жауабы
Дескриптор: 1-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 2-ші крест жорықтарын анықтайды. 1балл 3-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 4-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 5-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 6-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 7-ші крест жорықтарын анықтайды.1балл 8-ші крест жорықтарын анықтайды. 1балл Барлығы 8-балл 3.Картамен жұмыс Тапсырма-3 «Ойлан, жұптас, бөліс »
Дескриптор: 1.Кескін картадан Ирусалимен Константинополь қалаларын анықтайды.1-балл Сабақты бекіту 1.Қанша рет крест жорықтары болды? 2.Балалар крест жорығы қашан болды ? 3. Шаруалардың неліктен крест жорықтарына қатысты? 4. Ислам дініне қарсы крест жорығына аттануды бастаған папа? |
Оқушылар презентация арқылы жаңа сабақ мақсатымен, тақырыбымен туралы танысады. Мәтінді оқып түсінеді. Оқушылар крест жорықтарын сәйкестендіре отырып анықтайды. Сұраққа жауап береді. |
Кері байланыс - «Басбармақ» әдісі
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Қагазбекова АкмаралШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Неліктен крест жорықтары ұйымдастырылды?
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Неліктен крест жорықтары ұйымдастырылды?Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ туралы мәлімет
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















