|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Нысанбай жырау «Кенесары – Наурызбай"дастаны |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Нысанбай жыраудың өмірі мен «Кенесары – Наурызбай"дастаны туралы білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Нысанбай жыраудың өмірі мен «Кенесары – Наурызбай"дастаны туралы біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Нысанбай жырау шығармашылығы туралы айтады Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:қисса,мәшһүр Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Кенесары –Наурызбай жыры Талқылауға арналған сұрақтар Жыраудың қазақ әдебиетіндегі орны туралы не айтасыңдар? |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығын айтады Жырдың негізгі идеясын анықтап,талдау жасайды |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Нысанбай жырау туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» тренингі «Ромб» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «FILA» әдісімен Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы айту «FILA» толтыру әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады.Әрқайсысы «FILA» толтыру әдісі бойынша тапсырмалар түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстар біріктіріп, кестені толтырады. F /дерек/ - шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау І /пікір/ - кейіпкер туралы өзінің ой-пікірі L /сұрақ/ - кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар А /іс-әрекет/ - автордың кейіпкердегі суреттеудегі қолданылған тәсілі Дескриптор Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығын айтады Деректер жинайды Кейіпкер туралы өз ой-пікірін айтады Қ/Б Бас бармақ 1-тапсырма «Кенесары-Наурызбай» жырын мәнерлеп оқып,талдау жасап, негізгі идеясын анықтаңдар Дескриптор Жырды мәнерлеп оқиды Негізгі идеясын анықтап, талдау жасайды Қ/Б Бас бармақ 2-тапсырма Сөзмаржан Әулие,мәшһүр,қисса «Ыстық орындық» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: «Кенесары-Наурызбай» жырын оқу Рефлексия: «Білім ағашы» |
А4 маркер стикер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? «Кенесары –Наурызбай»жырындағы батырлар бейнесі туралы шығарма жазу |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бас бармақ |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нысанбай жырау «Кенесары – Наурызбай"дастаны
|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Нысанбай жырау «Кенесары – Наурызбай"дастаны |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Нысанбай жыраудың өмірі мен «Кенесары – Наурызбай"дастаны туралы білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Нысанбай жыраудың өмірі мен «Кенесары – Наурызбай"дастаны туралы біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Нысанбай жырау шығармашылығы туралы айтады Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:қисса,мәшһүр Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Кенесары –Наурызбай жыры Талқылауға арналған сұрақтар Жыраудың қазақ әдебиетіндегі орны туралы не айтасыңдар? |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығын айтады Жырдың негізгі идеясын анықтап,талдау жасайды |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Нысанбай жырау туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» тренингі «Ромб» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «FILA» әдісімен Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы айту «FILA» толтыру әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады.Әрқайсысы «FILA» толтыру әдісі бойынша тапсырмалар түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстар біріктіріп, кестені толтырады. F /дерек/ - шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау І /пікір/ - кейіпкер туралы өзінің ой-пікірі L /сұрақ/ - кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар А /іс-әрекет/ - автордың кейіпкердегі суреттеудегі қолданылған тәсілі Дескриптор Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығын айтады Деректер жинайды Кейіпкер туралы өз ой-пікірін айтады Қ/Б Бас бармақ 1-тапсырма «Кенесары-Наурызбай» жырын мәнерлеп оқып,талдау жасап, негізгі идеясын анықтаңдар Дескриптор Жырды мәнерлеп оқиды Негізгі идеясын анықтап, талдау жасайды Қ/Б Бас бармақ 2-тапсырма Сөзмаржан Әулие,мәшһүр,қисса «Ыстық орындық» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: «Кенесары-Наурызбай» жырын оқу Рефлексия: «Білім ағашы» |
А4 маркер стикер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? «Кенесары –Наурызбай»жырындағы батырлар бейнесі туралы шығарма жазу |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бас бармақ |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз


