Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:
Модельдеу
|
Мектеп:
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Сынып:
7
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Оқиғалардың үш өлшемді моделі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
|
Сабақ мақсаты
|
|
Сәттілік критерийі
|
-
SweetHome3D
бағдарламасында үш өлшемді
суреттерді салып, өңдей алады;
-
SweetHome3D
бағдарламасында эффекттер,
көшу, объект енгізу арқылы видео
өңдеу.
|
Тілдік мақсаттар
|
Өз
жобаларын таныстыра алады
Пәнге тән лексика және
терминология.
Үш өлшемді модель,
рендеринг, эффекттер,
көшу
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз
тіркестері:
Жасалған модель … сәйкес
келеді
Эффект жасау үшін …
Мен … негізінде модель
жасадым
…
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық
идеясы бойынша құндылықтар
Индустрияландыру мен
инновацияларға негізделген экономикалық өсім
Мақсаты: Оқушылардың топтық
жұмыста және ортақ шешімге келуі барысында бір-біріне қолдау
көрсетуі арқылы құндылықтарды сіңдіру
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және
әдебиеті, өнер (мазмұн арқылы)
|
Алдын ала білім
|
Объекттің үш өлшемді моделі
Бағдарламамен жұмыс жасау, құжатқа видеоны
енгізу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
қызмет
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
5
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен материалды қайталау
Кроссворд «Модельдеу»
Видео « Оқиғалардың үш өлшемді
моделі»
Миға шабуыл
Сабақтың тақырыбын
баяндау.
|
Презентация
http://festival.1september.ru/articles/630180/pril2.htm
http://www.mozaweb.com/ru/lexikon.php?cmd=getlist&let=VIDEO&active_menu=video
|
Сабақ
ортасы
5
мин
3
мин
5
мин
5
мин
5
мин
2
мин
10
мин
2
мин
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Мұғалім: Біздің айналамыздағы
барлық процесстер мен іс-әрекеттер заңдылықтар мен формулалардың
көмегімен сипатталады. Физикалық процесстердің математикалық
модельдер арқылы сипатталатынын да білеміз. Қалай ойлайсыздар
біркелкі өозғалысты басқаша қалай сипаттауға
болады?
Күтілетін
жауаптар:
сурет,
сызба, видеоролик,
анимация.
Мұғалім: Дұрыс айтасыздар, анимация
және видеоның көмегімен біз объект қозғалысының процесін көре
аламыз. Ал компьютердің көмегімен біз видеоны да, анимацияны да
жасай аламыз. Егер де біздің қалаға космостан қарасақ нені көре
аламыз? Егер біз өткенге қайта оралсақ, бұл жерде бәлкім өзеннен
басқа ештеңе көрмеуіміз де мүмкін. Үш өлшемді модельдеудің
көмегімен біз қаламыздың өзгеру процесін көре аламыз, яғни кез
келген оқиғаны.
Видео: SketchUp бағдарламасының MatchPhoto негізіндегі фотограмметрия технологиясы
Практикалық жұмыс
Интербелсенді жаттығу
Видео
Практикалық жұмыс
Жұптық жұмыс. Жұпқа
бөлу
Нұсқаулық:
-
Өз араларыңызда тапсырушы мен сәнгердің
рөлін бөліп алыңыздар.
-
Тапсырушы болашақ дизайнға қойылатын
талаптар тізімін жасайды.
-
Сәнгер дизайн бойынша өз идеяларын
ұсынады.
-
Таңдап алынған тапсырма бойынша
интерьер дизайнын А4 қағазына түсіріңіздер.
-
Рөлдеріңізді ауыстырып, 1-4 тармақтарды
қайталаңыздар.
-
Екі жұмысты бағалау критерийі бойынша
бағалап, талапқа сай келген жұмысты таңдаңыздар.
Бірін-бірі бағалау.
|
https://youtu.be/xSHjfWPIyEI
https://www.youtube.com/watch?v=wpL5s-X1MAY
http://mozaweb.com
https://learningapps.org/653086
https://www.youtube.com/watch?v=Q31XEHAMHb0
|
Сабақтың соңы
3
мин
|
Қорытынды
Рефлексия:
-
Синквейн (француз тілінен) – «5
қатар», өлең жолының 5 қатары.
Бірінші қатар – бір зат есім (тақырып)
Екінші қатар – екі сын есім (тақырыпты ашатын)
Үшінші қатар – үш етістік (тақырып бойынша іс-әрекетті
суреттейтін)
Төртінші қатар – сөйлем
-
Бесінші қатар – бір сөз – қорытынды (тақырып
синонимі)
Үйге тапсырма:
-
Таңдап алынған интерьер
дизайнын Sweet
Home 3D
бағдарламасында орындаңыздар.
-
Өз жобаңызды қорғауға дайындалып,
презентация жасаңыз.
|
Презентация
https://www.youtube.com/watch?v=U-hTLJ3DWbA&list=PLVvUmXLMEyqvTl6b7T9i4epQ55vHz_zsM
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп таңдауда көрінуі мүмкін (Гарднер бойынша көптік интеллект теориясы).
Саралау уақытты ақылға қонымды пайдалануды ескеріп, сабақтың кез келген кезеңінде пайдаланылуы мүмкін.
|
Осы тарауды оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерді жазу үшін қолданыңыз.
|
Денсаулық сақтаушы технологиялар.
Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері.
Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?
Барлық оқушылар ОМ-на жетті
мен?
Егер жетпесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және
неліктен?
|
Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін
пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол
бағанда жауап беріңіз.
|
|
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті
(оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту
туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ кезінде мен сынып
немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару
қажет?
|