Материалдар / Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім 7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту Педагогтың аты-жөні Күні Сынып 7 Қатысушылар саны Қатыспағандар саны 0 Сабақтың тақырыбы Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу 7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру. Сабақтың мақсаты Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру. Бағалау критерииі Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді. ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады. Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Құндылықтарды дамыту. Оқушылардың арасында достықты нығайту. То
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Маусым 2024
163
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып

7

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы


Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу

7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру.


Сабақтың мақсаты


Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау
Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру.

Бағалау критерииі

Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді

 Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді.

ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Құндылықтарды дамыту.

Оқушылардың арасында достықты нығайту. Топтық жолдастық сыйластықты арттыру



Басы

Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критерилерімен таныстыру.

Сабақтың негізгі мақсатын айту

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру.

Жалпы жүру, жүгіру жатығулары

Дем алу, дем басу

Жалпы дамыту жатығулары

Сабақтың тақырыбына көшер алдында кішігірім «Активиті» ойыны: «Кім жылдам?» Оқушылар жұптасып бір біріне арқамен отырады, мұғалім екі қолын көтеріп ысқырып қай қолды түсірсе сол жақтағы оқушылар орнынан тұра қашуы тиіс, екінші топ оларды ұстап алулары керек. Ойынның мақсаты: оқушылар жылдам орнынан тұрып залдың қабырғасына жетуі тиіс, екінші топ оларды дереу ұстап алу керек. Бұл ойын оқушылардың ептілігін, жылдамдығын, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады.

Залда айнала жүгіру жаттығулары:

а) жүгіру

ә) Оң жақ иықпен адымдап секіру.

б) Сол жақ иықпен адымдап секіру.

в) Қолды жамбасқа қойып аяқты артқа серпе жүгіру.

г) Қолды алға ұстап, тізені жоғары көтеріп жүгіру.


Қозғалыста адымдап жүріп, орындау жаттығулары.

а) Қолды иыққа қойып айналдыру.

ә) Әр адымға денені жан-жаққа иілдіру.

б) Аяқтың ұшымен жүру.

в) Өкшемен жүру.

г) Аяқтың сырт және іш жағымен жүру.

д) Отырып қаздар жүрісі. (қол белде)

е) Отырып секіріп жүру. (кузнечик)

ж) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру.


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындады

Қол шапалақ







Ортасы

Сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды жұпқа бөліп, «Дойбы» ойынын ойнату.

Допты алып жүру тәсілдері:

а) оң қолымен жүру.

ә) сол қолымен жүру.

б) оң және сол қолымен алма кезек жүру.

в) допты қолымен жүргізіп себетке лақтыру.


Допты екі қолымен кеудеден беру және ұстау тәсілі.


а) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып)

ә)  Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты еден арқылы  лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып).


Эстафеталық ойын.

а) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру.

Ойын ережесі. 1. Доппен жүгіруге рұқсат етілмейді, ойыншы екі қадам жасауға болады, үшіншісінде допты басқа ойыншыға беру керек. 2. Егер аулаушы допты ауада немесе қарсыластың серпілісі кезінде қағып алса, доп ұсталынған болып есептеледі. 3. Бір уақытта екі ойыншы допты қағып алса, онда дауды шешуші доп беріледі.






ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды

қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді

ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетедіә

Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау















ҚБ От шашу



ҚБ Бағдаршам


Сабақтыңсоңы



  • Сабаққа белсенді қатыстым, аз да болса топқа пайдам тиді.

  • Сабақта берілген материалдарды түсіндім, өзіме қажеттісін алдым.

  • Сабақты түсінбедім, сабаққа қатыса алмадым.




Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Ортасы

Мұғалім баскетбол ойынынан үзінді көруді ұсынады (сілтеме).

Көрген бейнебаянды талқылау:

- Сары майкадағы команда шабуыл жасағанда қандай тактикалық әрекеттер жасайды?

( мұғалім ойынның нақты үзіндісін көрсетеді).

- ақ майкалы команда қорғаныста қандай стратегиялар қолданды?

( мұғалім ойыннның нақты үзіндісін көрсетеді).

Әрі қарай суреттер (1 команда баскетбол добының суреті, екінші команда волейбол добының сурет») арқылы Сыныпты екі қомандаға бөледі.

Ойын үшін:

  1. «Допты 10 рет беру» (№3 қиықша).

Тапсырмаларға дескрипторлар:

- қарсылас команда алып қоймас үшін 10 рет допты өз командаластарына беру керек

- доптьы екі қолмен жүргізуге болмайды

  1. «Пингвиндер жүгірісі» » (№4 қиықша).

Тапсырмаларға дескрипторлар:

Әр оқушы:

- аяқтын ортасына баскетбол добын қыстырады

- баскетбол қалқанын айналып келеді

- жүгіріп өткен қатысушылар лектің соңына тұрады.

Мұғалім ойынды талқылауды ұсынады.

- ойын барысында қандай тактикалық әрекеттер қолдандыңдар?

- қандай стратегиялар қолдандыңдар?

- ойын жағдайында барлығы жүзеге асты ма?

-ойын барысында қандай қиындыққа тап болдыңдар?

Әрі қарай мұғалім командаларға ойын барысында «қарсыластарының» қолданған тактикалық әрекеттері мен стратегияларына қалыптастырушы бағалау жүргізуді сұрайды.

ФБ смайликтар арқылы орындалады: (өте жақсы – көнілді, жақсы – күлімсүреп, нашар - жылайтын).

Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

өздерінің тағы не білгілері немесе қажеттіліктерін «Сұрақтар қорапшасына» жазып қалдырады.

Уақыттарын есептептемей жүгірту

Айту. Дайындал, назар сал, марш деген

кезде, қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс

көрсету.




Бас бармақ






ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»




Бағалау парақшасын толтырады.



ҚБ Бағдаршам


Мұғалім ысқырығы

Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь

Сабақтыңсоңы


Кері байланыс Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!