Әл-Фараби атындағы №21мамандандырылған мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ойынға шығармашылық идеялар.
|
Бөлім |
7-бөлім.Ойын арқылы қарым-қатынас пен әлеуметтік дағдылар. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Омарова Арайлым Жамбыловна |
||||
|
Күні |
15.04.2024ж |
||||
|
Сынып 1 «Е» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойынға шығармашылық идеялар. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.5.5 Өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларының тапсырмалары бойынша талқылайды және қортындылар шығарады,сонымен қатар конструктивті ұыныс жасайды. |
||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту; |
Ұлттық мүдде;қазақ тілін қолдану аясын кеңейту. Ар-ұят;әдеп нормаларын ұстану. Талап;дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал, ысқырық
|
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Жаңа сабақты түсіндіру Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету 1. Дене тәрбиесі сабағы не береді? (Қимыл – қозғалысты,машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,жалпы дамыту жаттығуларын меңгерту) Алтын балық Ойынның
мақсаты: бір – біріне соғылып қалмай, бұлтарып
жүгіруге
дағдыландыру. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды; 3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; «Шапшаң Соник» ойыны. Оқушылар тәттілер арқылы топқа бөлінеді Ойынның мақсаты: оқушыларды шапшаңдыққа,ептілікке баулу. Мазмұны: екі қатарға жерге жатқызылған отырғыштар. Әр қатарда 6 немесе 8 отырғыш болады. Жоғарғы жағында 1 отырғыштың үстінде арнайы доп қойылады. Екі қатарда орналасқан оқушылар жерде құлап жатқан отырғыштарды жылдамдықпен тұрғызып, жоғарыда орналасқан отырғаштағы допты алып сол жерге отырады. Ойын осылайша соңғы ойыншыға дейін жалғасады.Жоғарыда орналасқан отырғышқа көп отырған топ ойыншылары жеңіске жетеді. Ойынның ережелері: 1.Құлап жатқан барлық орындықтарды бірдей етіп орналастыру керек 2. Келесі ойыншы белгіден кейін ойынды бастайды. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; |
Сұрақтарға жауап береді. Ойын ережелерін сақтай отырып, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар орындай алады сақтау. . |
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
Суреттер Тәттілер, отырғыштар, доп, ысқырық |
|
|
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс «ТikTok» әдісі.
1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойынға шығармашылық идеялар. 1 класс
Ойынға шығармашылық идеялар. 1 класс
Әл-Фараби атындағы №21мамандандырылған мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ойынға шығармашылық идеялар.
|
Бөлім |
7-бөлім.Ойын арқылы қарым-қатынас пен әлеуметтік дағдылар. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Омарова Арайлым Жамбыловна |
||||
|
Күні |
15.04.2024ж |
||||
|
Сынып 1 «Е» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойынға шығармашылық идеялар. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.5.5 Өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларының тапсырмалары бойынша талқылайды және қортындылар шығарады,сонымен қатар конструктивті ұыныс жасайды. |
||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту; |
Ұлттық мүдде;қазақ тілін қолдану аясын кеңейту. Ар-ұят;әдеп нормаларын ұстану. Талап;дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал, ысқырық
|
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Жаңа сабақты түсіндіру Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету 1. Дене тәрбиесі сабағы не береді? (Қимыл – қозғалысты,машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,жалпы дамыту жаттығуларын меңгерту) Алтын балық Ойынның
мақсаты: бір – біріне соғылып қалмай, бұлтарып
жүгіруге
дағдыландыру. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды; 3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; «Шапшаң Соник» ойыны. Оқушылар тәттілер арқылы топқа бөлінеді Ойынның мақсаты: оқушыларды шапшаңдыққа,ептілікке баулу. Мазмұны: екі қатарға жерге жатқызылған отырғыштар. Әр қатарда 6 немесе 8 отырғыш болады. Жоғарғы жағында 1 отырғыштың үстінде арнайы доп қойылады. Екі қатарда орналасқан оқушылар жерде құлап жатқан отырғыштарды жылдамдықпен тұрғызып, жоғарыда орналасқан отырғаштағы допты алып сол жерге отырады. Ойын осылайша соңғы ойыншыға дейін жалғасады.Жоғарыда орналасқан отырғышқа көп отырған топ ойыншылары жеңіске жетеді. Ойынның ережелері: 1.Құлап жатқан барлық орындықтарды бірдей етіп орналастыру керек 2. Келесі ойыншы белгіден кейін ойынды бастайды. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; |
Сұрақтарға жауап береді. Ойын ережелерін сақтай отырып, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар орындай алады сақтау. . |
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
Суреттер Тәттілер, отырғыштар, доп, ысқырық |
|
|
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс «ТikTok» әдісі.
1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















