|
Бөлім |
2-бөлім. Өзгертілген командалық ойындар |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Темиров Ғабит |
|
|
Күні |
11.10.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Ойынның қабылдау техникасын үйрету Спорттық және қозғалмалы ойындар ӨҚН. Көліктегі төтенше жағдай |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.4. Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді білу және түсіну Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгеру Өмір қауіпсіздігі негіздері курсының теориялық негіздерін, мақсатын, міндеттерін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді бағалау |
|
|
Сабақ кезеңі уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 35 мин |
Шабуылдаушы команда бір-біріне допты қалай беретіндігін шешеді және ережелерді таңдайды (мысалы, дриблингсіз, егер қорғаныс допты қағып алса, онда олар шабуылдау сызығынан қайта бастайды және т.б.). Сұрақ қойыңыз: Сендер мақсатқа жету үшін командадағы мінез-құлықты қалай өзгерттіңдер? Команданың барлық мүшелерінің қатысуын қамтамасыз ету үшін, сендер тұрақты байланыс жүргіздіңдер ме?
|
(Т, Ж, К, Ф) 5 адамнан тұратын топтарда басқа командаға қарсы оқушылар қоршалған учаскеде нетбол ойынын ойнайды. Шабуылдаушылардың қоршалған учаскенің басқа соңындағы қарсыластың қақпасына гол соғу үшін үш мүмкіндігі болады (лақтырып, нысанаға тигізу орнына ойыншы допты қарсылас қақпасының сызығында қағып ала алады). Ойыншы барлық үш мүмкіндікті пайдаланғаннан кейін шабуылдаушы мен қорғаушының рөлдерін ауыстырыңыз. Командаға жекелеген ойыншылардың ойынын және олар командалық ойында өз мінез-құлқын қалай жақсарта алатындығын бағалаңыз. |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
1. Сабақты
қорытындылау: 1. Допты бел деңгейінде айналдырып, серіктесіне пасс беру (10-15 рет орындау). 2. Баскетбол добын серіктесіне оң жақ қолымен айналдырып, сол жақ аяқтың астымен беру (10-15 рет орындау). 3. Допты сол аяқтың және оң аяқтың астымен «сегіздік» қылып өткізіп пасс беру (10-15 рет орындау). 4. Допты оң қолмен және сол қолмен бір орында жүргізіп, серіктесіне пасс беру (10-15 рет орындау). Дескриптор - допты алып жүру техникаларын орындайды; - допты алып жүрудің тиімді тәсілдерін анықтайды. |
Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. |
Қол шапалақ |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойынның қабылдау техникасын үйрету
Ойынның қабылдау техникасын үйрету
|
Бөлім |
2-бөлім. Өзгертілген командалық ойындар |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Темиров Ғабит |
|
|
Күні |
11.10.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Ойынның қабылдау техникасын үйрету Спорттық және қозғалмалы ойындар ӨҚН. Көліктегі төтенше жағдай |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.4. Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді білу және түсіну Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгеру Өмір қауіпсіздігі негіздері курсының теориялық негіздерін, мақсатын, міндеттерін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді бағалау |
|
|
Сабақ кезеңі уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 35 мин |
Шабуылдаушы команда бір-біріне допты қалай беретіндігін шешеді және ережелерді таңдайды (мысалы, дриблингсіз, егер қорғаныс допты қағып алса, онда олар шабуылдау сызығынан қайта бастайды және т.б.). Сұрақ қойыңыз: Сендер мақсатқа жету үшін командадағы мінез-құлықты қалай өзгерттіңдер? Команданың барлық мүшелерінің қатысуын қамтамасыз ету үшін, сендер тұрақты байланыс жүргіздіңдер ме?
|
(Т, Ж, К, Ф) 5 адамнан тұратын топтарда басқа командаға қарсы оқушылар қоршалған учаскеде нетбол ойынын ойнайды. Шабуылдаушылардың қоршалған учаскенің басқа соңындағы қарсыластың қақпасына гол соғу үшін үш мүмкіндігі болады (лақтырып, нысанаға тигізу орнына ойыншы допты қарсылас қақпасының сызығында қағып ала алады). Ойыншы барлық үш мүмкіндікті пайдаланғаннан кейін шабуылдаушы мен қорғаушының рөлдерін ауыстырыңыз. Командаға жекелеген ойыншылардың ойынын және олар командалық ойында өз мінез-құлқын қалай жақсарта алатындығын бағалаңыз. |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
1. Сабақты
қорытындылау: 1. Допты бел деңгейінде айналдырып, серіктесіне пасс беру (10-15 рет орындау). 2. Баскетбол добын серіктесіне оң жақ қолымен айналдырып, сол жақ аяқтың астымен беру (10-15 рет орындау). 3. Допты сол аяқтың және оң аяқтың астымен «сегіздік» қылып өткізіп пасс беру (10-15 рет орындау). 4. Допты оң қолмен және сол қолмен бір орында жүргізіп, серіктесіне пасс беру (10-15 рет орындау). Дескриптор - допты алып жүру техникаларын орындайды; - допты алып жүрудің тиімді тәсілдерін анықтайды. |
Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. |
Қол шапалақ |
|
шағым қалдыра аласыз















