ойынның сценариі 3 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ойынның сценариі 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар. Тақырыбы: "Ойынның сценариі" 3 сынып үшін арналған. Сабақтың соңында мұғалім өзіне рефлексия жүргізгені дұрыс, себебі неге қол жеткізгендігі туралы, сабақ үстінде сәтсіз болған тұстарын қалай жоюға болатыны туралы келесі сабаққа ойластырып келеді. Сонымен қатар әрбір ұстаздың басты мақсаты күнделікті сабақ жоспарын жоспарлауда шәкіртінің өздігінен білім алуына, үйренуіне, алған білімін өмірде қолдана алуына бағытталуы тиіс.
Материалдың қысқаша нұсқасы

9-сабақ. Сабақтың тақырыбы. Ойынның сценарийі

Бөлімі:

Ұзақмерзімді жоспар тарауы:

2-бөлім. Ойын құру (ортақ тақырыптар: «Уақыт», «Сәулет»)

Педагогтің аты-жөні:

Шаяхметова Т.М.

Күні:


Сыныбы:

Қатысушыларсаны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ойынның сценарийі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.4.2.1 дайын сценарий бойынша ойын әзірлеу;

3.2.1.1 таңбалы, нөмірленген тізімдер жасау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:

Ойын сценарий әзірлеумен танысады.

Оқушылардың көбі үшін:

Ойын сценарий жасауда таңбалы, нөмірленген тізімдер жасауды үйренеді.

Кейбір оқушылар үшін:

Дайын сценарий бойынша ойын әзірлейді.

Сабақтың барысы:

Сабақтыңкезеңі/уақыты

Педагогтің ісәрекеті

Оқушының ісәрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Ұйымдастыру кезеңі:


Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

І. Қызығушылықты ояту

«Күн! Тас! Қоршау!» ойыны

Ойын оқушылардың зейіні мен қозғалыс жылдамдығын дамытуға бағытталған. Ойын шарты: оқушылар бірнеше топтарға бөлініп отырады. Кезек-кезек балаларға «Күн», «Тас», «Қоршау» атты бұйрықтар беріледі. Сөздердің айтылу ретін үнемі өзгерту қажет. Оқушылар әрбір сөзге қимылмен жауап берулері шарт. Егер «Күн» деген сөз айтылса, олар алақандарын ашып, саусақтарын тарбитып, қолдарын жоғары көтереді. «Тас» сөзінде қолдарын түюлі жұдырықтарымен көтереді. «Қоршау» сөзінде алақандарын ашып, қолдарын көтереді, бірақ саусақтары бір-біріне тығыз жанасып тұруы керек. Ойын жылдамдығы біртіндеп жоғарылауы қажет. Ешбір қате жібермеген топ жеңімпаз атанады.

Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

  • Өзіңе ұнайтын қандай компьютерлік ойындардың кейіпкерлерін атай аласың? (1сурет)

  • «Ойын

сценарийі» дегенді қалайтүсінесің?

  • Сен жасайтын ойын кейіпкерінде қандай қасиеттер болғанын қалайсың?

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!

Төртбұрыш – Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!

Интерактивті

тақта


Оқулық


Жұмыс

дәптерлері

Жаңа сабаққа дайындық.

Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру мақсатында, жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау.

Тиімділігі:оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.

Сабақтың ортасы

ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін)

Оқулықпен жұмыс істеу.


Топтық жұмыс «Еркін талқылау» әдісі

Мұны шағын топта, сондай-ақ барлық сыныппен орындауға да болады.

Құрылымы болмағандықтан,мұндайталқылауда көмек керек болуы мүмкін. Көмекті мұғалім көрсете алады, бірақ жұмыс топтарында өтсе, мұғалім барлық топқа үлгермеуі мүмкін. Нұсқа ретінде бір оқушыны көмекші болуға шақыруға болады.

Ойын құрудың «Үлгі сценарийіне» талдау жасаңдар. «Үлгі сценарийді» қолданып, өздерің білетін бір ойынның сценарийін құрастырып шығыңдар. «Үлгі сценарийге» тағыда қандай кезең қосуға ұсыныс жасар едіңдер?

Дескриптор

  • Ойын құрудың

«Үлгі сценарийіне»талдау жасайды.

  • «Үлгі сценарийді» қолданып, өздері білетін бір ойынның сценарийін құрастырады.

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Фигуралар» әдісіарқылы бағалайды. Бес жұлдыз – «Өте жақсы» Төртбұрыш – «Жақсы» Үшбұрыш – «Талпын»

Интерактивті

тақта


Оқулық


Жұмыс

дәптерлері


Жеке жұмыс

  1. Ұсынған

ойындарыңды жасауда туындаған сұрақтар тізімін мәтіндік редакторға теріңдер.

  1. Ұсынған ойындарыңның құру кезеңдерін анықтаңдар.

Дескриптор

  • Балаларға арналған ойын сценарийін ұсынады.

  • Ойын сценарийін дайында берілген ұсыныстарды ескереді.

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Фигуралар» әдісіарқылы бағалайды. Бес жұлдыз – «Өте жақсы!» Төртбұрыш – «Жақсы!» Үшбұрыш

«Талпын»

Интерактивті

тақта


Оқулық


Жұмыс

дәптерлері




Жеке жұмыс

  • «Ойын

сценарийі» дегеніміз не?

  • Ойын сценарийімен танысқаннан кейін қандай сұрақтар туындады?

Дескриптор

  • Бір сұраққа жауап береді.

  • Екі сұраққа толық жауап береді.


Қалыптастырушы

бағалау

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне, сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісіарқылы өзін-өзі бағалайды. Бес жұлдыз - «Өте жақсы» Төртбұрыш – «Жақсы» Үшбұрыш – «Талпын»

Интерактивті

тақта


Оқулық


Жұмыс

дәптерлері

Сабақтың соңы


Сабақты бекіту.

Рефлексия.


ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия

(Ұ) «Күту уақыты» әдісі

Күту уақыты оқушыларға ойланып жауап беруге мүмкіндік береді. Сыныптағы барлық балалар бір бағытта және бірдей ойлай бермейді.Күтуоқушыларға өз ойын жинақтауға және берілген сұраққа жауапты ойластыруға мүмкіндік береді.

Күту уақытының 2 түрі бар:

Мұғалім айтады, содан кейін оқушылар өз жауаптарын бергенге дейін үзіліс жасайды.

Оқушы жауап беруді аяқтайды және мұғалім оның жауабына қатысты әрекет еткенге дейін кідіріс жасайды. Бұл амал оқушыға ойын толықтыруға және жалғастыруға немесе басқа оқушыға жауап беруіне мүмкіндік береді.

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Фигуралар» әдісіарқылы бағалайды. Бес жұлдыз – «Өте жақсы» Төртбұрыш – «Жақсы»

Үшбұрыш – «Талпын»

Мақсаты: оқушыалған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Қалыптастырушы

бағалау

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне, сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Бес жұлдыз - «Өте жақсы» Төртбұрыш – «Жақсы» Үшбұрыш – «Талпын»

Интерактивті

тақта


Оқулық


Жұмыс

дәптерлері

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау.Сіз

оқушылардың

материалды игеру деңгейін қалай

тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

«Фигуралар» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздіктехникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті?Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1

2

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Мен сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:

«Фигуралар» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.11.2022
1389
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі