Ойыншықтар достығы.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ойыншықтар достығы.

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал балабақша тәрбиешілеріне қажет,сабақ өткізген кезде көмегі тиеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні:

Білім беру саласы:Қатынас.Әлеуметтік орта.

Бөлімі:Сөйлеуді дамыту.

Тақырыбы:Ойыншықтар достығы.

Мақсаты:Ойыншықтар және олардың достығы туралы қысқа сюжеттік әңгіме құрастыруға үйретуді жалғастыру. «Қ»идыбысының дұрыс айталуын бекіту.Өзара татулық сезімдерін дамыту.Достықты қадірлей білуге тәрбиелеу.

Көрнекіліктер:№11 демонстрациялық материал (суреттер,ойыншықтар, қуыршақ,маймыл,аю,көжек.)

Алдын ала жүргізілетін жұмыс:Маймыл,көжек.

Сөздік жұмыс:Маймыл-обезьяна,көжек-зайчик.

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері.

Педагогтің іс-әрекеті.

Балалардың іс-әрекеті.





Мотивациялық қозғаушылық.

Шаттық шеңбері:

Дос болайық бәріміз,

Жарасып тұр әніміз.

Тыныштықты сақтаймыз,

Атсын күліп таңымыз.

Педагог балалармен достар,достық туралы әңгімелеседі.



Өлеңді педагогпен бірге қосылып айтады.





















Ұйымдастырушылық ізденушілік.

-Балалар,сонымен,достар бір-біріне әрдайым көмекке келіп,қолындағысымен бөлісетін,тату,сүйіспеншілігі мол,бір-бірін сыйлайтын жандар екенін айттық.Енді сендермен «Ойыншықтар достығы» шығармасын тыңдап көрейік.

Ертеде сұлу,әдемі қуыршақ болыпты.Ол өз әдемілігіне масаттанып,басқа ойыншықтармен ойнамапты.Достары:аюдың баласы-қонжық,қояның баласы-көжек,маймыл( «Қ» дыбысының анық айтылуына мән беру керек )оны ойнауға шақырса,бармапты.Бір күні қатты жел соғып,қуыршақ еденге құлапты.Оның әдемі көйлегі жыртылып,қатты жылапты.Оны байқаған ойыншықтар не істепті?

-Маймыл не істеді?



-Көжек қалай көмектесті?

-Ал қонжық ше?

-Қуыршақ не себепті өзін танымай қалады?

Доссыз өмірдің қызық емес екенін ұғады.

Осыдан соң қуыршақ менмендігін ұмытып,сұлулығына мақтанбай,достарының барын қуана айтып жүреді.



Сергіту сәті:

Санайық жаңаша,

Бір,екі,үш!

Желбіре,жалауша,

Достықта біздің күш.

Балалар бір-бірімен дос болып,қолындағы ойыншықтармен бөлісетінін,тату ойнайтындарын айтады.













Шығарманы тыңдайды.

















Қуыршақты аяп кетіпті.

Көйлегінің жыртығын тігіпті.

-Шашын сәндеді.

-Ол басынан сипап жұбатыпты.

-Қонжық болса, қуыршақты жерден көтеріп,орындыққа отыруына көмектесіпті.





Қимылмен келтіріп жаттығуды орындайды.



Рефлекциялық түзетушілік.

-Балалар,біз бүгін, «достық» деген ұғымдармен таныстық.Достар қашанда бір-біріне көмектесіп,бірге ойнайды екен.

Достық туралы түсінгендерін айтады.


Күтілген нәтиже:

Орындайды:Қысқа сюжеттік әңгіме құрастыруға арналған тапсырмаларды;

Түсінеді:Достық пен бірліктің не екенін;

Қолданады:Бір-біріне қол үшін беру керек дағдыларды.

Тексерген:



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2018
487
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі