Тексерілді____________
Пәні:Дүниетану
Сыныбы:
Өтілетін күні:
Сабақтың
тақырыбы:Өлі
табиғат
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Оқушыларды қоршаған дүниедегі
өлі таби,ат заттарымен таныстыру.Өлі табиғаттағы өзгерісті бақылап
жүруге тәрбиелеу.Табиғатты қорғауға
тәрбиелеу.
Дамытушылық:Оқушының дүниетанымын
арттыруға жағдай жасау
Тәрбиелілік:Кез-келген затқа ұқыптылықпен
қарауға тәрбиелеу
Сабақ
түрі:Дәстүрлі
Сабақ типі
;Жаңа
сабақ
Әдісі:Көрнекілік,сұрақ-жауап,көрнекілік,сұрақ-жауап,ойын,дамыта
оқыту
Көрнекіліктер:Суреттер, заттар
(құм,тас,су)
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру
Таң шапағы арайлап
Дала нұрға боялды
Балалардың барлығы
Ұйқысынан оянды!
ІІ.Жаңа сабақ
Күн,ауа,су.тас.тау,құм,саз-бұлардың барлығы өлі
табиғат
Өлі табиғат
заттары қоректенбейді,өспейді,көбеймейді.
-Маңайды қарап өлі табиғатты
ата?
-Неге өлі табиғат деп
атаймыз?
ІІІ.Сергіту сәті:
Терезені аш
Жасағанда жаттығу
Керек емес аптығу
1,2,3-1,2,3
Бұлшықетте
күш!
В енн диагаммасы
«Кім
шапшаң?»ойыны
Мақсаты; Өлі табиғат түрін ажырата білуге
үйрету
Шарты: Тірі және өлі табиғат заттарын араластырып
айту арқылы ажырату қажет. Егер өлі табиғат болса қол соғады.Сонан
кейін неліктен өлі табиғатқа жататынығын
дәлелдейді.
ІҮ.Жаңа сабақты бекіту
Логикалық ойын дамыту
сұрақтары:
-Су қыста қандай түрде
кездеседі?
-Суды қолда үйіп ұстауға бола
ма?
-Су қайнағанда неге
айналады?
-Мұз ерігенде неге
айналады?
Оқулықпен жұмыс
Өлі табиғаттың адамзат үшін қаншалықты қажет
екендігін түсіндіріп өтемін.
Өлі табиғат
Жұмбақтар
Алдым да әр түрінен
Жібек жіптің,
Аспанға әшекейлеп
Кесте тіктім
(Кемпірқосақ)
Көкжиекті көмкеріп,
Шатыр жайдым,
Кең
керіп (Кемпірқосақ)
Аяғы жоқ жүреді
Сылқ-сылқ күледі
(Бұлақ)
Дәптермен жұмыс
Тапсырма
Жұмбақтардың жауабын тап
Оларды жауабына сәйкес келетін суреттерді
дәптерден тауып боя.
Ү,Қорытынды,