Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім . І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
15.11.24ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы. 9-т |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.2.3.1 – шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау ; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– шығарма идеясын ашады; -идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды; -өмір шындығына өз бағасын береді; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Шығарманың идеясы: Романда күрес жолындағы азаматтың барлығы да шейіт болады. Сұмпайылар мен опасыздар ғана қалады. Бірақ халық рухының өлмегені, елінің әлдебір терең қойнауында жаңа ұрпақ өсіп келе жатқаны оймен аңдалып, көңілмен ұғылғандай. Роман-трагедияның ең басты мұраты – отарлық заманның қара түнек зұлматын айғақтау екен. 9-тарауды оқып, мазмұндайды. 1-тапсырма. Әр эпизодтың түйінін ашыңыз.
2-тапсырма. Шығарманың көркемдік қуатын ашыңыздар. Неліктен сарказм жиі қолданылған?
3-тапсырма. Әке мен бала арасындағы келіспеушіліктің туындауы неліктен? Талдаңыз.
|
- сұрақтарға жауап береді.
-әр эпизодтың түйінін ашады; – шығарма идеясын ашады;
-кейіпкер сөзінің қолданысын, қызметін талдайды;
-үзіндіні негізге алып, кейіпкер ұстанымына баға береді; |
Дескриптор: -әр дұрыс жауап 1 ұпай; барлығы 3 ұпай. Дескриптор:
Дескриптор: -қызметін ашу 3 ұпай
Дескриптор: -баға беру2ұ; -дәлел келтіру 2 ұ барлығы 4 ұпай. |
Оқулық «Мектеп» 75-бет . |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма 82-беттегі жеке жұмысты орындау. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
79-бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өмірзая романы. 4-сағаты.
Өмірзая романы. 4-сағаты.
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім . І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
15.11.24ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы. 9-т |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.2.3.1 – шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау ; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– шығарма идеясын ашады; -идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды; -өмір шындығына өз бағасын береді; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Шығарманың идеясы: Романда күрес жолындағы азаматтың барлығы да шейіт болады. Сұмпайылар мен опасыздар ғана қалады. Бірақ халық рухының өлмегені, елінің әлдебір терең қойнауында жаңа ұрпақ өсіп келе жатқаны оймен аңдалып, көңілмен ұғылғандай. Роман-трагедияның ең басты мұраты – отарлық заманның қара түнек зұлматын айғақтау екен. 9-тарауды оқып, мазмұндайды. 1-тапсырма. Әр эпизодтың түйінін ашыңыз.
2-тапсырма. Шығарманың көркемдік қуатын ашыңыздар. Неліктен сарказм жиі қолданылған?
3-тапсырма. Әке мен бала арасындағы келіспеушіліктің туындауы неліктен? Талдаңыз.
|
- сұрақтарға жауап береді.
-әр эпизодтың түйінін ашады; – шығарма идеясын ашады;
-кейіпкер сөзінің қолданысын, қызметін талдайды;
-үзіндіні негізге алып, кейіпкер ұстанымына баға береді; |
Дескриптор: -әр дұрыс жауап 1 ұпай; барлығы 3 ұпай. Дескриптор:
Дескриптор: -қызметін ашу 3 ұпай
Дескриптор: -баға беру2ұ; -дәлел келтіру 2 ұ барлығы 4 ұпай. |
Оқулық «Мектеп» 75-бет . |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма 82-беттегі жеке жұмысты орындау. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
79-бет |
шағым қалдыра аласыз














