жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.
|
Бөлім: |
Мәтіндік есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мәлік Гүлімай Мұқанбедуллақызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.01.23 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 14 (ЕБҚ-1) |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- ондық бөлшек ұғымын меңгеру; - ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 минут |
- амандасу; - оқушыларды түгендеу; - өткен сабаққа шолу; -топқа бөлу - сергіту сәті «Мен саған алғыс айтамын ...» |
- амандасу; - жинақталу, оқулықтарын дайындау; -жасырынған сөзді табу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын ашады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы». |
5 сынып оқулығы. 2- бөлім. Қосымша 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 10 минут 5 минут 8 минут 12 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Сәйкестендіру» әдісі. Кестеде берілген жай бөлшектерді оған тең ондық бөлшекке сәйкестендіріңіз.
Тапсырма №1: (Ж) Әдіс: «Ойлан және бөліс» А деңгейі Оқулықтан 716 есептің 1 және 3. В деңгейі 716 есептің 2 және 4. ЕБҚ тапсырмасы: Суретте берілген заттарды санына байланысты салыстырыңыз. Оларды табиғи түсіне бояңыз.
Тапсырма №2: (ЖЖ) Әдіс: «Сандар сөйлейді»
Табылған сандарға сәйкес әріпті кестеден ретімен жазып, жасырынған сөзді табыңыз.
Қосымша есеп: оқулықтан 717 есеп. |
Әр оқушы тақтадағы жай бөлшектерді оған тең бөлшекке сәйкестендіріп жазады.
Оқулықтан берілген есепті жеке орындайды, жауабын тапқаннан кейін тақтада жауабымен бөліседі.
Берілген суретте бейнеленген жеміс-жидектерді салыстырып, табиғи түсіне бояйды.
Есептерді шығарып, жауабына сәйкес әріптерді жазып сөз құрастырады. |
Дескриптор: -берілген бөлшекті оған тең ондық бөлшекке сәйкестендіреді.
Дескриптор:
Дескриптор: -бейнеленген суреттерді салыстырады; - алманы табиғи түсіне бояйды; -алмұртты табиғи түсіне бояйды; -құлпынайды табиғи түсіне бояйды; -балмұздақты табиғи түсіне бояйды; -суретте бейнеленген жеміс-жидектерді ажыратады.
Дескриптор:
-
-
-
-
-
- ҚБ: Мұғалім бағалайды |
Қосымша 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 4 минут |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма: 718 есеп |
Сабақ бойынша екі ұнаған сәтті және бір ұсынысын айтады. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















сандарын бөлімі 10 болатын жай бөлшек түріне
келтіріңіз және ондық бөлшекке
айналдырыңыз.
сандарын бөлімі 100 болатын жай бөлшек түріне
келтіріңіз және шыққан санды ондық бөлшекке
айналдырыңыз.
санының бөлімі 10 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады;
санының бөлімі 10 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады;
санының бөлімі 10 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады;
санының бөлімі 100 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады;
санының бөлімі 100 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады;
санының бөлімі 100 болатын жай бөлшекке
келтіреді және ондық бөлшекке
айналдырады.












