|
№4 |
8 сынып информатика |
|
|
Тақырыбы |
Ондық бөлшектерді көшіру. Сәйкестік кестесі |
|
|
Мақсаты |
Оқушылардың сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Екілік, сегіздік, ондық, он алтылық санау жүйелерімен таныстырып олармен жұмыс жасауды үйрету. Оқушылардың
сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Миға шабуыл ,сто |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Тақта, стикерлер,смайликтер |
|
|
Негізгі дереккөздер |
Информатика 8 сынып оқулық, әдістемелік нұсқаулық 8 сынып Н.Т.Ермеков ,Л.Н.Кафтункина,В.А.Криворучко |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. .
|
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білу |
Миға шабуыл 1. Цифр
дегеніміз не? |
Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогқа түсіру |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Түсіну |
Сегіздік немесе оналтылық санды екілік санға түрлендіру бастапкы санның әрбір цифрын үш (сегіздік сан үшін- триадаларға) немесе төрт ( оналтылык сандар үшін-тетрадаларға) екілік сандардан тұратын топтарға жай ғана ауыстыру арқылы жүзеге асырылады. Мысалы: 1238= 001 010 011 = 10100112,
А1716=1010 0001 0111=1010000101112.
Егер ауыстырғаннан кейін екілік санның бүтін бөлігі нөлдерден басталса, онда олар алып тасталады. Бөлшек бөліктің соңындағы нөлдермен де тура солай жасайды. Мысалы:253,А416=001001010011,1011001002=1001010011,1010012. |
Тапсырма береді,бақылайды, бағыттайды. |
Топпен тапсырманы орындайды |
|
Қолдану |
Оқулықтан тапсырма береді № 1,2 |
Тапсырма береді,бақылайды, бағыттайды |
Топпен тапсырманы орындайды |
|
Талдау |
Тақтада орындалған тапсырманы талдау |
Тыңдайды,бағыттайды |
Топпен тапсырманы талдайды. |
|
Жинақтау |
1-нұсқа 1. Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 181,36910 б) 176,52610 в) 700610 г) 12510 д) 22910 2. Ондық сандарды оналтылық санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 32210 б) 150,700610 в) 284,24510 г) 42810 д) 315,07510 3. Екілік санды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 111101100112 ә) 11011010010012 б) 10011010110012 2-нұсқа 1. Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 32210 ә) 15010 б) 283,24510 в) 42810 г) 315,07510 2. Ондық сандарды оналтылық санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 18110 ә)176,52610 б)36910 12510 22910 3. Екілік санды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 110111110112 б) 10101110111012 в) 11101111010112 |
Бақылайды,тақырыпты жинақтайды |
Оқушылар түсінгендерін көрсету арқылы сабақты жинақтайды |
|
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау бағалау парақшалары |
Бағалау парақтарын таратады Бір- бірін бағалауды қадағалау |
Топты бағалау Өзін өзі бағалау |
|
Үйге тапсырма |
Оқып келу №3,4 тапсырма |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ондық бөлшектерді көшіру. Сәйкестік кестесі" 8-сынып
"Ондық бөлшектерді көшіру. Сәйкестік кестесі" 8-сынып
|
№4 |
8 сынып информатика |
|
|
Тақырыбы |
Ондық бөлшектерді көшіру. Сәйкестік кестесі |
|
|
Мақсаты |
Оқушылардың сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Екілік, сегіздік, ондық, он алтылық санау жүйелерімен таныстырып олармен жұмыс жасауды үйрету. Оқушылардың
сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Миға шабуыл ,сто |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Тақта, стикерлер,смайликтер |
|
|
Негізгі дереккөздер |
Информатика 8 сынып оқулық, әдістемелік нұсқаулық 8 сынып Н.Т.Ермеков ,Л.Н.Кафтункина,В.А.Криворучко |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. .
|
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білу |
Миға шабуыл 1. Цифр
дегеніміз не? |
Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогқа түсіру |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Түсіну |
Сегіздік немесе оналтылық санды екілік санға түрлендіру бастапкы санның әрбір цифрын үш (сегіздік сан үшін- триадаларға) немесе төрт ( оналтылык сандар үшін-тетрадаларға) екілік сандардан тұратын топтарға жай ғана ауыстыру арқылы жүзеге асырылады. Мысалы: 1238= 001 010 011 = 10100112,
А1716=1010 0001 0111=1010000101112.
Егер ауыстырғаннан кейін екілік санның бүтін бөлігі нөлдерден басталса, онда олар алып тасталады. Бөлшек бөліктің соңындағы нөлдермен де тура солай жасайды. Мысалы:253,А416=001001010011,1011001002=1001010011,1010012. |
Тапсырма береді,бақылайды, бағыттайды. |
Топпен тапсырманы орындайды |
|
Қолдану |
Оқулықтан тапсырма береді № 1,2 |
Тапсырма береді,бақылайды, бағыттайды |
Топпен тапсырманы орындайды |
|
Талдау |
Тақтада орындалған тапсырманы талдау |
Тыңдайды,бағыттайды |
Топпен тапсырманы талдайды. |
|
Жинақтау |
1-нұсқа 1. Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 181,36910 б) 176,52610 в) 700610 г) 12510 д) 22910 2. Ондық сандарды оналтылық санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 32210 б) 150,700610 в) 284,24510 г) 42810 д) 315,07510 3. Екілік санды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 111101100112 ә) 11011010010012 б) 10011010110012 2-нұсқа 1. Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 32210 ә) 15010 б) 283,24510 в) 42810 г) 315,07510 2. Ондық сандарды оналтылық санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 18110 ә)176,52610 б)36910 12510 22910 3. Екілік санды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а) 110111110112 б) 10101110111012 в) 11101111010112 |
Бақылайды,тақырыпты жинақтайды |
Оқушылар түсінгендерін көрсету арқылы сабақты жинақтайды |
|
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау бағалау парақшалары |
Бағалау парақтарын таратады Бір- бірін бағалауды қадағалау |
Топты бағалау Өзін өзі бағалау |
|
Үйге тапсырма |
Оқып келу №3,4 тапсырма |
||
шағым қалдыра аласыз













