Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту (2 сабақ).
|
Бөлімі: |
5.3.В.Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Мектеп: |
Подстепный жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бактиярова М.Н |
|
Күні: |
30.01.2025 |
|
Сыныбы: 5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.27. Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі(амандасу, оқушыларды түгендеу) Тақырыпты қайталау. Белсенді оқу әдісі: «Викторина» |
Мұғаліммен амандасады. |
ҚБ: «Шапалақ» әдісімен жұптар бірін бірі бағалайды |
Слайд. Оқулық Алдамұратова, Қ.Байшоланова Е.Байшоланов- Алматы. Атамұра, 2017
|
|
|
Жеке жұмыс (5 мин) |
Белсенді оқу әдісі: «Викторина»
|
Оқушылар аукцион ережесіне экранда берілген сұрақтарға жауап береді, дұрыс жауап берген жағдайды қосымша бонустарға ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс. Дескриптор: Білім алушы - ондық бөлшекті қосады; - ондық бөлшектерді қосудың тиімді әдістерін қолданып,есептер шығарады. |
ҚБ: мұғалімнің мадақтауы (Өте жақсы! Керемет! Жарайсың!) |
Word Wall Программасы арқылы (https://wordwall.net/ru/resource/67785898)
|
|
|
Топтық жұмыс (7 мин) Жұптық жұмыс (10 мин) |
Белсенді оқу әдісі: «Ойлан – жұптас - бөліс». Саралау тәсілі: Функционалдық тапсырмалар орындау
Қаламсап: 45,5 теңге, Дәптер: 87,75 теңге, Өшіргіш: 23,3 теңге. Аяулымда 200 теңге бар еді. Ол қанша теңге қайтарым алады? 43,45
|
Оқушылар берілген тапсырманы оқушы алдымен өзі орындайды, содан кейін жұп болып талқылайды, келесі топқа береді. Келесі топ тапсырмаларды тексереді. Оқушылар аукцион ережесіне тапсырмаларды орындайды, дұрыс жауап берген жағдайда әр тапсырма үшін 2000нан-8000 тг ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс.
|
ҚБ: «+», «-» ҚБ: «Лайк» әдісі. Топтар бірін-бірі. |
|
|
|
Топтық жұмыс (15 мин) |
Саралау тәсілі: «STEM технологиясы» «Сәйкестендіру» әдісі -1 топ «Пирамида» әдісі – 2топ «MACBOOK» әдісі – 3 топ «Тізбек» әдісі – 4 топ 3-ші тапсырманың жауабы:
4-ші тапсырманың жауабы:
|
Оқушылар тапсырманы оқиды, топпен орындайды. Болған соң тапсырманы тақтада түсіндіреді. 1-топ тапсырмасы:
3-топ тапсырмасы:
4-топ тапсырмасы:
Дискриптор: 1.Ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындайды; 2. Жауабын анықтап,дұрыс жауаппен сәйкестендіреді. Оқушылар аукцион тапсырмасын орындайды,дұрыс жауап берген жағдайды 5000 тг ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс.
|
ҚБ: «Eкі жұлдыз, бір тілек» әдісі aрқылы топтaр бір-бірін бaғaлaйды.
|
|
|
|
Топтық жұмыс (7 мин)
|
Саралау тәсілі: «Аукцион сабақ»
Теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
|
Аукцион тапсырмасына ақшаны оқушылар дұрыстап есептеп, ойланып тігеді. Дұрыс жауап үшін сонша акша қосылады жауап қате болса сонша тг ақшадан айырылады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия: «ҚҰНДЫ ПІКІР»
Үй жұмысы: «QR код»
Ең тиiмдi тәсілімен есептеңдер: 1)
(47+ 2‚8) + 4‚2;
|
Оқушы бүгінгі сабақ бойынша алған білімін бағалап,пікір білдіреді.
Телефонның камерасын қосып, QR кодты ашады. |
|
|
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту (2 сабақ).
|
Бөлімі: |
5.3.В.Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Мектеп: |
Подстепный жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бактиярова М.Н |
|
Күні: |
30.01.2025 |
|
Сыныбы: 5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.27. Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі(амандасу, оқушыларды түгендеу) Тақырыпты қайталау. Белсенді оқу әдісі: «Викторина» |
Мұғаліммен амандасады. |
ҚБ: «Шапалақ» әдісімен жұптар бірін бірі бағалайды |
Слайд. Оқулық Алдамұратова, Қ.Байшоланова Е.Байшоланов- Алматы. Атамұра, 2017
|
|
|
Жеке жұмыс (5 мин) |
Белсенді оқу әдісі: «Викторина»
|
Оқушылар аукцион ережесіне экранда берілген сұрақтарға жауап береді, дұрыс жауап берген жағдайды қосымша бонустарға ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс. Дескриптор: Білім алушы - ондық бөлшекті қосады; - ондық бөлшектерді қосудың тиімді әдістерін қолданып,есептер шығарады. |
ҚБ: мұғалімнің мадақтауы (Өте жақсы! Керемет! Жарайсың!) |
Word Wall Программасы арқылы (https://wordwall.net/ru/resource/67785898)
|
|
|
Топтық жұмыс (7 мин) Жұптық жұмыс (10 мин) |
Белсенді оқу әдісі: «Ойлан – жұптас - бөліс». Саралау тәсілі: Функционалдық тапсырмалар орындау
Қаламсап: 45,5 теңге, Дәптер: 87,75 теңге, Өшіргіш: 23,3 теңге. Аяулымда 200 теңге бар еді. Ол қанша теңге қайтарым алады? 43,45
|
Оқушылар берілген тапсырманы оқушы алдымен өзі орындайды, содан кейін жұп болып талқылайды, келесі топқа береді. Келесі топ тапсырмаларды тексереді. Оқушылар аукцион ережесіне тапсырмаларды орындайды, дұрыс жауап берген жағдайда әр тапсырма үшін 2000нан-8000 тг ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс.
|
ҚБ: «+», «-» ҚБ: «Лайк» әдісі. Топтар бірін-бірі. |
|
|
|
Топтық жұмыс (15 мин) |
Саралау тәсілі: «STEM технологиясы» «Сәйкестендіру» әдісі -1 топ «Пирамида» әдісі – 2топ «MACBOOK» әдісі – 3 топ «Тізбек» әдісі – 4 топ 3-ші тапсырманың жауабы:
4-ші тапсырманың жауабы:
|
Оқушылар тапсырманы оқиды, топпен орындайды. Болған соң тапсырманы тақтада түсіндіреді. 1-топ тапсырмасы:
3-топ тапсырмасы:
4-топ тапсырмасы:
Дискриптор: 1.Ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындайды; 2. Жауабын анықтап,дұрыс жауаппен сәйкестендіреді. Оқушылар аукцион тапсырмасын орындайды,дұрыс жауап берген жағдайды 5000 тг ие болады. Қате жауап жағдайында ақша шегеріледі. Команда банкирі бөлінген қаржыны дұрыс есептеп отыруы тиіс.
|
ҚБ: «Eкі жұлдыз, бір тілек» әдісі aрқылы топтaр бір-бірін бaғaлaйды.
|
|
|
|
Топтық жұмыс (7 мин)
|
Саралау тәсілі: «Аукцион сабақ»
Теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
|
Аукцион тапсырмасына ақшаны оқушылар дұрыстап есептеп, ойланып тігеді. Дұрыс жауап үшін сонша акша қосылады жауап қате болса сонша тг ақшадан айырылады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия: «ҚҰНДЫ ПІКІР»
Үй жұмысы: «QR код»
Ең тиiмдi тәсілімен есептеңдер: 1)
(47+ 2‚8) + 4‚2;
|
Оқушы бүгінгі сабақ бойынша алған білімін бағалап,пікір білдіреді.
Телефонның камерасын қосып, QR кодты ашады. |
|
|
-
шағым қалдыра аласыз



























