|
Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: Қ.Орымбетов |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: Қазыбеккызы Ардак |
Күні: |
|||
|
Сынып: 5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережесін пайдаланып есептер шығару |
|||
|
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын бақылау. Сәттілік тілеу арқылы психологиялық атмосфераны туғызу. Түрлі көңіл күй бейнеленген смайликтер арқылы сабақ алды көңіл күймен бөлісу.
Үй тапсырмасын тексеру Әр оқушыға бағалау парақтары үлестіріледі.
Оқушылардың назарына шоғырландыру үшін |
Түрлі смайликтерді алып көңіл күйлерін білдіреді, бір-біріне сәттілік тілейді
«learningapps»
платформасындағы анаграмма әдісі арқылы әр қатардан бір
оқушы шығарған есептері шығарады. Қалған оқушылар өз жауаптарымен
салыстырып, талқылайды
Оқушылар топқа бөлінеді |
Мадақтау
Бағалау парағына-,+ белгілейді |
https://learningapps.org/display?v=prdjtkgun23 |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару мақсатында
|
Оқушылар мұғалім оқыған ережелерді дұрыс десе «1» санымен, қате деп есептесе «0» санымен белгілеп сегіз таңбалы сан шығарады.
Шыққан көп таңбалы санды оқиды және сол санға қатысты сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздер арқылы
|
Слайд 1 |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Сабақ мақсаты таныстырылым. Өткен сабақты видео көрсету арқылы еске түсіремін. Видео аяқталған соң оқушылардан кері байланыс жасау,Қайталап тақтаға мұғалім таныстырылым жасап сабақты түсіндіреді,бөлу амалын орындауды мысал арқылы түсіндіреді. Оқушыларға есеп шығаруға тапсырмалар беріледі. «Жедел хат» әдіс. «Джигсо» әдісі арқылы Топпен жұмыс Тапсырма №1 Амалды орындаңдар: 2-топ 3-топ
ЕБҚ-ға тапсырма «Кім жылдам» әдісі. жеке жұмыс
Семантикалық карта
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар бүгінгі өткен сабағынан тест тапсырады. Тест Plickers платформасымен телфон арқылы жауабын тексереді.
Бағалау парағын бағалау. |
Амалды
орындаңдар: Топ ішінде талқылап болған соң конверттегі есепті келесі топқа ауыстырып әр топтан бір оқушы келіп жауаптарын айтады
Дескриптор
Дескриптор-Есептің
шартын жазады- Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындайды
Дескриптор - Ондық бөлшекті натурал санға,ондық бөлшекке бөлуді орындайды. -Дұрыс жауабын белгілейді.
|
Топтық бағалау
орындалады -ондық бөлшекті бөлу алгоритімін орындайды
1 балл 1балл 1балл Жалпы:3балл
Слайдта көрсетілген жауаптары арқылы «Өзіңді бағала өзін-өзі бағалау әдісі қолданылады» Дұрыс жауап :1 Жалпы:3 балл
Барлығы:10 балл |
слайд2
Слайд3
Қосымша 1
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс алады -не білдім, не үйрендім -нені түсінбедім -неге көңіл аударуым керек
Үй тапсырмасы: Оқулықтан 824 есеп |
«
Стикерді жапсыру
|
|
|
Қосымша 1
Тест есептері
7,425:4,5 4,5 А жауабы
1046,32:44:2,9 8,2 С жауабы
1,9+10,829:1,19 11 А жауабы
1616,9:95:7,4 2,3 В жауабы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
|
Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: Қ.Орымбетов |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: Қазыбеккызы Ардак |
Күні: |
|||
|
Сынып: 5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережесін пайдаланып есептер шығару |
|||
|
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын бақылау. Сәттілік тілеу арқылы психологиялық атмосфераны туғызу. Түрлі көңіл күй бейнеленген смайликтер арқылы сабақ алды көңіл күймен бөлісу.
Үй тапсырмасын тексеру Әр оқушыға бағалау парақтары үлестіріледі.
Оқушылардың назарына шоғырландыру үшін |
Түрлі смайликтерді алып көңіл күйлерін білдіреді, бір-біріне сәттілік тілейді
«learningapps»
платформасындағы анаграмма әдісі арқылы әр қатардан бір
оқушы шығарған есептері шығарады. Қалған оқушылар өз жауаптарымен
салыстырып, талқылайды
Оқушылар топқа бөлінеді |
Мадақтау
Бағалау парағына-,+ белгілейді |
https://learningapps.org/display?v=prdjtkgun23 |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару мақсатында
|
Оқушылар мұғалім оқыған ережелерді дұрыс десе «1» санымен, қате деп есептесе «0» санымен белгілеп сегіз таңбалы сан шығарады.
Шыққан көп таңбалы санды оқиды және сол санға қатысты сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздер арқылы
|
Слайд 1 |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Сабақ мақсаты таныстырылым. Өткен сабақты видео көрсету арқылы еске түсіремін. Видео аяқталған соң оқушылардан кері байланыс жасау,Қайталап тақтаға мұғалім таныстырылым жасап сабақты түсіндіреді,бөлу амалын орындауды мысал арқылы түсіндіреді. Оқушыларға есеп шығаруға тапсырмалар беріледі. «Жедел хат» әдіс. «Джигсо» әдісі арқылы Топпен жұмыс Тапсырма №1 Амалды орындаңдар: 2-топ 3-топ
ЕБҚ-ға тапсырма «Кім жылдам» әдісі. жеке жұмыс
Семантикалық карта
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар бүгінгі өткен сабағынан тест тапсырады. Тест Plickers платформасымен телфон арқылы жауабын тексереді.
Бағалау парағын бағалау. |
Амалды
орындаңдар: Топ ішінде талқылап болған соң конверттегі есепті келесі топқа ауыстырып әр топтан бір оқушы келіп жауаптарын айтады
Дескриптор
Дескриптор-Есептің
шартын жазады- Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындайды
Дескриптор - Ондық бөлшекті натурал санға,ондық бөлшекке бөлуді орындайды. -Дұрыс жауабын белгілейді.
|
Топтық бағалау
орындалады -ондық бөлшекті бөлу алгоритімін орындайды
1 балл 1балл 1балл Жалпы:3балл
Слайдта көрсетілген жауаптары арқылы «Өзіңді бағала өзін-өзі бағалау әдісі қолданылады» Дұрыс жауап :1 Жалпы:3 балл
Барлығы:10 балл |
слайд2
Слайд3
Қосымша 1
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс алады -не білдім, не үйрендім -нені түсінбедім -неге көңіл аударуым керек
Үй тапсырмасы: Оқулықтан 824 есеп |
«
Стикерді жапсыру
|
|
|
Қосымша 1
Тест есептері
7,425:4,5 4,5 А жауабы
1046,32:44:2,9 8,2 С жауабы
1,9+10,829:1,19 11 А жауабы
1616,9:95:7,4 2,3 В жауабы
шағым қалдыра аласыз




