Сабақтың тақырыбы: Өнегелі отбасы
Құндылық: сыйластық
Қасиеттер. мейірімділік, татулық, ақылды тыңдай білу
Мұғалiмі : Имангалиева Самал Булатовна
Cыныбы: « 5а»
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың «сыйластық» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.
Міндеті:
-
Ақылды тыңдай білудің өмірдегі маңыздылығын түсіндіру.
-
Ақылды тыңдай білу іскерліктерін дамыту.
-
Ақыл, өнеге, өсиеттерді тыңдауға, бағалауға тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: жаңа
сабақ.
Сабақтың
типі: білімді жинақтау, жүйелеу
сабағы.
Әдіс –тәсілдері: СТО, түсіндіру, әңгімелеу, ой қозғау, талдау, оқы, жұптас, талқыла, сұрақ – жауап т.б
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, үнтаспа, дәптер, оқулық және т.б.
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Сабақта қолданылатын ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасып оқушылардың көңіл күйін сұрау,сабаққа дайындау Психологиялық дайындық: «5Т» ережесі
«Нұрға бөлену» Мозайка әдісі. Әр түрлі қима қағаздардағы суреттерді таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді. 1-топ: Мейірімділік аясы 2-топ: Адамшылықтың шуағы сөнбесін 3-топ: Жүректен-жүрекке «Кім жылдам?» әдісі арқылы уй тапсырмасын пысықтау Пысықтау сұрақтары. 1.Адамдармен қалай тез тіл табысуға болады? 2.Қоршаған ортамен қалай қарым-қатынас жасауға тиіспіз? 3.Адам өз өмірін жалғыз өткізе алама? 4.Өзгелермен қалай қарым-қатынас жасайсың? 5.Адамның шын ықыласпен істеген іс-әрекеттері қандай сезім тудырады? 6.Сүйіспеншілік сезімдеріңді қалай білдіресіңдер? Кімге? Неліктен? |
Топшамалар, суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Дәйексөзбен жұмыс «Ата- ананың ақылы – Сайрап жатқан жолмен тең. Ақылдының ақылы – Сарқылмайтын көлмен тең.» деген халық мақалына ой пікірлерін айтуды тапсырады. Мұғалімнің сыйы «Ой-қозғау » 1.Отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? 2.Сенің отбасыңда қанша адам бар? 3.Сенің отбасың үлкен бе? 4.Сенің ата- анаң қайда жұмыс істейді? 5.Сенің атаң, әжең бар ма? 6.Жан ұядағы адамдар бір біріне қандай болу керек? Оқып, жұптасып, талқылауға тапсырма береді. Мәтінмен жұмыс. (әр топқа мәтін таратылады) 1-топ: Қорада малың болсын, көшеде талың болсын. 2-топ:«Отбасы татулығы» аңыз-әңгіме 3-топ:Туыстық атаулар. Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс 1-топ:«Менің отбасым» шағын шығарма 2-топ: Рольдік ойын «Жеті ата» 3-топ: «Бес жолды өлең» Отбасы Қорытындылау Бізге үлгі- өнеге болатын үлкендердің, даналардың ақыл өсиеттерін,даналық сөздерін тыңдап,оларды өмірде қолдана білсек,өмірден өз орнымызды нақты таба аламыз.Сондықтан қолымыздан келгенше үлкендердің кеңесін,ақылын құлақ түріп,тыңдаған жөн. |
Слайд Топшама |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия Не білдім? Не ұнамады? Бүгінгі сабақтан алған әсерім. Топпен ән айту «Менің Әкем ең жақсы адам әнін» айтады. Тыныштық сәті: Дем алу және демді сыртқа шығару |
Плакат, суреттер Стикер, алма ағашы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнегелі отбасы
Өнегелі отбасы
Сабақтың тақырыбы: Өнегелі отбасы
Құндылық: сыйластық
Қасиеттер. мейірімділік, татулық, ақылды тыңдай білу
Мұғалiмі : Имангалиева Самал Булатовна
Cыныбы: « 5а»
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың «сыйластық» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.
Міндеті:
-
Ақылды тыңдай білудің өмірдегі маңыздылығын түсіндіру.
-
Ақылды тыңдай білу іскерліктерін дамыту.
-
Ақыл, өнеге, өсиеттерді тыңдауға, бағалауға тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: жаңа
сабақ.
Сабақтың
типі: білімді жинақтау, жүйелеу
сабағы.
Әдіс –тәсілдері: СТО, түсіндіру, әңгімелеу, ой қозғау, талдау, оқы, жұптас, талқыла, сұрақ – жауап т.б
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, үнтаспа, дәптер, оқулық және т.б.
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Сабақта қолданылатын ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасып оқушылардың көңіл күйін сұрау,сабаққа дайындау Психологиялық дайындық: «5Т» ережесі
«Нұрға бөлену» Мозайка әдісі. Әр түрлі қима қағаздардағы суреттерді таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді. 1-топ: Мейірімділік аясы 2-топ: Адамшылықтың шуағы сөнбесін 3-топ: Жүректен-жүрекке «Кім жылдам?» әдісі арқылы уй тапсырмасын пысықтау Пысықтау сұрақтары. 1.Адамдармен қалай тез тіл табысуға болады? 2.Қоршаған ортамен қалай қарым-қатынас жасауға тиіспіз? 3.Адам өз өмірін жалғыз өткізе алама? 4.Өзгелермен қалай қарым-қатынас жасайсың? 5.Адамның шын ықыласпен істеген іс-әрекеттері қандай сезім тудырады? 6.Сүйіспеншілік сезімдеріңді қалай білдіресіңдер? Кімге? Неліктен? |
Топшамалар, суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Дәйексөзбен жұмыс «Ата- ананың ақылы – Сайрап жатқан жолмен тең. Ақылдының ақылы – Сарқылмайтын көлмен тең.» деген халық мақалына ой пікірлерін айтуды тапсырады. Мұғалімнің сыйы «Ой-қозғау » 1.Отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? 2.Сенің отбасыңда қанша адам бар? 3.Сенің отбасың үлкен бе? 4.Сенің ата- анаң қайда жұмыс істейді? 5.Сенің атаң, әжең бар ма? 6.Жан ұядағы адамдар бір біріне қандай болу керек? Оқып, жұптасып, талқылауға тапсырма береді. Мәтінмен жұмыс. (әр топқа мәтін таратылады) 1-топ: Қорада малың болсын, көшеде талың болсын. 2-топ:«Отбасы татулығы» аңыз-әңгіме 3-топ:Туыстық атаулар. Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс 1-топ:«Менің отбасым» шағын шығарма 2-топ: Рольдік ойын «Жеті ата» 3-топ: «Бес жолды өлең» Отбасы Қорытындылау Бізге үлгі- өнеге болатын үлкендердің, даналардың ақыл өсиеттерін,даналық сөздерін тыңдап,оларды өмірде қолдана білсек,өмірден өз орнымызды нақты таба аламыз.Сондықтан қолымыздан келгенше үлкендердің кеңесін,ақылын құлақ түріп,тыңдаған жөн. |
Слайд Топшама |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия Не білдім? Не ұнамады? Бүгінгі сабақтан алған әсерім. Топпен ән айту «Менің Әкем ең жақсы адам әнін» айтады. Тыныштық сәті: Дем алу және демді сыртқа шығару |
Плакат, суреттер Стикер, алма ағашы |
шағым қалдыра аласыз













