«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ Өскемен қаласы ШҚО
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 63-сабақ
|
Бөлім: |
Есеп шығару. Ортақ тақырып: «Мамандықтар әлемі» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Рахимжанова Данара Мусратовна |
|
|
Күні: |
07.12.2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнімділік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Ә) Гугл диск арқылы өткен тақырыптарды қайталау тестін орындау Б)-Бүгінгі сабағымызда да өнімділікке берілген тапсырмалар орындап, мамандықтың басқа да түрлерін анықтайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. В) Топтық жұмыс: дөңгелектер қию арқылы өнімділікті анықтау |
Жаттығу жасайды.
Жұппен үй жұмысын тексереді. |
Бағалау парағына критерий бойынша бағалайды : А) 3балл Ә) 6 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, талқыла» әдісі. 1)Сұраққа жауап беріңдер. Ш: 3*10=30 2*10=20 30>20 30+20=50 Ж: Анасы мен қызы 10 минутта 50 мәнті түйді. 2а) Құмсағаттың көмегімен 1 минут ішінде қанша мысал шығаратындарыңды тексеріңдер. Мысал шығарудағы өзіңнің өнімділігңді ата. 3*(180-90)-70=200-ф (320-80)*1=240-о 400:50*40=320-р 240:60*100=400-м 640-560*0=640 -у 1000:5*4=800-л (940-720)*4=880-а Формула 2ә) Біз формула деп нені айтамыз? Формулаларға қараңдар ережені толықтырыңдар. ОНЛАЙН МЕКТЕП ПЛАТФОРМАСЫНДА ТАПСЫРМАЛАР ОРЫНДАУ Сергіту сәтінде билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 3)
4) Есептің шешуін жазыңдар. Ш: t=84:14=6 Ж: тәжірибелі шебер 6 сағатта дайындайды. Ш:А=10*4=40 Ж: жас жұмысшы барлығы 40 бөлшек дайындайды. Ш: V=14:2=7 Ж: шебердің шәкірті 1сағатта 7 бөлшек дайындайды. 6) Шығармашылық жұмыс. 2400:4=600-таңғы ас 2400:5=480-кешкі ас 2400-(600+480)=1320(түскі ас) Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -4-есептегі кестенің әр жолы бойынша кері есеп құрастыр және шығар.
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Шешуі бойынша есеп құрастырыңдар. Дәптерге кесте сызып, оны толтырыңдар.
Асқар әрқайсысы 25тг тұратын 160 дана тәтті нан мен 10 қорап шырынға барлығы 5200тг төледі. Бір қорап шырынның бағасы қанша теңге? 8) Есепті шығарыңдар. Ш: 2*3=6 (жұмыртқа) 1*3=3 (тұз) ½*3=1 ½ (сүт) 2*3=6 (қызанақ) 2*4=8 (жұмыртқа) 1*4=4 (тұз) ½*4=2 (сүт) 2*4=8 (қызанақ) Ж: 3 адамға 6 жұмыртқа, 3 шымшым тұз,1,5 кесе сүт, 6 қызанақ қажет. 4 адамға 8 жұмыртқа, 4 шымшым тұз,2 кесе сүт, 8 қызанақ қажет. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 84-бет №9. |
Тапсырмаларды орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор:
Тексере отырып өрнектердің мәнін есептеуді орындайды-. Өрнектердің мәнін есептейді-7балл. 3 балл
10 балл
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-
Шешуі бойынша есеп құрастырып, кестені толтырады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
|
Математика 4-сынып 2-бөлім
Телефон,планшет
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 2 мин |
Кері байланыс: «Жемістер» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 84-бет №10. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Өнімділік " тақырыбына сабақ жоспары 4 сынып математика пәні
"Өнімділік " тақырыбына сабақ жоспары 4 сынып математика пәні
«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ Өскемен қаласы ШҚО
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 63-сабақ
|
Бөлім: |
Есеп шығару. Ортақ тақырып: «Мамандықтар әлемі» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Рахимжанова Данара Мусратовна |
|
|
Күні: |
07.12.2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнімділік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Ә) Гугл диск арқылы өткен тақырыптарды қайталау тестін орындау Б)-Бүгінгі сабағымызда да өнімділікке берілген тапсырмалар орындап, мамандықтың басқа да түрлерін анықтайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. В) Топтық жұмыс: дөңгелектер қию арқылы өнімділікті анықтау |
Жаттығу жасайды.
Жұппен үй жұмысын тексереді. |
Бағалау парағына критерий бойынша бағалайды : А) 3балл Ә) 6 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, талқыла» әдісі. 1)Сұраққа жауап беріңдер. Ш: 3*10=30 2*10=20 30>20 30+20=50 Ж: Анасы мен қызы 10 минутта 50 мәнті түйді. 2а) Құмсағаттың көмегімен 1 минут ішінде қанша мысал шығаратындарыңды тексеріңдер. Мысал шығарудағы өзіңнің өнімділігңді ата. 3*(180-90)-70=200-ф (320-80)*1=240-о 400:50*40=320-р 240:60*100=400-м 640-560*0=640 -у 1000:5*4=800-л (940-720)*4=880-а Формула 2ә) Біз формула деп нені айтамыз? Формулаларға қараңдар ережені толықтырыңдар. ОНЛАЙН МЕКТЕП ПЛАТФОРМАСЫНДА ТАПСЫРМАЛАР ОРЫНДАУ Сергіту сәтінде билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 3)
4) Есептің шешуін жазыңдар. Ш: t=84:14=6 Ж: тәжірибелі шебер 6 сағатта дайындайды. Ш:А=10*4=40 Ж: жас жұмысшы барлығы 40 бөлшек дайындайды. Ш: V=14:2=7 Ж: шебердің шәкірті 1сағатта 7 бөлшек дайындайды. 6) Шығармашылық жұмыс. 2400:4=600-таңғы ас 2400:5=480-кешкі ас 2400-(600+480)=1320(түскі ас) Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -4-есептегі кестенің әр жолы бойынша кері есеп құрастыр және шығар.
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Шешуі бойынша есеп құрастырыңдар. Дәптерге кесте сызып, оны толтырыңдар.
Асқар әрқайсысы 25тг тұратын 160 дана тәтті нан мен 10 қорап шырынға барлығы 5200тг төледі. Бір қорап шырынның бағасы қанша теңге? 8) Есепті шығарыңдар. Ш: 2*3=6 (жұмыртқа) 1*3=3 (тұз) ½*3=1 ½ (сүт) 2*3=6 (қызанақ) 2*4=8 (жұмыртқа) 1*4=4 (тұз) ½*4=2 (сүт) 2*4=8 (қызанақ) Ж: 3 адамға 6 жұмыртқа, 3 шымшым тұз,1,5 кесе сүт, 6 қызанақ қажет. 4 адамға 8 жұмыртқа, 4 шымшым тұз,2 кесе сүт, 8 қызанақ қажет. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 84-бет №9. |
Тапсырмаларды орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор:
Тексере отырып өрнектердің мәнін есептеуді орындайды-. Өрнектердің мәнін есептейді-7балл. 3 балл
10 балл
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-
Шешуі бойынша есеп құрастырып, кестені толтырады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
|
Математика 4-сынып 2-бөлім
Телефон,планшет
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 2 мин |
Кері байланыс: «Жемістер» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 84-бет №10. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз















