Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Оперативті жады және оның түрлері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Бекітемін»
Директордың оқу-өндірістік
жұмыстары жөніндегі орынбасары
_____________А.Б.Ахметова
Түсіндірме жазба
Курс: |
4 |
Топ: |
№13 |
Сабақ нөмірі: /пар/ |
9 |
||||
Мамандық / біліктілік: |
130401-Ақпаратты қорғау технигі |
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Оперативті жады және оның түрлері |
||||||||
Күні: |
№13 28.09.2021 |
Ұзақтығы: |
90 |
||||||
Өткізу орны: |
№8 «Информатика» кабинеті |
||||||||
Сабақтың мақсаты: |
|||||||||
|
Компьютер құрылысының бір бөлігі жадымен танысып оқушылардың түсініктерін жүйелеуге және кеңейтуге жағдай жасау. Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.
|
||||||||
|
Студенттерді сабақ барысында білімділікке, жауапкершілікке, нақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
||||||||
|
Кез келген компьютердің ең негізгі құрамдас бөлігі ол – жады. Сол туралы білімдеоін кеңейтіп өз беттерінше тақырыпты талқылап терең түрде ашу ,білімдерін жүйелеу және кеңейтуме н дағдыларын қалыптастыру.
|
||||||||
Сабақ типі: Сабақ түрі: |
Теориялық сабақ |
||||||||
Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар, педагогикалық технологиялар: |
|||||||||
кітаппен жұмыс/ СӨЖ,пікірлесу, лекция/,көрнекілік/иллюстрация,демонстрация /;практикалық репродуктивті;дедуктивті; оқытушының оқу-әдістемелік жұмыстары, өзіндік оқу жұмысының әдістемесі,ауызша бақылау жұмысы, жазбаша бақылау жұмысы, тест, сұрақ-жауап ж/е т.б |
Қажетті құралдар мен жабдықтар: |
Оқулықтар, әдістемелік оқулық, интерактивті тақта, электрондық оқулық, таратылмалы дидактикалық материалдар, плакаттар. |
Оқытушы туралы ақпарат: |
|
Т.А.Ә: Терекбаева А.Б. |
Тел.: 87077287654 |
Сабақтың жоспар- конспектісі
Сабақ барысы |
Уақыт (мин) |
Оқытушы әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Оқыту ресурстары мен материалдар |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1.Ұйымдастыру кезеңі |
5 |
а) Дәрісхананың гигиеналық тазалығын тексеру; ә) Интерактивті тақтаны қосып, сабаққа дайындау ; б) Студенттерді түгендеу; д) Кезекшілерден үйге не берілгендігі жөнінде сұрау; в) Студенттердің сабаққа дайындығын тексеру; г) Сабақтың мақсатымен, барысымен таныстыру. Сәлеметсіздер ме! Отырыңыздар! Кім кезекші? Сабақта кім жоқ? Үйге не берілді? Дәптерлеріңізді ашып, бүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазып алыңыздар. |
Ұйымдастырудың қысқаша мерзімінде студенттер амандасады,топ студенттерінің толық дайындығын көрсетеді. |
Тақта, Көрнекілік материалдар |
2.Үй жұмысын жан жақты тексеру |
6 |
Бақылаймын. Студенттердің алдыңғы сабақтағы алған білімдерін байқау үшін сұрақ-жауап қойылады. 1. Пернелерді басу ережелері қандай? 2. Машиналық аударма дегеніміз не? 3. Қолданбалы бағдарлама пакеттері дегеніміз не? 4. Практикалық жұмысты жасамастан бұрын, ең бірінші біз мән беретін нәрсе? «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
1.Студенттер сұрақ –жауап әдісімен өздерінің білімдерін жинақтап, еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді. 2. Үй тапсырмасын орындайды. |
Тақта, көрнекілік материалдар.
|
3.Жаңа сабақты қабылдау кезеңі. |
51 |
Ұялы телефондарға тоқталайық. Оқушылар жауабы /Дербес компьютер, проектор, ұялы телефондар, интерактивті тақта/ Сендер компьютер , телефонды қалай тандаймыз несіне көңәл бөлемізр? Оқушылар жауабы: Оқушылар телефондардың фирмаларының аттарын айтады ,компьютердің ,телефонның түрі, жадысы, экраны, размері.
ұялы телефондар туралы слайд көрсетіледі Осы ақпарат қандай түрінде берілген? Оқушылар жауабы /мәтіндік/ Мәтіндік ақпаратты басқа түрде ұсынуға бола ма? Қандай? Оқушылар жауабы -Өз ойларын айтады Мәтінде берілген шамаларды салыстырыңдар. Берілген ақпаратты есте сақтау оңай ма? Осы мәтін күйінде берілген ақпаратты біз бірден қабылдай аламыз ба? Оқушылар жауабы -Өз ойларын айтады. Оқушылар жауабы өз ойларын айтады Проблемалық сұрақ Мәтіндік ақпаратты тағы қандай түрде ұсынуға болады? Схема, график, сызба, диаграмма түрінде
ІҮ. Сабақтың негізгі тақырыбы мен мақсатын анықтау мақсат қою: енді осы тақырып бойынша әркім дәптерлеріңе 2 сөйлеммен Смарт (ақылды) мақсат жаза қойыңдар. Әр оқушы дәптерлеріне бүгінгі сабаққа мақсаттарын жазады, 1-2 оқушыға оқыту Электронды оқулықта берілген ақпаратпен жұмыс жасаймыз.SIN KAZ Модуль 1 компьютер құрылғысы. Ол не? Не үшін керек? = ұғым + Ұғым
Слайдта көру Ү. Оқушылардың жаңа тақырыпты меңгеруі - оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; Бағыт беру /тапсырма бойынша/ Топта постермен жұмыс. Әр топқа топтастырылған тақырып бойынша мәтін беріледі. Әр топ берілген мәтіндә талқылайды Жұппен жұмыс. Оқушылар карточканың түсі бойынша жұптасып отырады. «Көршіңе айтып бер» тәсілі бойынша жұппен талқылау ұсынылады. І топ: Оперативті жады деген не? ІІ топ: Жадының түрлері ІІІ топ: Қандай қызмет атқарады? Мұғалімнің қалауымен әр топта орындықтың артына стикер жабыстыру арқылы спикер тағайындау жүзеге асады. Постерге түсіру, қорғау ұсынылады. Постерді бағалау дискрипторы бойынша бағалау Ұтымды жағын қолдау және өз ұстанымдарына сәйкес ұсыныстарын ортаға салу. Әр топ өз идеяларын постерге түсіреді.
|
Студенттер өз бетінше тапсырмаларды орындайды |
Оқулықтар,тақта, көрнекілік материалдар. Әдістемелік нұсқаулар. |
4. Білім алушылардың жаңа материалды түсініп және белсенді игеру үшін бекіту кезеңі. |
8 |
Пысықтаймын. 1.Жаңа сабақта алған білімдерін бекіту үшін сұрақтар қоямын. 1. Бұл практикалық жұмыстарды қандай программаларды орындадыңыздар? 2. Сіздерге қандай тапсырма ұнады, несімен?
|
1.Студенттер жаңа сабақ бойынша алған білімдерін қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді
|
Оқулықтар,тақта, көрнекілік материалдар. Әдістемелік нұсқаулар. |
|
10 |
Сергіту сәті. Психологиялық тест Сергіту сәті: «Көзге арналған жаттығулар»
Әрбір жаттығуды кемінде 4-5 рет қайталау қажет. |
|
|
5.Жаңа материалды білім алушының түсінуін тексеру кезеңі |
10 |
«Бес саусақ» тәсілі Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: Бас бармақ
– 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |