|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Оқуға құштар мектеп |
|
|
Мақсаттары |
Білімнің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; Оқуға құштарлығын арттыра отырып, білім алуға ынталарын дамыту; Кітапты қадірлеуге, еңбекті сүюге тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Құрметті оқушылар Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы Оқуға құштар мектеп. Білім шыңын өрлейміз басып алға , Қиындық жоқ , бөгеліс жолымызда. Салтанатпен сап түзеп, ән шырқаймыз, Көк туымыз желбіреп қолымызда. Тақтаға қарайықшы, не көріп тұрсыңдар?(Мақал- мәтелдер) Олай болса мақалдардағы көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қою арқылы, мағынасын ашу арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтаймыз. ………….- білім бұлағы, Білім- өмір шырағы.
………- инемен құдық қазғандай.
………… білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ. |
Оқушылар белсене катысады |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Оқусыз білім жоқ дегендей оқуға құштарлық барлық баланың бойында табылуы қажет.. .Сұрақтар бойынша әңгіме жүргізу. Адамға білім не үшін қажет? Оқу кезінде қандай қиындықтар кездеседі? Оларды қалай жеңуге болады деп ойлайсыңдар? Білімді болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет деп ойлайсыңдар? Білім неге жетелейді:
Болашаққа жетедейді. Табиғат құпияларын ашуға көмектеседі Өзіңді және өзгені тануға көмектеседі. Өмірді түсінуге көмектеседі. Мамандық таңдауға көмектеседі. |
Табанды бала»мәтінін мәнерлеп оқи отырып, аңыз әңгімедегі Әлімнің «мен оқуым керек» деген өз мақсатына қалай жеткенін және оның үлкен ғалым болғанын мысалға ала отырып, балалардың оқуға құштарлығын арттыру. .
5. Жағдаяттарды талдау. Бала алдына қандай мақсат қойды? Ол өз мақсатына қалай жетті? Баланың ғалым болуына қандай қасиетері көмектесті? «Табандылық» дегенді қалай түсінесіңдер
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
|
Жетелейді армандарға бұл мектеп — дегендей мектеп қабырғасынан білім нәрімен сусындап , одан әрі қалаған мамандықтарың бойынша білім алып , еліміздің түкпір- түкпірінде еңбек етіп көркейтер,туын желбіретер 2030 жылдың нағыз іскер азаматтары сендер боласыңдар !Сондықтан елдің болашағы да, өркені де , бүгінгі жас ұрпақ, сіздердің қолдарыңызда. «Ел үмітін ер ақтар,ер үмітін ел сақтар» демекші , ел үмітін ақтау сендермен өлшенбек
|
Білім алу қызығушылық , еңбекқорлық және табандылық танытуды қажет етеді. Білім адам игілігіне қызмет етеді . |
|
|
Тақырыбы:
Оқуға құштар мектеп
Өткізген.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқуға құштар мектеп тәрбие сағаты қмжсы
Оқуға құштар мектеп тәрбие сағаты қмжсы
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Оқуға құштар мектеп |
|
|
Мақсаттары |
Білімнің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; Оқуға құштарлығын арттыра отырып, білім алуға ынталарын дамыту; Кітапты қадірлеуге, еңбекті сүюге тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Құрметті оқушылар Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы Оқуға құштар мектеп. Білім шыңын өрлейміз басып алға , Қиындық жоқ , бөгеліс жолымызда. Салтанатпен сап түзеп, ән шырқаймыз, Көк туымыз желбіреп қолымызда. Тақтаға қарайықшы, не көріп тұрсыңдар?(Мақал- мәтелдер) Олай болса мақалдардағы көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қою арқылы, мағынасын ашу арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтаймыз. ………….- білім бұлағы, Білім- өмір шырағы.
………- инемен құдық қазғандай.
………… білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ. |
Оқушылар белсене катысады |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Оқусыз білім жоқ дегендей оқуға құштарлық барлық баланың бойында табылуы қажет.. .Сұрақтар бойынша әңгіме жүргізу. Адамға білім не үшін қажет? Оқу кезінде қандай қиындықтар кездеседі? Оларды қалай жеңуге болады деп ойлайсыңдар? Білімді болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет деп ойлайсыңдар? Білім неге жетелейді:
Болашаққа жетедейді. Табиғат құпияларын ашуға көмектеседі Өзіңді және өзгені тануға көмектеседі. Өмірді түсінуге көмектеседі. Мамандық таңдауға көмектеседі. |
Табанды бала»мәтінін мәнерлеп оқи отырып, аңыз әңгімедегі Әлімнің «мен оқуым керек» деген өз мақсатына қалай жеткенін және оның үлкен ғалым болғанын мысалға ала отырып, балалардың оқуға құштарлығын арттыру. .
5. Жағдаяттарды талдау. Бала алдына қандай мақсат қойды? Ол өз мақсатына қалай жетті? Баланың ғалым болуына қандай қасиетері көмектесті? «Табандылық» дегенді қалай түсінесіңдер
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
|
Жетелейді армандарға бұл мектеп — дегендей мектеп қабырғасынан білім нәрімен сусындап , одан әрі қалаған мамандықтарың бойынша білім алып , еліміздің түкпір- түкпірінде еңбек етіп көркейтер,туын желбіретер 2030 жылдың нағыз іскер азаматтары сендер боласыңдар !Сондықтан елдің болашағы да, өркені де , бүгінгі жас ұрпақ, сіздердің қолдарыңызда. «Ел үмітін ер ақтар,ер үмітін ел сақтар» демекші , ел үмітін ақтау сендермен өлшенбек
|
Білім алу қызығушылық , еңбекқорлық және табандылық танытуды қажет етеді. Білім адам игілігіне қызмет етеді . |
|
|
Тақырыбы:
Оқуға құштар мектеп
Өткізген.
шағым қалдыра аласыз













