Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мектеп және қоғам. Мектеп «Маяковский атындағы негізгі мектеп» КММ Күні: Сынып: 1 Пәні: Сауат ашу Мұғалімнің аты-жөні: Қалитаева Балжан Ертайқызы Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқушымын мен енді! Сөйлеу. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Сөйлеу туралы білімді түсінеді, айтады |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: жаңа тақырыпқа мысалдар келтіреді, тыңдап талдайды, сөйлеу, сөздерді ажыратады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Анық және толық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар ... істей алады? Мәселелерге байланысты мысалдар келтіре алады. |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестері: мектеп, оқушы, мен |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: тыңдалым-айтылым, оқылым-жазылым |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Сынып бөлмесінде отырған кімдер? - Сен оқушы болғанда қайда барасын? - Оқушылар не істейді? |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Күнделікті өмірде өздері көрген, балабақшадан үйренген тәжірибесіне сүйенеді. |
|||||||
|
АКТ |
Бейнеролик , слайдтар |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы. 5-7 минут. |
Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар шеңберге тұру арқылы бір-біріне көтеріңкі көңіл күй, сәттілік тілейді. Бір, екі,үш Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
Топқа бөлу: Роза, түймедақ, лала гүлдерін таңдау арқылы топқа бөлу |
Шаттық шеңбері:
|
||||||
|
Сабақтың ортасы. 25-30 минут |
Тапсырма №1 (Ұ) «Ойлан, жұптас» кезеңі. - Сен кімсің? - Оқушылар мектепте не істейді? - Оқушыға қандай құрал-жабдықтар керек? - Керемет! Жарайсың!» мұғалім бағалайды. Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик »әдісі Тапсырма №2 (Т) «Суреттер сөйлейді» Жигсо әдісі (кітаппен жұмыс) «Розалар» тобы 1-сурет «Түймедақтар» тобы 2-сурет «Лала гулдер» тобы 3-сурет Дескриптор: Сурет бойынша сөйлем құрастырады. Қалыптастырушы бағалау топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Сергіту сәті: «қызыл гүлім-ай» Тапсырма №3 (Т) «Кім тапқыр?» әдісі. Әр топқа сызба беріледі. Бұл сызбалар қай сұрақтың жауабына сәкес екенін табады. Оны талдайды, сызбаға орналастырады. Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді Сұрақтың жауабын сызбамен сәйкестендіреді. Жұмыс аяқталған соң, жұптар өзара жұмыстарын ауыстырып, тексереді. «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды. (Д) Сыныптағы дарынды оқушыларға адасқан сөздерден сөйлемдер құрастырады. Дескриптор: Берілген сөздерден сөйлемдер құрастырады.
|
Флипчарт суреттер
видео
АКТ
|
||||||
|
Сабақтың соңы. 3 минут.
|
Рефлексия «Білемін,білдім,білгім келеді»кестесін толтыру ұсынылады.оқушылар әр бағанға бүгінгі сабақта алған жаңа білімдерін, сабақ бойынша қандай сұрақ туындағанын жазады. Қалыптастырушы бағалау «Жетістік баспалдағы» оқушылар өз-өзін бағалайды |
Кесте
|
||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бағалау ағашы арқылы бағаланады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
||||||
|
Тапсырма «Кім тапқыр?» Әр топқа сызба беріледі. Бұл сызбалар қай сұрақтың жауабына сәкес екенін табады. Оны талдайды, сызбаға орналастырады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы орындайды.
|
|
Сергіту сәті кезінде партаға соғылып қалмауды ескертіп, қадағалау
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқушымын мен енді! Сөйлеу.
Оқушымын мен енді! Сөйлеу.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мектеп және қоғам. Мектеп «Маяковский атындағы негізгі мектеп» КММ Күні: Сынып: 1 Пәні: Сауат ашу Мұғалімнің аты-жөні: Қалитаева Балжан Ертайқызы Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқушымын мен енді! Сөйлеу. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Сөйлеу туралы білімді түсінеді, айтады |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: жаңа тақырыпқа мысалдар келтіреді, тыңдап талдайды, сөйлеу, сөздерді ажыратады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Анық және толық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар ... істей алады? Мәселелерге байланысты мысалдар келтіре алады. |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестері: мектеп, оқушы, мен |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: тыңдалым-айтылым, оқылым-жазылым |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Сынып бөлмесінде отырған кімдер? - Сен оқушы болғанда қайда барасын? - Оқушылар не істейді? |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Күнделікті өмірде өздері көрген, балабақшадан үйренген тәжірибесіне сүйенеді. |
|||||||
|
АКТ |
Бейнеролик , слайдтар |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы. 5-7 минут. |
Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар шеңберге тұру арқылы бір-біріне көтеріңкі көңіл күй, сәттілік тілейді. Бір, екі,үш Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
Топқа бөлу: Роза, түймедақ, лала гүлдерін таңдау арқылы топқа бөлу |
Шаттық шеңбері:
|
||||||
|
Сабақтың ортасы. 25-30 минут |
Тапсырма №1 (Ұ) «Ойлан, жұптас» кезеңі. - Сен кімсің? - Оқушылар мектепте не істейді? - Оқушыға қандай құрал-жабдықтар керек? - Керемет! Жарайсың!» мұғалім бағалайды. Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик »әдісі Тапсырма №2 (Т) «Суреттер сөйлейді» Жигсо әдісі (кітаппен жұмыс) «Розалар» тобы 1-сурет «Түймедақтар» тобы 2-сурет «Лала гулдер» тобы 3-сурет Дескриптор: Сурет бойынша сөйлем құрастырады. Қалыптастырушы бағалау топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Сергіту сәті: «қызыл гүлім-ай» Тапсырма №3 (Т) «Кім тапқыр?» әдісі. Әр топқа сызба беріледі. Бұл сызбалар қай сұрақтың жауабына сәкес екенін табады. Оны талдайды, сызбаға орналастырады. Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді Сұрақтың жауабын сызбамен сәйкестендіреді. Жұмыс аяқталған соң, жұптар өзара жұмыстарын ауыстырып, тексереді. «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды. (Д) Сыныптағы дарынды оқушыларға адасқан сөздерден сөйлемдер құрастырады. Дескриптор: Берілген сөздерден сөйлемдер құрастырады.
|
Флипчарт суреттер
видео
АКТ
|
||||||
|
Сабақтың соңы. 3 минут.
|
Рефлексия «Білемін,білдім,білгім келеді»кестесін толтыру ұсынылады.оқушылар әр бағанға бүгінгі сабақта алған жаңа білімдерін, сабақ бойынша қандай сұрақ туындағанын жазады. Қалыптастырушы бағалау «Жетістік баспалдағы» оқушылар өз-өзін бағалайды |
Кесте
|
||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бағалау ағашы арқылы бағаланады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
||||||
|
Тапсырма «Кім тапқыр?» Әр топқа сызба беріледі. Бұл сызбалар қай сұрақтың жауабына сәкес екенін табады. Оны талдайды, сызбаға орналастырады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы орындайды.
|
|
Сергіту сәті кезінде партаға соғылып қалмауды ескертіп, қадағалау
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














