Бекітемін.
Тәрбие ісінің меңгерушісі:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: .27.09.2023 |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Алтайдың Кербұғысы Оралхан» |
|
|
Құндылық |
|
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды жжазушы – Оралхан Бөкейдің өмірбаянымен, шығармаларымен таныстыру; Дүниетанымдарын кеңейту, шығармашылық қабілеттерін ашуға мүмкіндік жасау; Ұлтжандылыққа, қамқорлыққа, жанашырлыққа тәрбиелеу, өз елінің біртуар азаматтарына деген мақтаныш сезімдерін ояту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Тау қойнауы өзендер мен бұлақтар Шөліркеген тыныс алып тұрақтар. Еуропа жұрты Швейцария деп таныған Ал сіздерге бұл қай жер деген сұрақ бар? (Жауап) Жақсыларға айқара ашып есігін, Катон осы – дарындылар бесігі. Шығармасы жарты әлемге әйгілі Жазушы бар біз білетін есімін. (Оралхан Бөкей)
|
Оралхан шығармалары шаршы әлемнің талай тілдеріне аударылды. Жиырмасыншы ғасырдағы қазақ әдебиетінің ең сүйікті, ең сүлей суреткерінің бірі ретінде әлемдік танымалдылыққа ие болды. Алыс-жақын елдерде «қазақ» деген сөзбен қабаттаса айтылатын азғантай тұлғалардың біріне айналды. Оралхан азғантай ғұмырында асқаралы биікке өзін де, елін де, туған әдебиетін де көтере білді. (Әбіш Кекілбаев)
|
|
|
Сабақтың ортасы |
- Оралхан Бөкей – қазақ әдебиетіндегі, қазақ журналистикасындағы, қазақ публицистикасындағы қайталанбас құбылыс. Қазақ көркемсөзінің көкжиегін кеңейткен, аспанын биіктеткен қаламгер. Оның өзіне ғана тән ерекшеліктерінің күшті болғаны соншалықты, кезінде көп жастар Оралхан Бөкейге еліктеп, қалам тербеген екен. Әлі де еліктегісі, ұқсағысы келетіндер аз емес. Ең басты ерекшелігі – кербез еркіндігі мен оралхандық ой құнарлығы. Өр едің, өр Алтайдың, тірегім
ең, |
Оқушылардың пікірлері тыңдалады Буклеттерін қорғайды оқушылар |
|
|
Сабақтың соңы |
Оралхан ағамыздың тағы бір ерекшелігі – сөзге шешендігі. Қара сөзбен сөйлесе де төгіп - төгіп салған сөйлемдері өлең секілді ұйқасқа толы болған деп еске алады танымал жазушы Дидахмет Әшімханұлы. |
|
бейнематериал |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оралхан Бөкей тәрбие сағаты қмжсы
Оралхан Бөкей тәрбие сағаты қмжсы
Бекітемін.
Тәрбие ісінің меңгерушісі:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: .27.09.2023 |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Алтайдың Кербұғысы Оралхан» |
|
|
Құндылық |
|
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды жжазушы – Оралхан Бөкейдің өмірбаянымен, шығармаларымен таныстыру; Дүниетанымдарын кеңейту, шығармашылық қабілеттерін ашуға мүмкіндік жасау; Ұлтжандылыққа, қамқорлыққа, жанашырлыққа тәрбиелеу, өз елінің біртуар азаматтарына деген мақтаныш сезімдерін ояту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Тау қойнауы өзендер мен бұлақтар Шөліркеген тыныс алып тұрақтар. Еуропа жұрты Швейцария деп таныған Ал сіздерге бұл қай жер деген сұрақ бар? (Жауап) Жақсыларға айқара ашып есігін, Катон осы – дарындылар бесігі. Шығармасы жарты әлемге әйгілі Жазушы бар біз білетін есімін. (Оралхан Бөкей)
|
Оралхан шығармалары шаршы әлемнің талай тілдеріне аударылды. Жиырмасыншы ғасырдағы қазақ әдебиетінің ең сүйікті, ең сүлей суреткерінің бірі ретінде әлемдік танымалдылыққа ие болды. Алыс-жақын елдерде «қазақ» деген сөзбен қабаттаса айтылатын азғантай тұлғалардың біріне айналды. Оралхан азғантай ғұмырында асқаралы биікке өзін де, елін де, туған әдебиетін де көтере білді. (Әбіш Кекілбаев)
|
|
|
Сабақтың ортасы |
- Оралхан Бөкей – қазақ әдебиетіндегі, қазақ журналистикасындағы, қазақ публицистикасындағы қайталанбас құбылыс. Қазақ көркемсөзінің көкжиегін кеңейткен, аспанын биіктеткен қаламгер. Оның өзіне ғана тән ерекшеліктерінің күшті болғаны соншалықты, кезінде көп жастар Оралхан Бөкейге еліктеп, қалам тербеген екен. Әлі де еліктегісі, ұқсағысы келетіндер аз емес. Ең басты ерекшелігі – кербез еркіндігі мен оралхандық ой құнарлығы. Өр едің, өр Алтайдың, тірегім
ең, |
Оқушылардың пікірлері тыңдалады Буклеттерін қорғайды оқушылар |
|
|
Сабақтың соңы |
Оралхан ағамыздың тағы бір ерекшелігі – сөзге шешендігі. Қара сөзбен сөйлесе де төгіп - төгіп салған сөйлемдері өлең секілді ұйқасқа толы болған деп еске алады танымал жазушы Дидахмет Әшімханұлы. |
|
бейнематериал |
шағым қалдыра аласыз













