|
Бөлім |
3-бөлім. Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған... |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ауенай Бахытгул |
|
|
Күні |
18.02.2025 жыл |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тортайдың арманы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 -эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; 6.3.2.1-кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды; Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Психологиялық дайындық. Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа назарын аударамын. Түгендеймін. Тақырыпты хабарлаймын:Тортайдың арманы |
Сабаққа назарын аударады. Тақырыпты жазады. |
Бағалау парақшасы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут
7 минут
5 минут
12 минут
12 минут |
Өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтарын қою. Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады.
8-тапсырма. Автор бейнесін білдіретін сөздерді табыңдар. Автор нешінші жақтан сөйлейді? Не себепті? Топтық жұмыс. 12-тапсырма. «Жусан иісі» повесі мен «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесін салыстырыңдар. Аян мен Тортайдың тағдырларының ауыр болуына қандай жағдай себеп болды? Екі бала армандарына жете алды ма? Неге олардың ертегісі «Баяғыда бір жетім бала болыпты...» деген сөздермен басталады?
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады Кейіпкерлер бейнесін сипаттау. «Концептуалдық кесте» әдісі.
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады. ЕББҚ тапсырмалары Сұрақтарға жауап жаз. -Ертегі айтатын қай кейіпкер? -Тортай автор балаға не сыйлады? -Тортай қандай бала?
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Автор бейнесін сипаттайтын сөздерді табады.
Екі кейіпкерді салыстырып, постер қорғайды.
Кейіпкерлер бейнесін анықтайды. |
ҚБ. «Жарайсың Жақсы Талпын»
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Постер
Оқулық Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут Рефлексия Бағалау
Үйге тапсырма
|
Балалардан сабақ барысында үйренген мәліметтері сұралады. Сабақ барысында тапсырмаларды орындаған қатысушалар дескриптор бойынша бағаланады. Эссе жазу. «Менің бақытты балалық шағым», «Арман болған ақ боз ат»,«Соғыстан кейінгі балалық шақ».
|
Өтілген тақырып бойынша рефлексия жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады.
|
ҚБ 10 балл |
Оқулық Қосымша ақпарат көздері |
Бағалау парақшасы
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оралхан Бөкей "Тортай мінер ақ боз ат" әңгімесі
|
Бөлім |
3-бөлім. Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған... |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ауенай Бахытгул |
|
|
Күні |
18.02.2025 жыл |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тортайдың арманы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 -эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; 6.3.2.1-кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды; Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Психологиялық дайындық. Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа назарын аударамын. Түгендеймін. Тақырыпты хабарлаймын:Тортайдың арманы |
Сабаққа назарын аударады. Тақырыпты жазады. |
Бағалау парақшасы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут
7 минут
5 минут
12 минут
12 минут |
Өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтарын қою. Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады.
8-тапсырма. Автор бейнесін білдіретін сөздерді табыңдар. Автор нешінші жақтан сөйлейді? Не себепті? Топтық жұмыс. 12-тапсырма. «Жусан иісі» повесі мен «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесін салыстырыңдар. Аян мен Тортайдың тағдырларының ауыр болуына қандай жағдай себеп болды? Екі бала армандарына жете алды ма? Неге олардың ертегісі «Баяғыда бір жетім бала болыпты...» деген сөздермен басталады?
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады Кейіпкерлер бейнесін сипаттау. «Концептуалдық кесте» әдісі.
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады. ЕББҚ тапсырмалары Сұрақтарға жауап жаз. -Ертегі айтатын қай кейіпкер? -Тортай автор балаға не сыйлады? -Тортай қандай бала?
Тапсырма аяқталған соң қатысушылар дескриптор бойынша бағаланады.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Автор бейнесін сипаттайтын сөздерді табады.
Екі кейіпкерді салыстырып, постер қорғайды.
Кейіпкерлер бейнесін анықтайды. |
ҚБ. «Жарайсың Жақсы Талпын»
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Постер
Оқулық Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут Рефлексия Бағалау
Үйге тапсырма
|
Балалардан сабақ барысында үйренген мәліметтері сұралады. Сабақ барысында тапсырмаларды орындаған қатысушалар дескриптор бойынша бағаланады. Эссе жазу. «Менің бақытты балалық шағым», «Арман болған ақ боз ат»,«Соғыстан кейінгі балалық шақ».
|
Өтілген тақырып бойынша рефлексия жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады.
|
ҚБ 10 балл |
Оқулық Қосымша ақпарат көздері |
Бағалау парақшасы
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
№1 |
№2 |
№3 |
барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



