Сабақтың тақырыбы: Орта ғасырлардағы өнер
Сабақтың мақсаты:
-
Орта ғасырларда дамыған сәулет, мүсін, бейнелеу өнерлері туралы баяндау;
-
Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
-
Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің басты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті «ККК»
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
-
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
-
Әнұран орындау, «Хабар»
-
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
-
ХІ-ХҮ ғасырлар білім мен ғылымның дамуы үшін қандай жағдайлар туғызды?
-
Еуропалықтардың дүние жөніндегі білімдері қалай кеңейді?
-
Жазылған мәтін негізінде қала мектептері мен университеттерінде оқыту қалай жүргізілгендігін әңгімелеп беріңдер
-
Роджер Бэкон қандай көзқарасы үшін қуғындалды?
Жаңа сабақтың жоспары:
«ККК» әдісі бойынша оқушыларды сәулетші, мүсінші, суретші, тарихшы, математик, музикант етіп бөліп осы үш тақырыпша туралы өздігінен жұмыс жасату.
-
Сәулет өнері
-
Роман
-
готикалық
-
Мүсін өнері
-
Мадонна
-
Бейнелеу өнері
-
-
Архитектурадағы бағыт
(стиль)
Жалпы сипаттамасы
Ерекшеліктері
-
Сабақты бекіту:
-
Роман храмына сипаттама беріңдер
-
Орта ғасыр сәулетшілері адамның ой-сезімін қалай жеткізді?
-
Бейнелеу өнерінің аса зор жетістігі не болды?
Бағалау:
Үйге тапсырма: §21. Готикалық үлгідегі тамаша құрылыстың суретін салу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орта ғасырлардағы өнер
Орта ғасырлардағы өнер
Сабақтың тақырыбы: Орта ғасырлардағы өнер
Сабақтың мақсаты:
-
Орта ғасырларда дамыған сәулет, мүсін, бейнелеу өнерлері туралы баяндау;
-
Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
-
Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің басты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті «ККК»
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
-
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
-
Әнұран орындау, «Хабар»
-
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
-
ХІ-ХҮ ғасырлар білім мен ғылымның дамуы үшін қандай жағдайлар туғызды?
-
Еуропалықтардың дүние жөніндегі білімдері қалай кеңейді?
-
Жазылған мәтін негізінде қала мектептері мен университеттерінде оқыту қалай жүргізілгендігін әңгімелеп беріңдер
-
Роджер Бэкон қандай көзқарасы үшін қуғындалды?
Жаңа сабақтың жоспары:
«ККК» әдісі бойынша оқушыларды сәулетші, мүсінші, суретші, тарихшы, математик, музикант етіп бөліп осы үш тақырыпша туралы өздігінен жұмыс жасату.
-
Сәулет өнері
-
Роман
-
готикалық
-
Мүсін өнері
-
Мадонна
-
Бейнелеу өнері
-
-
Архитектурадағы бағыт
(стиль)
Жалпы сипаттамасы
Ерекшеліктері
-
Сабақты бекіту:
-
Роман храмына сипаттама беріңдер
-
Орта ғасыр сәулетшілері адамның ой-сезімін қалай жеткізді?
-
Бейнелеу өнерінің аса зор жетістігі не болды?
Бағалау:
Үйге тапсырма: §21. Готикалық үлгідегі тамаша құрылыстың суретін салу.
шағым қалдыра аласыз













