Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Дені саудың - жаны сау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сарсенбаева К |
|
|
Күні: |
15.02.2022ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын өз сөзімен мазмұндай алады. Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды таба алады. Кейбір оқушылар: өрттен құтқарушылардың қызметін бағалай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақ мақсаты жарияланады. - Суреттерге қара. -Не болып жатыр? - Суреттегі адамдар туралы не айтасың? - Ит неге баланы тістеп алған? -Өрттің қаупі туралы не білесің? -Оқулықтағы ребусты шеш. -Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? -Табиғат апатына нелер жатады? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда табиғат апаттарының бірі - өрттен құтқару туралы оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Жаттығу жасайды. Суреттің мағынасын түсіндіреді. Жаңа тақырыпты ашады. |
«От шашу» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады. А) «Өрттен құтқарушы иттер» мәтінін түсініп оқы. Әңгімеде қандай оқиға сөз болады? Ә) Суретпен жұмыс. Суреттегі итке өз бетіңше ат қой. Ол не істеп жүр? Өртке оранған үй туралы әңгімеле. Өрт неден шығуы мүмкін? «Өрт-тілсіз жау» дегенді қалай түсінесің? Дескриптор:
- Суретпен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: Өрттен құтқарушылардың қызметіне баға бер. Бағалау себебін түсіндір. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айту.
(Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс орындалады. Ойланып, үлгіге сәйкес ереже құрастыр. Өртті болдырмау шаралары және сақтану жолдарын қарастыр. Дескриптор: - Үлгіге сәйкес ереже құрастырады. |
- Суретпен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді. Билеп, ән айтады. - Үлгіге сәйкес ереже құрастырады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер Дәптер, қалам |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Шеринг» әдісі бойынша өтеді. Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Оқу тапсырмасы: әңгімені мазмұндау. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер.
Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер.
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Дені саудың - жаны сау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сарсенбаева К |
|
|
Күні: |
15.02.2022ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын өз сөзімен мазмұндай алады. Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды таба алады. Кейбір оқушылар: өрттен құтқарушылардың қызметін бағалай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақ мақсаты жарияланады. - Суреттерге қара. -Не болып жатыр? - Суреттегі адамдар туралы не айтасың? - Ит неге баланы тістеп алған? -Өрттің қаупі туралы не білесің? -Оқулықтағы ребусты шеш. -Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? -Табиғат апатына нелер жатады? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда табиғат апаттарының бірі - өрттен құтқару туралы оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Жаттығу жасайды. Суреттің мағынасын түсіндіреді. Жаңа тақырыпты ашады. |
«От шашу» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады. А) «Өрттен құтқарушы иттер» мәтінін түсініп оқы. Әңгімеде қандай оқиға сөз болады? Ә) Суретпен жұмыс. Суреттегі итке өз бетіңше ат қой. Ол не істеп жүр? Өртке оранған үй туралы әңгімеле. Өрт неден шығуы мүмкін? «Өрт-тілсіз жау» дегенді қалай түсінесің? Дескриптор:
- Суретпен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: Өрттен құтқарушылардың қызметіне баға бер. Бағалау себебін түсіндір. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айту.
(Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс орындалады. Ойланып, үлгіге сәйкес ереже құрастыр. Өртті болдырмау шаралары және сақтану жолдарын қарастыр. Дескриптор: - Үлгіге сәйкес ереже құрастырады. |
- Суретпен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді. Билеп, ән айтады. - Үлгіге сәйкес ереже құрастырады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер Дәптер, қалам |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Шеринг» әдісі бойынша өтеді. Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Оқу тапсырмасы: әңгімені мазмұндау. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















