|
Тексерілді: |
Мерзімі: 14-15.12.2017ж |
Сабақ № 28 |
Пәні: Биология |
Сыныбы: 6 А,Б |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Вегетативтік көбею, оның түрлері және табиғаттағы биологиялық рөлі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік:
Тәрбиелік: Кембридждік оқыту жүйесі бойынша топтық жұмыс жасата отырып оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу. Дамытушылық:СТО технологиясы элементтерін пайдалана отырып есте сақтау қабілетін дамыту, ойлау, саралау, жүйелеуге бейімділіктерін дағдыландыру. Алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту нәтижесі |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді меңгерту |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту әдісері |
Сұрақ-жауап, түсіндіру, кітаппен жұмыс, топтық жұмыс. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пайдаланылатын әдебиет |
Р. Әлімқұлова., Ә. Әметов., Ж. Қожантаева., Қ. Қайым., Қ. Жұмағұлова |
||||||||||||||||||||||||||
|
Материалдар мен жабдықтар |
тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты өткізу кезеңдері |
уақыт |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабақа назарын аудару. Топқа бөлу |
|||||||||||||||||||||||||
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
3мин 3 мин |
Сәйкестендіру тесті
1-3; 2-5; 3-4; 4-1; 5-2. Сұрақ – жауап
|
|||||||||||||||||||||||||
|
3.Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі |
1 мин
1мин
2 мин
8 мин
12 мин |
Миға шабуыл: ребус шешу
Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру
Мәтінмен жұмыс: Постер құру 1топ. Өсімдіктердің көбею жолдары 2топ. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбею 3топ. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбею 4топ. Телу арқылы көбею Постер қорғау 1топ. Өсімдіктердің көбею жолдары-2 мин Мұғалім пікірі, қорыту -1мин 2топ. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбею-2мин Мұғалім пікір, қорыту -1мин 3топ. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбею-2мин Мұғалім пікірі, қорыту – 1мин 4топ. Телу арқылы көбею-2 мин Мұғалім пікірі, қорыту – 2мин |
|||||||||||||||||||||||||
|
4. Бекіту |
4 мин |
Тест 1. Өсімдіктердің көбеюі дегеніміз не? А) жеке санының артуы б) жеке санының кемуі с) ұластыру 2. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбеюге жатады? А) телу б) сабағы с) тамырсабақ 3. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбеюге жатады? А) телу б) сабағы с) тамырсабақ 4. Пиязшықтарымен көбейеді? А) картоп б) лалагүл с) тал 5. Бір өсімдіктің бүршігін алып,екінші өсімдікке ұластыру? А) телу б) жынысты көбею с) сабағы арқылы көбею 1. А 2. С 3. Б 4. Б 5. А |
|||||||||||||||||||||||||
|
5. Сабақты қорытындылау кезеңі |
2мин |
Балалар бүгінгі тақырып түсінікті болды ма? Тақырып бойынша не түсініксіз болды? Кубизм әдісі |
|||||||||||||||||||||||||
|
6.Үй тапсырмасы |
2мин |
1. Жұмыс дәптерді толтыру 2. Өсімдіктердің өсуі мен дамуы 3. Гүл отырғызатын құмыралар мен мед.қолғап алып келу 4. Вегетативтік көбеюдің табиғаттағы биологиялық рөлі, өсімдік шаруашылығында пайдалану. |
|||||||||||||||||||||||||
|
7.Бағалау |
3мин |
Бағалау парағы
19-11 ұпай – «4» 10-3 ұпай – «3» |
|||||||||||||||||||||||||
|
8. Рефлексия |
2мин |
Білдім, білгім келеді, білмеймін немесе қажеті жоқ. |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдіктердің көбею жолдары.
Өсімдіктердің көбею жолдары.
|
Тексерілді: |
Мерзімі: 14-15.12.2017ж |
Сабақ № 28 |
Пәні: Биология |
Сыныбы: 6 А,Б |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Вегетативтік көбею, оның түрлері және табиғаттағы биологиялық рөлі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік:
Тәрбиелік: Кембридждік оқыту жүйесі бойынша топтық жұмыс жасата отырып оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу. Дамытушылық:СТО технологиясы элементтерін пайдалана отырып есте сақтау қабілетін дамыту, ойлау, саралау, жүйелеуге бейімділіктерін дағдыландыру. Алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту нәтижесі |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді меңгерту |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту әдісері |
Сұрақ-жауап, түсіндіру, кітаппен жұмыс, топтық жұмыс. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пайдаланылатын әдебиет |
Р. Әлімқұлова., Ә. Әметов., Ж. Қожантаева., Қ. Қайым., Қ. Жұмағұлова |
||||||||||||||||||||||||||
|
Материалдар мен жабдықтар |
тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты өткізу кезеңдері |
уақыт |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабақа назарын аудару. Топқа бөлу |
|||||||||||||||||||||||||
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
3мин 3 мин |
Сәйкестендіру тесті
1-3; 2-5; 3-4; 4-1; 5-2. Сұрақ – жауап
|
|||||||||||||||||||||||||
|
3.Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі |
1 мин
1мин
2 мин
8 мин
12 мин |
Миға шабуыл: ребус шешу
Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру
Мәтінмен жұмыс: Постер құру 1топ. Өсімдіктердің көбею жолдары 2топ. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбею 3топ. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбею 4топ. Телу арқылы көбею Постер қорғау 1топ. Өсімдіктердің көбею жолдары-2 мин Мұғалім пікірі, қорыту -1мин 2топ. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбею-2мин Мұғалім пікір, қорыту -1мин 3топ. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбею-2мин Мұғалім пікірі, қорыту – 1мин 4топ. Телу арқылы көбею-2 мин Мұғалім пікірі, қорыту – 2мин |
|||||||||||||||||||||||||
|
4. Бекіту |
4 мин |
Тест 1. Өсімдіктердің көбеюі дегеніміз не? А) жеке санының артуы б) жеке санының кемуі с) ұластыру 2. Түрі өзгерген мүшелер арқылы көбеюге жатады? А) телу б) сабағы с) тамырсабақ 3. Өсу мүшелерінің бөліктерімен көбеюге жатады? А) телу б) сабағы с) тамырсабақ 4. Пиязшықтарымен көбейеді? А) картоп б) лалагүл с) тал 5. Бір өсімдіктің бүршігін алып,екінші өсімдікке ұластыру? А) телу б) жынысты көбею с) сабағы арқылы көбею 1. А 2. С 3. Б 4. Б 5. А |
|||||||||||||||||||||||||
|
5. Сабақты қорытындылау кезеңі |
2мин |
Балалар бүгінгі тақырып түсінікті болды ма? Тақырып бойынша не түсініксіз болды? Кубизм әдісі |
|||||||||||||||||||||||||
|
6.Үй тапсырмасы |
2мин |
1. Жұмыс дәптерді толтыру 2. Өсімдіктердің өсуі мен дамуы 3. Гүл отырғызатын құмыралар мен мед.қолғап алып келу 4. Вегетативтік көбеюдің табиғаттағы биологиялық рөлі, өсімдік шаруашылығында пайдалану. |
|||||||||||||||||||||||||
|
7.Бағалау |
3мин |
Бағалау парағы
19-11 ұпай – «4» 10-3 ұпай – «3» |
|||||||||||||||||||||||||
|
8. Рефлексия |
2мин |
Білдім, білгім келеді, білмеймін немесе қажеті жоқ. |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















